Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа или Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа или Брава

    здрасти на всички не съм много запознат с тези автомобили интересува ме между Мареа и Брава бензинов двигател има ли разлика в подръжката

    #2
    1.6 и 1.8 са еднакви.2.0 20V има само при Мареа и Bravo.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Главната разлика е в купето Бравата е само хечбек, а Мареята има седан и комби, поддръжката е еднаква, малко са частите които се различават, например предните калници до колкото знам на Мареята са по-дълги.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Заедно с носачите, биалетките и амортисьорите, и накрайниците на рейката, както и полуоските (и може би шенкелите), а също фаровете, гумите и още някои дребни неща.Калниците не са по-дълги, а извивката при гумата е различна. По-къса е бронята.По темата: не, еднакви са. Ако размислиш за вида на горивото - вземи си Мареа седан, в тях се монтира 2.4 JTD 130.

        Коментар


          #5
          Аз имам и двете. Мареата по ми харесва. По солидна стои на пътя и по меко вози, не знам може да езащото е комби и има метанови бутилки. И силно казано, но мареата е по-луксозна от Бравата. Има климатроник, подлакъник, 4 ел.стъкла, ел.огледала и др. дреболии. И пак зависи, от модификацията, но като цяло комфорта при Мареата по ми харесва.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            Мареата за мен е много добра кола от гледна точна на вървене, комфорт и разходи за поддръжка
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              Мареата определено е по-комфортна, макар, че като салон са 99% еднакви, поне ELX на Brava и HLX версията на Мареата.Бравата има един голям+. Огромен багажник. Най-голямото нещо, което съм побирал е гардероб с размери 190х90х60 см (без да затворя 5ата врата). Също така преден капак се събира в багажника. Разбира се, с гътнати седалки.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                От няколко месеца съм с Мареа единствено плюсове във всичко бих дал преди карах браво .Наистина не е малка и спортна количка , не е и от най-големите лимузини но е точно колата която ме удовлетворява сравнително вози добре от фиатите , икономия при дизеловия мотор 1.9 жтд дори и градско пак ми харесва колко гори... А аз я карам извънградско няма какво да се коментира много се е изписало . Багажника е голям и просторен събрах в багажника една пералня като до нея имаше място за още една без да бутам седалки ! Удобна е ,че и пада задната броня като си ходя за рибка бутам го и става като пейка :D . Като цяло моето мнение ,че мареата ще ти е по полезна , но въпрос на личен избор . Успех с избора !
                Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                Коментар

                Working...
                X