Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТД100 може ли да се накара да тръгне малко повече?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТД100 може ли да се накара да тръгне малко повече?

    Здравейте всички И мен ме мъчи следният проблем свързан с ТД100 може ли да се накара да тръгне малко повече? Какво е необходимо да се направи? Казвали са ми,че ремап на ТД100 нямало смисъл.....
    http://home.arcor.de/t-style002/Tool/Silvia.gif

    #2
    Няма какво да се ремапва. Тая кола няма горивни карти. Може да се бутне помпата и налягането на турбото по някакъв начин.
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    Коментар


      #3
      slav4o_vt ти го е написал. Всяка друга инвестиция ще ти е по-скъпа от колата... Ако искаш дизел подлежащ на тунинг се замисли за смяна с JTD.
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        sa6obravoto написа:
        slav4o_vt ти го е написал. Всяка друга инвестиция ще ти е по-скъпа от колата... Ако искаш дизел подлежащ на тунинг се замисли за смяна с JTD.
        Дизел с цел тунинг трябва да е ТДИ(части с лопата да ги ринеш)
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          Аз говорех, ако колегата иска дизелово браво
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            А със предкамерния дизел как стоят нещата, какви са ограниченията откъм тунинг ? Чувал съм, че предкамерата била ограничение за максималното количество впръсквано гориво.
            FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
            FIAT Punto sx 75 '94

            Коментар


              #7
              nsn написа:
              sa6obravoto написа:
              slav4o_vt ти го е написал. Всяка друга инвестиция ще ти е по-скъпа от колата... Ако искаш дизел подлежащ на тунинг се замисли за смяна с JTD.
              Дизел с цел тунинг трябва да е ТДИ(части с лопата да ги ринеш)
              Това мнение ми хареса направо ми напълни душата Колегата го е написал с две думи точно кратко и ясно TDI Взимаш си едно TDI като моето с трите червени и само един ремап и да ходят да те стигат Вчера махнах на моето всички музики отвътре, резервни гуми крикове, страшен самолет е, постоянно го настъпвам, щото ми харесва как съска турбото
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                190 коня дизел ако е самолет, аз карам совалка
                '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                '97 Coupe 16VT 262WHP+

                Коментар


                  #9
                  S.W.A.T. написа:
                  190 коня дизел ако е самолет, аз карам совалка
                  И какво по точно значи "190 коня дизел ако е самолет" това как да го разбирам, ако може да ми обясниш ? Мен ме интересува въртящия момент, конските сили са за пред хората...Не знам къде изобщо намеси фиат купе турбо в темата, като човека пита как да си засили дизела, никой не говори за Drag Racing и да целим някакви десети по добро ускорение...Самолет е защото като го настъпиш те изтегля много добре от ниските обороти, без да е нужно да дереш двигателя на някакви свръх обороти... Това прави дизеловия двигател по приятен за градско каране, когато искаш икономия я постигаш а когато искаш да "резнеш" някой с някоя бензинова бегачка го прескачаш като спрял и като спрете на светофара се чуди какъв е тоя дизел... Забравих да спомена, че дизела също може да се напомпи яко, тук имам един познат с Bora TDI която е напомпена над 250к.с забравих колко точно бяха изкарали, но 300к.с няма да са проблем да се извадят от такъв дизела Я ми кажи твоята "совалка" какъв разход ти дава в града при спокойно каране и при яка ръчка и после аз ще ти кажа колко дава дизелаПоздрави и без лоши чувства
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Аз нищо не намесвам
                    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                    '97 Coupe 16VT 262WHP+

                    Коментар


                      #11
                      nsn написа:
                      sa6obravoto написа:
                      slav4o_vt ти го е написал. Всяка друга инвестиция ще ти е по-скъпа от колата... Ако искаш дизел подлежащ на тунинг се замисли за смяна с JTD.
                      Даде Дизел с цел тунинг трябва да е ТДИ(части с лопата да ги ринеш)
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар


                        #12
                        Valiosport написа:
                        S.W.A.T. написа:
                        190 коня дизел ако е самолет, аз карам совалка
                        И какво по точно значи "190 коня дизел ако е самолет" това как да го разбирам, ако може да ми обясниш ? Мен ме интересува въртящия момент, конските сили са за пред хората...Не знам къде изобщо намеси фиат купе турбо в темата, като човека пита как да си засили дизела, никой не говори за Drag Racing и да целим някакви десети по добро ускорение...Самолет е защото като го настъпиш те изтегля много добре от ниските обороти, без да е нужно да дереш двигателя на някакви свръх обороти... Това прави дизеловия двигател по приятен за градско каране, когато искаш икономия я постигаш а когато искаш да "резнеш" някой с някоя бензинова бегачка го прескачаш като спрял и като спрете на светофара се чуди какъв е тоя дизел... Забравих да спомена, че дизела също може да се напомпи яко, тук имам един познат с Bora TDI която е напомпена над 250к.с забравих колко точно бяха изкарали, но 300к.с няма да са проблем да се извадят от такъв дизела Я ми кажи твоята "совалка" какъв разход ти дава в града при спокойно каране и при яка ръчка и после аз ще ти кажа колко дава дизелаПоздрави и без лоши чувства
                        На бас че 300 е трудно ?! видели сме напомпани 1.9 тди колко искарват ...след тунинг от маднес турбо кулери маслени и за турбото друго турбо и т.н и т.н скъпи масла 10к км и биелни и основни лагери са чао и то едва на кола 204 коня на гуми Та ТДи ... и не ГТД е по здравия мотор за насилване не са една и две 156-ци и 147-ци дето с години им се дава газ на по 200 коня П.С тея 250 коня дино нещо а-у?И по темата ТД 100 е създадено за 6.5л градско и 4.5 навън. сила там никога няма да има
                        Sedicivalvole (Racing Rosso)now
                        GTV 2.0 (612 A)now
                        E60 530D now.. hate it big time :D
                        Lumina SUPER SPORT V8 5.7(silver) ex
                        Hyundai Coupe V6 2.7 (silver)ex

                        Коментар


                          #13
                          Valiosport написа:
                          Я ми кажи твоята "совалка" какъв разход ти дава в града при спокойно каране и при яка ръчка и после аз ще ти кажа колко дава дизелаПоздрави и без лоши чувства
                          300-400 усмивки на месец ми гори По темата... Според мен с едни по-големи разпръсквачи и тунинг по помпата + малко вдигане налягането на турбото по механичен път и аванси на горивото може да излезе някой кон на този мотор ...
                          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                          '97 Coupe 16VT 262WHP+

                          Коментар

                          Working...
                          X