Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Контролна лампа - Fiat Croma 2006г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Контролна лампа - Fiat Croma 2006г.

    Здравейте, снощи ми се счупи пластмасовия механизъм с пружината на педала на съединителя днеска намерих и взех нов педал с въпросния механизъм ( втора употреба ) и ако времето позволи ще го монтираме. Въпросът ми обаче е за една лампа която ми светна на таблото. Свети в жълто и представлява една кола с катинар на нея. Дали компютъра е отчел някаква грешка и затова светна тази лампа. Моля някой ако знае за какво става дума да каже.Благодаря предварително на отзовалите се!

    #2
    Педала на съединителя натиска едно ключе, същото като на спирачния педал / дето пуска стоповете / Това ключе казва, кога е натиснат съединителя и кога не. Това има отношение към темпомата - при натискане на съединителя темпомата изключва и също ако искаш да запалиш трябва да натиснеш или съединител или спирачка, ако не, въртиш ключа, а колата не пали. На мене ми беше счупен въпросния ключ и ми светеше лампата с катинара докато не го смених - нов е не повече от 20лв.
    Fiat Croma 1.9Mjet 8V

    Коментар


      #3
      мерси колега. снощи сменихме механизъма с пружината на съединителя и лампата изгасна и започна да си пали нормално. 10 минути по късно обаче пак светна и пак пали само с натиснати спирачка или съединител. трябва да го видя къде е това ключе.

      Коментар


        #4
        Колега, ако можеш да запалиш без да си натиснал някой педал /съединител или спирачка/ тогава ключето е капут! Ако всичко е ОК стартера върти само при натиснат педал, това ти го пише на екрана също като дадеш контакт / press clutch or brake/ Някаква система за сигурност е тая, да не се натресеш в нещо, ако вземе да запали на скорост. Разгледай си педала там се вижда едно уширение като плочка, където контактува ключето. То се сваля лесно залягаш под таблото и го отвиваш, от твойта гледна точка по часовниковата стрелка, подобно на авто крушка. След това намираш някой с малки ръчички / жена ти или дете до 12години / да бръкне и да му изключи кабелчето.... и после да го включи естествено. И те така....Между другото бях по твойте следи в моргата в Перник и отнесах на тая Крома кората на багажника дето прави пода равен. Докато я сваляше пича вика ’вчера свалях педала на съединителя’ и нещо се оплака - гърчаво било това упражнение...предполагам слагането не е било по-лесно....Успех!
        Fiat Croma 1.9Mjet 8V

        Коментар


          #5
          хаха, аз бях там когато говориха по телефона за тая кора, сигурно си бил ти педала вярно се изгърчи докато го свали човека, повече от час си игра, ама аз им казах че на мен не ми трябва самия педал, а само механизъма зад педала - пластмасата с пружината. те се свалят за 5 минутки, ама реших изчакам и педала - така и така го плащам, да не се окаже после че нещо на моя му се е счупило и така го взех комплекта.Иначе се оказа точно машинката под педала, беше блокирала натисната и от там светеха 2 лампи на таблото. отблокитах я и се оправиха нещата.

          Коментар

          Working...
          X