Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 66

Тема: Много добър руски тест на масла

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011

Много добър руски тест на масла

За всички разбиращи руски език, давам линк към изключително сериозен тест на синтетични масла:http://www.zr.ru/content/articles/49...em_maslo_5w40/Забележете в дъното на статията кои са трите масла, осигуряващи най-голяма защита от износване - Castrol Magnatec, Shell Helix и корейското ZIC, което е и тотален шампион в теста. Жалко, че не се намира в България, руснаците пишат, че не е скъпо.
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008

Re: Много добър руски тест на масла

Цитат DJPOPA написа:
    корейското ZIC, което е и тотален шампион в теста. Жалко, че не се намира в България, руснаците пишат, че не е скъпо.
    Ко речи - http://www.zic-bg.eu/index.php/bg/co...ews.php?news=5
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Регистр. на
    19.11.2011
    "Високият им вискозитет позволява да се запази течливоста при ниски температури..."Това е цитат от втория линк :D . Освен, че е неграмотно написано, е и точно обратното. Което ме кара да съм много съмнейшън относно този "вносител". Ако "вискозитет" се замени с "вискозитетен индекс" и сложат още едно "т" на "течливосТа", вече ще съм съгласен.
    Fiat Multipla 105JTD

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат DJPOPA написа:
    "Високият им вискозитет позволява да се запази течливоста при ниски температури..."Това е цитат от втория линк :D . Освен, че е неграмотно написано, е и точно обратното. Което ме кара да съм много съмнейшън относно този "вносител". Ако "вискозитет" се замени с "вискозитетен индекс" и сложат още едно "т" на "течливосТа", вече ще съм съгласен.
    Като не ти харесва втория линк, ползвай първия:ЕВРОТРАФИК 10 ООДгр.Софиякв.Орландовцибу л.Първа Българска армия №60Телефон: +359 2 845 99 69 илиАВТОГАРАНТгр. София. ул. "Г. С. Раковски" № 10. тел.: 02/ 931 2206Звъниш, питаш и ако искаш поръчваш.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат идол Аватарът на Danchojn
    Регистр. на
    22.02.2007
    Този тест на масла е доста стар и вече не е актуален. Маслата ЗИК се произвеждат от една от най-големите компании за петролни продукти SK. Маслата са корейски и са официаните лубриканти на Хюндай. Ползвам от 5 години всичките им трансмисионни и хидравлични течности. Руснаците са най-големия им представител, маслата са наистина добри. На динамометричния тест издържат двойно повече от европейските пълни синтетики.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

Регистр. на
    19.11.2011
    Цитат Danchojn написа:
    Този тест на масла е доста стар и вече не е актуален.
    За рулем. Опубликовано 12 Декабрь 2012 г Няма и две години откак е публикуван теста, а всички тествани модели масла са все още актуални. Не разбирам кое не му е актуалното на теста ?Ето и тест на същите масла + Мотул в условия на градска експлоатация. Както се вижда, лидери са отново обичайните заподозрени, като Мотул се представя очаквано прекрасно:http://www.zr.ru/content/articles/58...telnyj-zastoj/
    Fiat Multipla 105JTD

Регистр. на
    22.02.2007
    За Рулем въртят тестове на едни и същи и много подобни масла. Не включват разнообразие от марки и информацията не е ясна, в смисъл дали някой неща са тествани сега или преписвани от по-стари тестове. Много модели масла липсват там. И от 2010 резултатите са същите.

Регистр. на
    19.11.2011
    Преди малко говорих по телефона с представител на магазина от втория линк на колегата, които предлагат маслата ZIC в България. В момента цената на пълната синтетика XQ 5W40 е 50лв/4л. Работят и с куриери за доставка извън София.
    Fiat Multipla 105JTD

Регистр. на
    19.11.2011
    Цитат Danchojn написа:
    За Рулем въртят тестове на едни и същи и много подобни масла. Не включват разнообразие от марки и информацията не е ясна, в смисъл дали някой неща са тествани сега или преписвани от по-стари тестове. Много модели масла липсват там. И от 2010 резултатите са същите.
    Относно марките и модели на маслата, те са си написали хората защо тестват именно тези представители:"На испытания взяли так называемые полные синтетики класса вязкости 5W-40, причем самых раскрученных брендов: Castrol («Кастрол»), Shell («Шелл»), Mobil («Мобил»), Esso («Эссо»), BP («Би-Пи»), elf («Эльф»), Total («Тоталь») и ZIC («Зик»). Такой набор охватывает примерно три четверти рынка в данном сегменте."Аз мисля, че при техния начин на тест, който според самите тях отнема 6 месеца, е нормално да са изпробвани само няколко марки масла. Просто физически нямат възможност да тестват 30-40 марки и модели примерно. Не съм им адвокат и не ги защитавам, но мисля че това е един от най-обективните тестове на масла изобщо, тъй като е направен по най-добрия начин-с автомобили и реален пробег. А както вече казах, моделите на маслата са актуални и се ползват масово и днес. Ето защо мисля, че резултатите от този тест са много полезни.
    Fiat Multipla 105JTD

Регистр. на
    22.02.2007
    Цитат DJPOPA написа:
    Преди малко говорих по телефона с представител на магазина от втория линк на колегата, които предлагат маслата ZIC в България. В момента цената на пълната синтетика 5W40 е 50лв/4л. Работят и с куриери за доставка извън София.
    5W40 на ЗИК е няколко вида. На доброто и най-качествено масло е XQ. Теста е добър като замисъл, но просто имам чувството че резултатите са им еднакви.

Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Много добър руски тест на масла

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •