Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто мк2 по-трудно включва 1-ва, 3-та и 5-та...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто мк2 по-трудно включва 1-ва, 3-та и 5-та...

    Напоследък се яви следния проблем: Когато колата загрее, включването на 1-ва, 3-та и 5-та скорост става по-трудно. Скоростите влизат добре и "мазно", но просто трябва малко повече усилие за включването им. С 2-ра и 4-та няма промяна. Когато колата е студена, всички скорости се включват еднакво лесно. Някакви предположения?

    #2
    Провери маслото на скоростната кутия.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Може да огледаш и маншоните на жилата закачени към скоростната кутия, но ако има запек там трябва да е обратното - при загрят двигател да се движат по-лесно...Както каза и колегата - маслото.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        аз пък бих започнал от тампоните на мотора и СК
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          аз пък бих започнал от тампоните на мотора и СК
          Що?
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            По същата причина, по която ще оглежда и маншоните на жилата. И двете неща са безсмислени и няма да доведат до решаване на проблема. Аз, например, бих откачил жилото, което е свързано с движението нагоре-надолу на лоста и бих проверил дали работи нормално, когато не е свързано с кутията.

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              S_BANKOV написа:
              аз пък бих започнал от тампоните на мотора и СК
              Що?
              Щото, като загрее двигателя и тампоните може да омекват и да променят ъгъла на двигателя или скоростната кутия, от това изкривяване/усукване може да се получава трудното влизане на скорости. Я ми подскажи каква е логиката жилото да се работи добре на загрял мотор а на студен да работи, по -скоро е обратното.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Може и да има нещо такова, ама скоростната кутия и двигателя са сериозно свързани.И да е прецакан някой от тампоните просто се наклоняват и двете в съответната посока. За жилата, логиката е, че вътре имат някаква смазка. Когато се нагрее трябва да се движат една идея по-леко, ама не и по-твърдо.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Помпа на съединител?
                  Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                  Коментар


                    #10
                    Маслото на скоростната кутия трябва да е добре. Преди 3 месеца беше долято "до горе", като преди това не беше проверявано доста дълго. Интересното е, че проблемът се яви преди седмица да речем. Днес отново го усетих - като загрее колата 1ва и 3та(чудя се как да се изразя да ме разберете по-добре) може би все едно "влизат в нещо по-тясно", т.к. и ВКАРВАНЕТО и ИЗКАРВАНЕТО на дадената скорост е по-трудно. Все едно нещо е обгърнало лоста и му пречи. В същото време 2-ра,4-та и задна влизат и излизат перфектно и на студена и на топла кола. Това, което забравих да проверя е дали на загасен двигател проблемът остава, но съм 95% сигурен, че проблемът го има и на загасен двигател. Което според мен изключва съединител/помпа съединител. Остават жила и тампони. Правилно ли разсъждавам?

                    Коментар


                      #11
                      Painfall написа:
                      Маслото на скоростната кутия трябва да е добре. Преди 3 месеца беше долято "до горе", като преди това не беше проверявано доста дълго. Интересното е, че проблемът се яви преди седмица да речем. Днес отново го усетих - като загрее колата 1ва и 3та(чудя се как да се изразя да ме разберете по-добре) може би все едно "влизат в нещо по-тясно", т.к. и ВКАРВАНЕТО и ИЗКАРВАНЕТО на дадената скорост е по-трудно. Все едно нещо е обгърнало лоста и му пречи. В същото време 2-ра,4-та и задна влизат и излизат перфектно и на студена и на топла кола. Това, което забравих да проверя е дали на загасен двигател проблемът остава, но съм 95% сигурен, че проблемът го има и на загасен двигател. Което според мен изключва съединител/помпа съединител. Остават жила и тампони. Правилно ли разсъждавам?
                      колега с какво масло си допълнил ск. кутия сигурен ли си че старото е било същото може да си го пресякъл и при загряване да ти прави проблем

                      Коментар


                        #12
                        Имах такъв проблем преди 3 години. Обиколих доста сервизи и почти всички ми казваха смяна на съединител или комплекта жила или "избирача отгоре". Тъй като никой не се съгласи да направи ремонта и ако е несполучлив да не платя...искаха ми по спомен за комплект +труд около 500-600лв. изкарах около седмица докато един колега не ме светна за нивото на маслото в скоростната. Източих старото...мисля едвам събрах литър..и долях не марково, направо най евтиното което намерих....пак по спомен 18лв/л. По плавно и мазно включване не бях виждал на кутията. Та ако не си си доливал сам маслото и да си 101% сигурен , че нивото е до пробката за доливане вземи провери къде е. Ако си го долял ти до правилното ниво виж за течове.
                        Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                        Коментар


                          #13
                          Подозирам, че е от лявото жило на скоростите. За включването на 1/3/5 се иска лявото жило да е издърпано максимално назад, тоест откъм лоста, а не към скоростната кутия.Я провери маншончето му (върху скоростната кутия) да не се е накъсало и ринговете да са се набили едно в друго и да нямаш пълен ход на жилово.Ако е здраво и не е ръждясало и аз се насочвам към скоростна кутия/масло и прочие.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар

                          Working...
                          X