Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

заден спирачен апарат-Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    заден спирачен апарат-Стило

    Здравейте колеги, ходих в един сервиз да ми натегнат ръчната , и ме извикаха на подемника да ми покажат отдолу че като натисне майстора с отверката механизма където е хванато жилото на ръчната на заден десен спирачен апарат и имитира опъване на жилото - апарата не помръдва като махне отверката, а на ляв заден се връща обратно при махане на отверката!Твърди че не освобождава добре заден десен спирачен апарат!Иска да го сменя , иначе явно е понатегнал ръчната защото вече държи, но имало вероятност да ми задържа дясното задно колело заради този спирачен апарат!Какво да правя? Нов е към 300лв , по морги 50лв, няма ли начин да се поправи с ремонтен комплект, и как да разбера че това което ми показа майстора е истина, и също иска да сменял и жилата за ръчната!! Стило 1.6

    #2
    кола

    Свали апарата и го раздвижи и ще се оправи Нали има една пружина където връща жилото там някъде е проблема
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Ако напръскам с вд40 външно без разглабяне няма ли да се раздвижи, или може разяде нещо този спрей след време?

      Коментар


        #4
        milenskia написа:
        Ако напръскам с вд40 външно без разглабяне няма ли да се раздвижи, или може разяде нещо този спрей след време?
        Може и да се раздвижи, но това е временно решение. След време пак ще започне да задържа. Без разглобяване и сериозно раздвижване едва ли ще постигнеш особен резултат. Колкото до този от моргата- гаранция Франция. след 2 седмици може да имаш същите ядове. Колкото до жилата съм горе долу склонен да се съглася с майстора,че сигурно са за смяна- все пак не е кола на 2-3 години. Пък и 2 жила не боли особено много- около 50лв.
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          packo84 написа:
          milenskia написа:
          Ако напръскам с вд40 външно без разглабяне няма ли да се раздвижи, или може разяде нещо този спрей след време?
          Може и да се раздвижи, но това е временно решение. След време пак ще започне да задържа. Без разглобяване и сериозно раздвижване едва ли ще постигнеш особен резултат. Колкото до този от моргата- гаранция Франция. след 2 седмици може да имаш същите ядове. Колкото до жилата съм горе долу склонен да се съглася с майстора,че сигурно са за смяна- все пак не е кола на 2-3 години. Пък и 2 жила не боли особено много- около 50лв.
          Сваляш, разглобява, почистваш, зашкурваш, нови гумички и смазка и си ти.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Re: заден спирачен апарат-Стило

            milenskia написа:
            също иска да сменял и жилата за ръчната!! Стило 1.6
            Колега смени си жилата, не са много пари. При мен така беше изгнило жилото, че задържаше в кожуха и ми задържа задно ляво колело, при което се опекаха нови накладки. Това само за около 10 км каране, като спрях от гумата излизаше пушък...

            Коментар


              #7
              Според мен жилото е добре, просто не връща механизма, ще пробвам без раглабяне да пръсна със спрея, ако не стане ще ходя на майстор, че нито мога да го разглобя сам нито инструменти имам!!

              Коментар


                #8
                Днеска отидох при друг майстор и той ми разглоби и почисти десния спирачен апарат с разглабяне и киснене в почистващ разтвор, системата заработи- при дърпане на ръчна както е на крик колелото се блокира, като махна ръчна колелото се върти с един пръст, прибрах се вкъщи и пипнах дясна джанта почти студена, но сега пък лявата беше се затоплила, почти пареща, утре ще отивам да чисти и лявата иначе германска му работа, спирачните ми апарати са БОШ!!

                Коментар


                  #9
                  milenskia написа:
                  Днеска отидох при друг майстор и той ми разглоби и почисти десния спирачен апарат с разглабяне и киснене в почистващ разтвор, системата заработи- при дърпане на ръчна както е на крик колелото се блокира, като махна ръчна колелото се върти с един пръст, прибрах се вкъщи и пипнах дясна джанта почти студена, но сега пък лявата беше се затоплила, почти пареща, утре ще отивам да чисти и лявата иначе германска му работа, спирачните ми апарати са БОШ!!
                  а намери ли някакъв ремонтен комплект за спирачния апарат...гумички и т.н....мен в сервиза ме отказаха да го разглабям защото има вероятност да не може да се събере...и по-добре да търся нов-втора ръка...иначе на мен това ми се струва по-скоро като да не им се занимава, но...?
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    Казаха ми че нямало ремонтен комплект, но може да се разглабя, явно това е трик като не им се занимава да го чистят и разглабят и викат взимай втора ръка повечето майстори, но реално едно хубаво почистване го възстановява напълно - става като нов, и не си заслужава да купуваме втора ръка някой клеясал апарат който не се знае колко ще изкара!! Или може би правят следната далавера майсторите, казват донеси втора ръка, и може би чистят твоя , а този втората ръка си го прибират за тях, и ако не поискаш сменената част накрая, хем ти взели парите хем апарата, за да го монтират на друга кола и да вземат и от него пари!!

                    Коментар


                      #11
                      Има ремонтен комплект гумички. Скорпион 13 мисля ,че се казва фирмата която ги продаваше. Може и да има и на други места ,но аз от там съм ги купувал. 02 / 8310148 за магазина на ул.цар Симеон.
                      Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Има гумички за смяна ама не им се занимава дори и спирачен цилиндър има http://kanex.bg/shop/avtochasti/p/sp...1+-+11.2006%5D
                        Прикачени файлове
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Днеска ми изчистиха и левия апарат , направи като нов стана, движи се свободна колелото, че доста затягаше, сега ще засичам разхода да видя дали е паднал! Вече на светофари на които преди на червено без спирачка стоях, сега като махна спирачката колата тръгва, проста съм си бил спънал колата без да разбера с тия клеясали спирачки отзад!!

                          Коментар


                            #14
                            След ревизията на задните спирачни апарати, колата върви много добре в ниските обороти, напомни ми на онзи вървеж като я купих!! Може и да си внушавам но препоръчвам на всеки със задни дискови спирачки да провери след градско каране 5-10км дали му загряват задните джанти ако да взимате мерки!!

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, за какво служи гумената тръбичка най- долу вдясно на снимката на Ключаря? От 1 час гледам спирачния апарат и не мога да разбера къде се слага.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X