Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много добър руски тест на масла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    И каква е разиката 5W40 и 5W30?

    Коментар


      #32
      stilo_new написа:
      И каква е разиката 5W40 и 5W30?
      Работния вискозитет. 40 - 12.5 до 16.3 mm2/s при 100гр.30 - 9.3 до 12.5 mm2/s при 100гр.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #33
        Доколкото разбирам 40 е по-добре от 30.

        Коментар


          #34
          stilo_new написа:
          Доколкото разбирам 40 е по-добре от 30.
          При нашия климат особенно лятото със сигурност 40 е по добре.
          punto HGT

          Коментар


            #35
            stilo_new написа:
            И каква е разиката 5W40 и 5W30?
            И понеже до сега не се интересувах повече от това да шофирам само и единствено с пълна синтетика. Моето масло беше 5w40 на кастрол едж! Първо защото колеги ползваха такова и отзивите бяха много положителни. Второ го сипвах в турбо-дизелов двигател, перфектното ЖТД и съответно всичко бе шест, просто двигателя работи като часовник.Но от както съм с това недоразумение "турбо-бензин" ... да ме извиняват колегите с бензинови двигатели, но по-идиотско нещо от това няма! То не са свещи, /поне при мен липсват кабелите/, бубини, гориво, а в последно време се убедих, че и маслото е меродавно и оказва голямо значение за нормалната работа на мотора.В крайна сметка в момента, двигателя не е с точното масло ... и имам голяма молба към вас! Дайте ми съвет към кое да се насоча, като изискванията на пежо са: ACEA C2; 5W-30; PSA Approval B71 2290 ... ! Като за мен лично тея шитни за икономия на гориво за сметка на здравето на двигателя, не са меродавни!Почти всички масла, които съм дал като пример в табличката покриват или надвишават дадените изисквания от пежо. Подредбата им е случайна. Благодаря предварително!
            Прикачени файлове
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #36
              От всичките, които си изброил едно масло се отличава с доста по добри показатели и това е Мотул 300V, но това масло се води рейсингово и незнам до колко е редно да се сипе на мотор за ежедневно ползване.Според мен всяко едно масло с вискозитет 5W40 ще бъде идеално за бензинов турбо мотор, стига той да не е напомпан и да не се кара на писта на цялата газ, там вече според мен трябва да се сипват масла от сорта на 5W50, 10W60 или тези 5W40 масла, които се водят рейсингови, като естерната синтетика на Мотул.
              punto HGT

              Коментар


                #37
                Stefanaki написа:
                Ако караш Стило - по-добре не използвай 10W40. Просто съвет.
                Днес го смених. Сложих Тотал 10w40.

                Коментар


                  #38
                  Има ли смисъл да се ползва PD масло на CR двигател или даже напротив е опасно? На пръв поглед уж издържа на по-високо налягане, което ако позволява примерно да се удължи интервала от 10 на 15-20 хиляди бих ползвал такова. В този ред на мисли почти не останаха масла само за дизели, освен примерно въпросните PD, та има ли смисъл от такива примерно като Shell Helix Diesel, или да си ползвам както обикновено 5W-40 покриващо масовите спецификации за бензин и дизел, и смяна на 10 хиляди?Сега погледах какво дават Castrol за Marea 2.4 JTD и незнам дали да им вярвам. Полусинтетика Castrol Magnatec 10W-40 смяна 20 000 km / 12 months.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #39
                    Един въпрос към запознатите с новите норми ACEA: покрива ли Castrol Magnatec 5W 40, ACEA C3, HC-Synthese изискванията ACEA B3 на моя дизелов двигател 1.9DCI? Предполагам, че да, но никъде не намерих конкретна информация, че ACEA C3 покрива ACEA B3. За маслата, покриващи C3, намерих следната информация: съвместими с бензинови и дизелови двигатели, оборудвани с катализатори и системи за последващо третиране на отработените газове DPF и TWC. Нито дума за това дали покриват B3 и изобщо подходящи ли са за по-старите дизелови двигатели. Е, моята кола със сигурност няма филтър за твърди частици, а катализаторът е премахнат още преди да я купя. И ще използвам темата да попитам за мнения за следните марки масла: Wolf (много активно се предлага от Auto 1), Eneos, Motul.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #40
                      Понеже аз лично все още се балтая за това какво масло да ползвам /дано до тогава не скопя мотора .../, та във времето на размишления и търсене попаднах на нещо интересно: http://alexey-bass.github.io/bmwservice-oils/Дано е интересно и за вас!?
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #41
                        Дам, доста полезно, някой си е поиграл доста за да го подреди така синтезирано и обобщено.Аз на мойта се чудя дали да сменя мотула 8100 х-цес и да пробвам с равенол VSI, доста добри отзиви чета за него, пък го водят и група 3+, сиреч по добро от мотула, ама знам ли и аз вече при толкова много марки човек тотално се омотва като пиле в калчища, иначе ми е най лесно пак да си взема мотул и да не го мисля :D
                        punto HGT

                        Коментар


                          #42
                          Абсолютно прав си за омотването! Както казах по-горе, след като се сблъсках с чудото бензинов двигател, който за късмет харчи масло, лично аз се вкарах в такива филми с тея масла...!Вече поръчах "Ravenol VST 5W40", с все хубави отзиви. В секцията с истинската синтетика е, т.е. би трябвало да е група 4-ри, с висок TBH-10,5. От сайта на Равенол прочетох, че 5-40 е с HTHS >3,50 ... което е показател за достатъчна устойчивост. След известно време ще споделя опит.
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #43
                            От къде го поръча, да видя как са цените
                            punto HGT

                            Коментар


                              #44
                              Има ли желаещи да си поръчаме групово масла ? Цените са добри в онлайн магазина на Равенол, а над 140 евро, доставката е безплатна:http://www.ravenol-shop.de/epages/61...5w40Лично аз и много хора покрай мен караме с немско масло PENNASOL 5W40, което излиза доста евтино:https://www.motor-oel-guenstig.de/Mo...1.htmlТова стъпва на 33-34лв тубата заедно с доставката. Вече съм на втора смяна на Пунтака с това масло и мога да кажа, че с нищо не е по-лошо от другите марки, да не кажа по-добро от болшинството масла, дето ги продават в БГ (особено след като четох оня ден новината за поредния разбит македонски склад за бутилиране на ментак масла). На брат ми купувам модела за помпа-дюза с хомолгация VW505.01, излиза 43-44лв за туба. Вече е на 4 смени, Аудито не се спира изобщо и маслото се представя отлично. Мой приятел ми поръча да му взема 10W40 на тая марка и сега пак иска. Според него, Реното му това масло го гори чувствително по-малко. Ако има желаещи да си доставим от евтинийката, да се обаждат, че трябва да сменям на Мултипла-то скоро, пък 4 туби ще ми дойдат много на мен.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #45
                                Поръчката е от "Avto-Masla.eu", като доставката е безплатна ... излиза 100лв за 5литра! Имаха и наличности, а в магазина на дистрибутора точно от VST нямаха, обаче от VSI имат на цена от 85лв за 5л.
                                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                                http://www.keepfighting.ms

                                Коментар

                                Working...
                                X