Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София -Варна от къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    София -Варна от къде?

    Здравейте колеги,предстои пи пътуване от София до Варна.Въпроса ми е от къде да мина,по царския път ли или по Тракия ,през Ришкия проход.Вариатнта и през новия пътен възел Българово ,Сл бряг също стои на дневен ред.Основно ме интересува състоянието на пътя
    EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
    EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
    FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

    #2
    Карай по Тракия,слизаш на Карнобат и минаваш през Ришки проход.Прохода е в перфектно състояние и не е натоварен.През Сл.бряг е малка лудница.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Новия пътен възел върши ли работа и как е пътя след него през селата
      EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
      EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
      FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

      Коментар


        #4
        Ако искаш да се набиеш в трафика,върши идеална работа. Щом си за Варна ,не си заслужава да минаваш през Сл.бряг.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Благодаря колега
          EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
          EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
          FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

          Коментар


            #6
            Според мен, важното е колегата да си направи сметка дали държи на по-бързо пътуване, по-нисък разход на гориво, ще спира ли да почива по целия този маршрут. Аз лично, никога не бих избрал с 60 км по-дълъг маршрут, не заради 4-те литра бензин, а от психологическа гледна точка. Вярно, през Северна България, от Ябланица до Шумен участъкът е досаден, но се минава покрай Велико Търново (почти), Търговище и Шумен, но също така досадно е и постоянното каране по магистрала. При всички случаи и разходът на гориво от север ще е по-малък, като не си постоянно "на педал" на магистралата. За мен маршрутът е спорен, като все пак бих предпочел да мина през Северна България.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Re: София -Варна от къде?

              diko661 написа:
              Здравейте колеги,предстои пи пътуване от София до Варна.Въпроса ми е от къде да мина,по царския път ли или по Тракия ,през Ришкия проход.Вариатнта и през новия пътен възел Българово ,Сл бряг също стои на дневен ред.Основно ме интересува състоянието на пътя
              Ако не те притеснява двупосочния път, хващай през Търново. Ъъъъ... то царски път няма, като мишки се псуваме по двупосочен, без възможност за изпреварване, или се трепем като мухи заради липсата на човешки път.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                sugarboy написа:
                Според мен, важното е колегата да си направи сметка дали държи на по-бързо пътуване, по-нисък разход на гориво, ще спира ли да почива по целия този маршрут. Аз лично, никога не бих избрал с 60 км по-дълъг маршрут, не заради 4-те литра бензин, а от психологическа гледна точка. Вярно, през Северна България, от Ябланица до Шумен участъкът е досаден, но се минава покрай Велико Търново (почти), Търговище и Шумен, но също така досадно е и постоянното каране по магистрала. При всички случаи и разходът на гориво от север ще е по-малък, като не си постоянно "на педал" на магистралата. За мен маршрутът е спорен, като все пак бих предпочел да мина през Северна България.
                Не знам колко чрсто пътуваш, но аз много често избирам маршрут, по-дълъг със 120 км в едната посока.От Козлодуй до Ямбол са ми 500 км през София (340 км магистрала и останалия хубав път), пред алтернативата през Плевен, Ловеч, Търново и Хаинбоаз. (380 км без магистрала, планински проход с тирове, 3 града със светофари и няколко десетки села, както и доста лош път в първите 50 км.).Никой не те кара да настъпваш на магистралата. Аз си карам със 100-110 на автопилот.. Разходът на гориво ми е почти същия, изхабените нерви много по-малко, а и стигам по-бързо.

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  През Сл.бряг е малка лудница.
                  +1п.п. че и след Сл.бряг!!!
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    И аз скоро имам пътуване до Варна, и мисля да мина София - Плевен - Русе- Шумен - Варна, вярно е със сто км повече, ама и пътя и трафика са десет пъти по добре, а с малко дете не е без значение.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа:
                      И аз скоро имам пътуване до Варна, и мисля да мина София - Плевен - Русе- Шумен - Варна, вярно е със сто км повече, ама и пътя и трафика са десет пъти по добре, а с малко дете не е без значение.
                      Банков ,ако не искаш трафик карай праз Тракия,Ришки проход,Шумен и Варна,що ще се тепаш отгоре. Така поне удължаваш маршрута само с 60 км. Аз постоянно пътувам и минавам през В.Търново и много рядко съм уцелвал гаден трафик. Разстоянието го взимам за 4:30 ,като на магистралните отсечки карам 140-150,а по другия 100 .Иначе както ти казах през Ришки проход пътят е перфектен и трафик няма,но е 60 км отгоре.
                      MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                      "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                      R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                      Коментар


                        #12
                        Това сигурно е социален експеримент. Чета, смея се с глас. Но ако не е... колега караш право към Русе, от там по магистралата в Румъния държиш за Констанца, после на ферибота до Варна. Може и през Истанбул но от там малко се удължава маршрута.

                        Коментар


                          #13
                          krasio_79bs написа:
                          Карай по Тракия,слизаш на Карнобат и минаваш през Ришки проход.Прохода е в перфектно състояние и не е натоварен.През Сл.бряг е малка лудница.
                          Скоро минавах точно по този маршрут...най-добрия възможен е...
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #14
                            r51 написа:
                            Това сигурно е социален експеримент. Чета, смея се с глас. Но ако не е... колега караш право към Русе, от там по магистралата в Румъния държиш за Констанца, после на ферибота до Варна. Може и през Истанбул но от там малко се удължава маршрута.
                            И що си мислиш че не съм го правил? София - Русе /на пазар за костюми/ - Тутракан /за разходка и разглеждане на забелижителности, и отбивка от 40км. за малко гости и зареждане с кайсиева ракия и виждане на внучето/, посоле Силистра - Каварна и сме в комплекса. Нещо странно ли те се вижда? Пътя София - Русе го познавам по добре и от жена ми, 10 пъти е по добър от новата магистрала Тракия, няма опиянени от адреналин тинейджъри дето си мислят че като пресекат табелата за Бургас и и през 5 минути ще получават душевни оргазми и бързат ли бързат с разбитите си колички. А да и още нещо не бери грижа за разтоянието, то не ме притеснява, правя си ежедневни тренировки от по 150км. и то планинско, така че издържам на път. А и още нещо малкия като му се допика на магистралата е малко тегаво да я вършим тая работа при условие че летят коли, все едно някой ще им изяде пясъка на плажа.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Слави, сега е голяма лудница от тирове и румънци покрай Плевен Ако ще минаваш от тук се зареди с търпение и повечко течности
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X