Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно евросонда.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно евросонда.

    Здравейте,от скоро карам Стилото на газ, монтирах Фобос 2 OBD, изпарител Романо, рейка Баракуда, евросонда OMB, бутилка Атикер 43л. Монтажа ми харесва като изпълнение.Проблема, ако може да се нарече проблем, е свързан с неточното отчитане на нивото на газта при ключа. Казвам ако може да се нарече проблем, защото не ми е важно да ми отчита много вярно в купето, а и чета че като цяло тази светлодиодна индикация не е много точна. По скоро, се чудя на какъв принцип, се определят тези 80% ограничение при пълнене. Т.е. ако отчитането в купето е неточно, това означава ли че и тези 80% ще са неточни. При мен последната лампа е светвала до момента само веднъж. Всички други пълнения, светват само 3 диода. Питането е възможно ли е при така описаната ситуация, бутилката да се напълни на 90-100% след като поплавъка не дава точна стойност на ключа?Или въпросната 80% защита работи на друг принцип, примерно налягане и т.н.До момента съм направил 7-8 пълнения, като съм карал до последно, преди да си превключи на бензин сама. До колкото знам дори и при такова превключване, остава някакво количество газ в бутилката, но ГИ превключва заради ниското вече налягане.Зареждал съм средно между 29-32 литра, веднъж 35. Нито веднъж не съм чул при спирането да изщраква, изпуква някакъв клапан. Или почва да брой супер, супер бавно, или газаджията си спира сам.Поздрави
    FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
    Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

    #2
    Пълненето на бутилката не зависи от показанията на светодиодите.Пълненето до 80%зависи от налягането,обикновенно на газ станциите ако могат го пипат и така лъжат,иначе аз писах на метрологията въпрос,защото моята бутилка е 30л а на една газстанция ми сипаха 32л. ,и от там ми отговориха че е възможно но не е добре за съда.иначе показанията на ключа се настройват от софтуера на ГИ.,но трябва да се настрои на празна и след това на пълна бутилка.

    Коментар


      #3
      Благодаря, честно казано не съм много сигурен. В доста теми, гледам хора, които се оплакват, че изобщо не могат да пълнят или пълнят по 2-3 литра. Там в повечето случаи обяснението е заседнал поплавъкм, т.е. поплавъка е свързан с този клапан и го управлява.
      FIAT Grande Punto 1.4, 06г.
      Toyota Auris Touring Sport HSD 1.8, 16г.

      Коментар

      Working...
      X