Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти с фланци?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти с фланци?!

    Здравейте,Искам да Ви попитам възможно ли е да сложа джанти 4х108 на главина 4х98. Знам, че ще ми трябват преходни фланци, но колко дебели?!Джантите, които ще купувам ще са с гума 195/50R15 в калкулатора за гуми пише, че са несъвместими (+29 мм.), разбрах, че перфектния размер за мен е 195/45R15, но тези с които са в момента са перфектни.. Преди съм карал с гума 205/45R16(този размер е +44 мм.), но с Ладови фланци отпред и 18 мм. фланци отзад нямах никакви проблеми, освен че колата приличаше на бъги :D .Хал хабер си нямам от гуми, джанти и фланци, затова разчитам на Вашето мнение. Джантите (15-ките) още не съм ги купил и искам да попитам дали ще станат на Уно-то ми, което е с 155/70R13 гума заводско и не искам да стане като със старите джанти, да купувам 10 вида фланци и накрая да стъгчат с 4-5 пръста на вън. Знам, че е по-добре да взема 4х98 джанти, но тези, които съм набелязал са 4х100 или 4х108 .. O.Z Racing. И също така 15-ки или 16-ки да взема?Благодаря предварително!

    #2
    Ако джантите са с междуболтово 4*100 ти трябват болтове с изместен център и няма да се занимаваш с никакви фланци(ако ЕТ е правилното за теб)
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Аз намерих едни 195/45R15 (моя размер).. 4х100 са, пише че стават и за коли 4х98, а иначе колко струват тези болтове?

      Коментар


        #4
        За размера на гумите си се ориентирал перфектно, ако ще я караш с 15", 195/45 са идеалните гуми за теб, по голяма джанта няма смисъл да слагаш Ако в момента караш с алуминиеви 13-ки съвсем спокойно можеш да си ползваш болтовете за новите 15-ки 4x100, няма смисъл да се даваш пари за раздвижни болтове, просто като монтираш джантата не стягай само един или два болта, а ги нареди и 4-та и ги стягай всичките равномерно, като хванат в конуса няма да имаш никакъв проблем, все пак 4-5 сезона карам с оригиналните болтове с джанти на 4x100 без никакъв проблем, че даже един сезон изкарах и с 3 болта на предна дясна и пак не съм имал проблеми Дай линк към новите джанти да видим за какво става дума, а и няма да е лошо да дадеш характеристики и на оригиналните 13-ки, ЕТ, J и т.н.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Ами те са продадени тези, който бях харесал иначе карах алуминиеви джанти 13-ки с оригиналните болтове(от металните джанти), за 16-ките бях купувал за ключ 17 и по-дълги, но ги продадох джантите балабар с болтове,гуми,фланци,капачки за централен отвор,за вентили и т.н. За сега мисля джанти О.З Рейсинг със спиц да слагам, болтове със сигурност ще се слагат други, защото тези са къси(оригиналните от металните джанти са) и хем са къси, хем много ръждиви..

          Коментар

          Working...
          X