Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети ми контролна лампа за ESP

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От 1-2 години имам и аз проблем със инцидентното светване на тази лампа за проблем с ESP/Hill holder. В последно време май е зачестило, почти на всяко каране светва. Преди си мислех, че светва при друсване, а сега категорично го забелязвам, че е просто при спиране, когато спирачният педал е в долно положение. Възможно е да е провокирано от друсване преди това, т.к. преди наблюдението ми беше, че се случва при преминаване на гърбица с натискане на спирачка. След следващо запалване на колата, лампата свети, но малко след потегляне изгасва. Винаги записва грешка C1131 "Pressure sensor signal" (вижте скрийн шота). Според един документ, който намерих в интернет (https://www.techtips.ie/Hella-Irelan...ure-sensor.pdf), това е проблем с датчик за налягане на спирачната течност. Този датчик бил част от хидравличния блок на ABS/ESP и не може да се сменя или ремонтира самостоятелно. На мен ми се струва, че това е бъг, свързан с кабел или букса, но не знам към какво да се насоча. Може би е възможно тази грешка да се генерира по друга причина, а не поради дефект на този датчик. Преди време свалях датчика на спирачния педал (т.нар. стоп машинка), защото знам, че това е често дефектируем елемент. Всичко изглеждаше наред с него - и като букса, и като кабели, и като контактни пластини вътре в машинката. Освен това след светване на лампата, автопилота и Hill holder-a си работят нормално според мен. Нямам датчик на съединителя, т.к. съм автоматик
    Въпросът ми е - има ли някой, който да е имал този проблем, вкл. същата грешка и да го е решил?
    Click image for larger version

Name:	C1131-PressureSensorSignal_new.jpg
Views:	1
Size:	89,8 KB
ID:	2097724
    Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
    ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

    Коментар


      #17
      И при мен толкова зачести, че вече се появява при всяко каране. c1131. Някой намери ли решение
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #18
        Пробвахте ли с обезвъздушаване на хидравличния блок и двата кръга ? През диагностиката > Adjustments . Тая грешка не означава задължително, че датчика е скапан. Може да е също защото отчита недостатъчно налягане в системата. А налягането може да се губи от теч на спирачна течност, износена помпа на ABS, или просто системата да е глътнала въздух по някаква причина.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          Опитайте с почистване на бушона за АБС намиращ се в таблото до акумулатора.

          Коментар


            #20
            Преди няколко месеца това съобщение ми се появи няколко пъти, което описах в публикацията по-горе. По-късно дълго време нищо, а наскоро изведнъж се появяваше и изчезваше (грешка в компютъра C1131). Във форума на алфахолиците намерих предложение да се удари с нещо ABS помпата, защото този сензор е блокиран и амортисьора го освобождава. Така и направих - удрянето на чука оправи проблема, изглежда, че помогна .Това е от полския форум. Гугъл преводач.

            Коментар

            Working...
            X