Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT стана холандски

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT стана холандски

    115 години след основаването си Fabbrica Italiana Automobili Torino вече официално не е италиански производител. На акционерно събрание в петък семейство Аниели и другите големи акционери в компанията са одобрили окончателно сливането с Chrysler, с което марката става част от новата компания Fiat Chrysler Automobiles NV (FCA NV). Тя е регистрирана в Холандия, а щаб квартирата ще се намира в Лондон.След сливането, одобрено от 2/3 от акционерите на FIAT, FCA NV се превръща в седмия по големина производител на автомобили в света. Акциите на новата компания ще бъдат листвани на борсите в Ню Йорк и Милано. Част от дейностите в Италия ще бъдат запазени, но губещите фабрики и производствени мощности на Ботуша ще бъдат преструктурирани или закрити."Раждането на FCA слага край на нестабилното съществуване на FIAT", отбелязва председателят на съвета на директорите Джон Елкан. "За пръв път пред нас се разкрива нова перспектива: не ни се налага да мислим само за оцеляване".Източник: http://fakti.bg/
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    #2
    Е все пак трябва да се уважи и участието на американците!Според мен ръководството никога няма да допусне Фиат символа на италианското автомобилостроене да влезе в чужди ръце!

    Коментар


      #3
      Дали е верно това дето го пишат и показват?http://automedia.investor.bg/a/0-nac...ampaign=footer
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Нищо чудно наистина да пуснат отново версия 124. Фиат 500 показа, че формулата работи. При това доста добре.

        Коментар


          #5
          Шегувате се. Че то фиат вече го няма! Вижте само в сайта какво продават - само 500...Иначе още имам спомени, колко добре вървеше джигулата, дето беше прекопирана от фиат. Май става същото, както навремето балкачето беше баш мАторче, ма после се стопи някъде... и го заместиха със симсонче, дето и то се стопи във времето!
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #6
            Защо да не го върнат, като гледам доста компании се насочват именно към ретро моделите. Дори новият модел на Ферари е такъв
            Опозиция.ком - http://opozicia.com/

            Коментар


              #7
              Аз много много много ще се изкефя, ако го върнат :D
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Ще направят ново купе на базата на 500, ще го кръстят 124 и готово...
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар

                Working...
                X