Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Показания на пръчката за маслото ( 1.8 )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Показания на пръчката за маслото ( 1.8 )

    Знам, че сигурно въпроса е до болка тъп, но на първо четене не намерих еднозначен отговор. Питането ми е : Колко литра масло е разликата между МIN и МАХ на пръчката за маслот на тоя мотор 1.8 ? Четох на едно място - не повече от 600 мл.На друго( документация на Фиат, някакъв .pdf намерих ) - около 1 л.Интересува ме, спадането линейно ли е въобще по цялата дължина на мярката ? В смисъл, има ли шанс картера да е като шише например и Спадане от 1 см в горната част ( гърлото на шишето) да се равнява на 10 мл. обаче надолу където е по-широко, спадане от 1 см да се ранява да кажем на 100 мл.Не ми се налива масло за да разбера опитно колко е разликата, пък и май трябва доста да се чака при докато маслото се стече напълно в картера и да вдигне нивото.

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    #2
    Маслото се мери на неработещ двигател престоял известно време за да може всичкото масло да се върне обратно в картера, на равен терен, и от MIN до MAX e точно 1 литър.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Мотят мотор гори по 100гр на 1000км. Ако правя смените на маслото на 10 000кв гори по 1лв от макс до мин. Някой път съм доливал, и долу - горе е нещо такова - около 1л между мин и макс.
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар

      Working...
      X