Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 2 със сменено ecu - дисплеят мига

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 2 със сменено ecu - дисплеят мига

    Здравейте от днес съм собственик на пунто мк 2 1.2 8v с газов инжекцион и имам няколко въпроса.Двигателя работи добре държи стабилни обороти без да прекъсва и с всичките си цилиндри но няма никаква мощност както нас газ така и на бензин, чека си изгася нормално и няма никакви признаци за проблем , а с мъка ускорява до 60.Другия проблем е ,че човека от който го купих е сменял ecu-то с ключовете всичко е наред но дисплея мига ,има ли как този bsi модул на се направи ,,девствен’’ за да не купувам целия комплект.Преместена. Редактирано заглавие.Моля пускай отделна тема по съответния проблем в правилния раздел (ако вече няма съществуваща аналогична тема).Прочети правилата на форума! Ползвай търсачката.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    здравей колега относно мигането на дисплея ,аз като сменях таблото се появи мигането и при мен работеше но мига и дразни с едно обучение на таблото в сервиз на фиат нещата се оправиха и ми взеха 20 лв работата е за 10-15 мин

    Коментар


      #3
      мерси колега а някой има ли идея къде в Бургас могат да обучат таблото.За другия проблем с мощността може ли да е от запушен катализатор защото друго вече не се сещам.

      Коментар


        #4
        Първо направи диагностика и виж дали има записани някакви грешки, след това вече може да се търси проблема.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          На таблото му се пуска прокси и ще се оправи работа за 5 мин с МултиЕкуСкан.А колкото до невървенето може да пробвате нова адаптация(незнам дали на пунто може) и след това катализатор, Бе направо в сервиз.Въпроса е къде си гледал като си я купувал?
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            Мерси за помощта днес се качих и покарах пунто със същия мотор не намерих разлика в динамиката, другата ми кола е Ягуар 3.0 и проблема е бил в мен не в колата.има ли някой колега от Бургас който да удари едно рамо за мултискана или да каже сервиз в който да извършат процедурата.

            Коментар


              #7
              а с безплатната версия на мултискана ставали проксито или само с платената

              Коментар


                #8
                става няма проблеми

                Коментар


                  #9
                  Преди малко открих че имам и залепен ключ до приемника на имобилайзера .Дръпнах си безплатната версия на мултиекускан разполагам и с елм327,в тестовете на еку-то влизам и живи данни гледам но от долу ми мига unknown iso,кан тестовете светят в червено не активни и ми дава грешка с порта щом се опитам да се свържа.Щом в еку-то влиза значи промлема не е в портовете нали, къде греша?

                  Коментар


                    #10
                    моя кабел е същия и ми прави същите проблеми явно проблема е в самия кабел а относно ключа залепен до имобилайзера вероятно в този кийто ползваш няма чипа за имобилайзера така предполагам

                    Коментар


                      #11
                      моднах елм-а и с лицензирана програма всичко заспа, благодаря за помоща

                      Коментар


                        #12
                        Да изровим малко темата, някой да даде повече инфо за мигането на таблото и адаптацията му с МЕС.

                        Коментар

                        Working...
                        X