Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за метан станции по маршрут.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за метан станции по маршрут.

    Доста се чудих къде да пусна питането си, дали тук, дали в автотуризъм или в "консултации" , но най- удачно ми се стори тук. Та въпроса е , къде по трасето София-Бургас-с. Лозенец има метан станции. При Стара Загора работи ли онази дето е като сляза от магистралата, на 5-6 км. посока С.З. ? Пробега ми с пълно зареждане варира от 320 до 370 км. Не ми е супер спешно, защото ще пътувам на 30.08 и искам да си изясня нещата по-отрано. Ако има и инфо за цените ще е супер. Благодаря.Ако модераторите решат, че не е тук мястото да местят.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Re: Въпрос за метан станции по маршрут.

    veselin10 написа:
    Доста се чудих къде да пусна питането си, дали тук, дали в автотуризъм или в "консултации" , но най- удачно ми се стори тук. Та въпроса е , къде по трасето София-Бургас-с. Лозенец има метан станции. При Стара Загора работи ли онази дето е като сляза от магистралата, на 5-6 км. посока С.З. ? Пробега ми с пълно зареждане варира от 320 до 370 км. Не ми е супер спешно, защото ще пътувам на 30.08 и искам да си изясня нещата по-отрано. Ако има и инфо за цените ще е супер. Благодаря.Ако модераторите решат, че не е тук мястото да местят.
    Тази към СЗ работи, в Бургас точно след второто кръгово до х-л Мираж има колонка на OMV, също и в кв. Победа (ул. Чаталджа) на Лукойл.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...661&highlight=

      Коментар


        #4
        Моя съвет е не зареждай на тази синята метан станция към С.З, а влез в С.З. и зареди на ЗАРА, в началото на града до Еко. Тази където е преди С.З. не зареждат добре бутилките. Три пъти съм зареждал там и трита пъти ми свършва метана много рано, даже веднъж свърши преди бургас на магистралата.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          По целия маршрут има метан станции, но за всички трябва да слизаш от магистралата.На Пазарджик НЕ ЗАРЕЖДАЙ край магистралата. Цената е много висока. Ако ти се налага (едва ли), влез в Пазарджик, на изхода за Пловдив на ОМВ. Там е ОКВ Пловдив - влизаш около 5 км по Карловско шосе - препоръчвам метан станция Векта.В Стара загора - както са ти казали, Зара е за предпочитане пред тая на пътя преди града.Всеки момент трябва да заработи и метан-станцията в Кабиле, тя е почти на магистралата. Последния път като си бях, чакаха някакви документи и ще я пускат. Може и да заработи, докато се наканиш да пътуваш. Тя ще е ето тук: (зелената стрелка) https://maps.google.com/maps?q=42.53...m=1&t=h&z=16В Бургас има много - на влизане ти е най-удобно първото ОМВ по пътя ти (веднага след второто кръгово). На излизане - ЛУКойла пред Метро, на изхода на града.

          Коментар


            #6
            Ами горе-долу се ориентирах. Около Пловдив няма да зареждам. Мисля в Стара Загора на "Зара" и в Бургас на отиване на OMV, на връщане Лукойл. Какви са цените в Стара загора и в Бургас на посочените станции? От Бургас надолу има ли въобще метанстанции? Не, че ще ми се наложи, ама да знам.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              По морето надолу - няма.Има по пътя към Средец (Грудово), ама едва ли те грее там.

              Коментар


                #8
                veselin10 написа:
                Ами горе-долу се ориентирах. Около Пловдив няма да зареждам. Мисля в Стара Загора на "Зара" и в Бургас на отиване на OMV, на връщане Лукойл. Какви са цените в Стара загора и в Бургас на посочените станции? От Бургас надолу има ли въобще метанстанции? Не, че ще ми се наложи, ама да знам.
                В Стара загора цените май бяха нормални но е много обикаляне в самия град за тая метанстанция.Като гледам може да капнеш е Пловдив е тук 42.15596 , 24.71181 5км се слиза по магистралата и после 5 да се качиш пак като пътя е хубав и не се влиза почти в града.Цената е 1.65лв и налягането е 220+ атмосфери.Ще ти стигнат до Лозенец без проблем.Ако там ще обикаляш капни малко в Бургас.На връщане Лукоил БургасВ Стара Загора и в Бургас съм зареждал миналата година и май бяха около 1.80лв или малко повече

                Коментар


                  #9
                  dan4op5 написа:
                  В Стара загора цените май бяха нормални но е много обикаляне в самия град за тая метанстанция.
                  Намира се на входа на града, на главния булевард.НИКАКВО обикаляне в града няма."Синята" е т.А, ЗАРАта е т.В :https://maps.google.com/maps?saddr=E...p=1&sz=13&z=13

                  Коментар


                    #10
                    dan4op5 написа:
                    Пловдив е тук 42.15596 , 24.71181 5км се слиза по магистралата и после 5 да се качиш
                    Е па до баш тия координати никак не е 5 км. Това е на бул.България, на входа от Пазарджик по стария път. В Пловдив най-удобни за от магистралата са двете метан станции на Карловско шосе - Векта (червена), и една друга зелена, но препоръчвам Вектата. (по-ниска цена - да не се гледа какво пише на колонката, на касата цената е до 10 ст надолу.).https://maps.google.com/maps?q=42.17...m=1&t=h&z=13И да се внимава, на входа на Пловдив има стационарни камери!

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Е па до баш тия координати никак не е 5 км. Това е на бул.България, на входа от Пазарджик по стария път.
                      Не е гарга ама е рошава.От магистралата като отбие преди Либхер ,зареди и пак се качи на магистралата ,пътя му се увеличава точно с 10.5км ,сега го изчислих с Google maps .Отделно тая метанстания където я препоръчваш е на забутано място и аз първия път едвам я намерих макар да съм от ПЛД.Второ цената там е по-висока от тая която преоръчах както и зареждат под 180 атмосфери.Е защо тогава да зарежда там ? понеже на теб ти р любимата ли ?

                      Коментар


                        #12
                        Изключително забутано място ще да е, да знаеш, Карловско шосе, главния път за влизане в централната част на Пловдив откъм магистралата.Като слезе на Либхера, там има едни детелини, дето човек, който не познава района може и да се обърка.Накъде препоръчваш да хване - по околовръстното по посока Асеновград, до първото кръгово, и там към града да дири тая мистична метан-станция?Или по бул.Васил Априлов да се навре в Шекермаала и там съвсем да се ошашави?!?Това, което препоръчвам, е най-удобно за ползване от магистралата. Доскоро карах метанова кола, и средно на 3 седмици минавах поне 2 пъти от там (1 на отиване, и 1 на връщане).Слизаш от магистралата по Карловско шосе, караш по чисто нов асфалт по път с 4, а после с 6 ленти до метан станцията (около 5 км), на първите светофари прави обратен, зарежда и после по същия път обратно до магистралата. (общо 10 км).Това, което ти предлагаш, според Гугъл мапса (не те знам ти с какво си мерил), е точно 10 км откъдето и да го мине - в едната посока!!!!!!Вариант 1Вариант 2Това, което аз предлагам.Пък колегата да си прецени, къде да зарежда.И не, не е на 180 бара налягането. Нормално си е, 220 бара.

                        Коментар


                          #13
                          Значи ти ми говориш за Вектата.Аз мислех че е за една 200метра по надолу до циганската махала която я няма на картата.Ако реши да зарежда там,което не му го препоръчвам в никакъв случай ,първо да пита каква е РЕАЛНАТА цена щото на колонката е едно но на касата е друга Да няма хър -мър после .Второ ,зареждал съм 2-3 пъти там,като миналата година заредих за морето.Което ми беше ОГРОМНА грешка.Колата "кашляше" ,придърпваше и нямаше ряз.Доста некачествен метан по моему.В Бургас като заредих щеше да литне Фиата.Не знам може да е единичен случай но щом го помня 1г смятам знаеш...Не е и 220 атмосфери със сигурност понеже в ПЛД има само 4-5 метан станции ,и то на една фирма където предлагам там да капне , който са с толкова.Останалите са 180+ и малко нагоре.Маршрута който аз предлагам е http://tinyurl.com/p27f4ab 18.4км го дава тук ,ако не се отбие разстоянието му е http://tinyurl.com/oufvjjw 7.3км или 18.4-7.3 =11.1 км ще му се удължи пътя Твоят маршут е http://tinyurl.com/mm3xd3b 10.2км Или 11.1-10.2= 0.9км по пряк .Едва ли 1км го бърка като той ше мине 700-800 И кви детелини кви 5 лева,той да не е някъв олигофрен да не може да гледа табели а предполагам че си има и GPS. Моята метан станция отделно има жълто рекламно пано 10х10метра и няма как да не я види от 1 км освен ако не е 15 диоптъра.А и цената не е маловажна Гарантирано качествен метан на 220+ атмосфери на цена 1.65лв !!!Питай и всички рейсове и едно 80% от бакшишите защо зареждат само от там . Винаги когато зареждам/а то е през 3-4 дена/ има по 2-3 коли ,а отскоро чат-пат и по 4 /на 4-и колонки / и се налага да чакам като има някъв рейс зареждаш по 100+кг.Докато на Вектата ,и 3-те пъти когато съм ходил няма никой и оня калъф трябва да го търся къде е вътре да ми зареди

                          Коментар


                            #14
                            За да си се захванал толкова, имам чувството, че или е твоя тая метан станция, или работиш на нея.Както писах и по-горе - да, цената на каса е различна от обявената на колонката и тя ВИНАГИ е по-ниска.Никога не съм имал проблем с метана там, а налягането съм го проверявал лично - на колонката има манометър - и е 220 бара.Автобуси също съм виждал да зареждат там, даже има отделна колонка за тях.Както и да е, нямам никакъв интерес да рекламирам коя да е метан-станция, колегите да си избират къде да зареждат."Твоя" маршрут може и сумарно да е по-къс, но:1. Включва движение из града, като аз преброих 8 светофара по маршрута.2. На единия от светофарите трябва да се направи ЛЯВ завой, който както всички, които пътуваме, знаем, в Пловдив си е приключение! (светва зелено едновременно с 3 ленти насрещно движение и пешеходци),3. Включва движение по обиколното на Пловдив, което е двупосочно.4. Включва 2 пъти обратен завой - защото метан-станцията е в насрещното платно (което значи 2 пъти минаване през светофара).5. В крайна сметка преминава покрай указаната от мен метан станция. Какъв е смисъла от минаването през града, като може да си караш със 140 до детелината на карловско, да слезеш, за 4-5 минути да стигнеш до метан станцията, да заредиш, и пак за 5 минути да се върнеш на магистралата. Засичал съм, от отклоняването от магистралата, до връщането ми там изминават не повече от 20 минути.При твоя вариант гарантирам поне 40 минутно забавяне. Даже мога на бас да се хвана, ако искаш.

                            Коментар


                              #15
                              dan4op5 написа:
                              И кви детелини кви 5 лева,той да не е някъв олигофрен да не може да гледа табели
                              Точно на детелината там трябва да се направи една малоумна маневра, която аз хем знам, и няколко пъти забравям и се надънвам в насрещното. Това когато се идва от Бургас.Вярно, че Веско няма да идва от там, а от София, ама по принцип...Ей на! Като идваш от детелината, нищо не се вижда като се поизтрие малко маркировката, и като посъборят още малко знака...И айде в насрещното

                              Коментар

                              Working...
                              X