Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Джанти за чинкуеченто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Джанти за чинкуеченто

    Имам Фиат чинкуеченто сега е с 13 джанти 55 гума но искам да ги сменя с по-големи, че много друса и много се кривят. Колко най-големи джанти могат да се сложат без преработки 14" с 65 гума дали ще има проблем?

    #2
    Не ми се вярва оригиналните гуми да са 55. Въобще прочети малко, за гумите и размера им - има писано много. При смяна да джанти, външния диаметър на гумата остава винаги един и същ - какъвто е нужен за дадения модел кола. Оригиналния размер за Чикуеченто е 145/70/R13 (или 155/65/R13) които имат външен диаметър 532мм (533мм). На 13 цолови джанти, ако гумата е 55, то тя трябва да е 185/55/R13. Ако е по-тясна, то и диаметъра на гумата става много малък и затова ти криви джантите. Тоест, съвета ми е да си сложиш нормални гуми.Ако чак толкова искаш да слагаш по-големи джанти, можеш да сложиш без проблеми следните гуми+джанти:155/40/R16165/45/R15, 185/40/R15145/60/R14, 175/50/R14Но, тук има една особеност - увеличавайки размера на джантата, ширината на страничната стена на гумата намалява, тоест проблема със кривенето на джантите ще се влоши. Увеличавайки масата на колелото, проблема с друсането също ще се влоши. За комфортно возене трябва тежка кола и леки колела. Две торби цимент или един бордюр в багажника могат чувствително да подобрят въпроса с возенето.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Благодаря за разяснението. А за размера на гумите колата я взехме с такива гуми дали са оригинални не знам. За друсането ми е ясно че голямата кола си е голяма искам големи гуми защото с малки се усещат и малките дупки камъчки и такива работи мисля да се спра на този размер 145/60/R14 изглежда ми най-добре.

      Коментар


        #4
        никола0093 написа:
        А за размера на гумите колата я взехме с такива гуми дали са оригинални не знам.
        Така и не стана ясно с какви точно гуми е колата в момента?
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          Най- добрия вариант е да си намериш гуми 155/70/13 и да си ги сложиш на сегашните джанти. Щом си с 13 няма смисъл да купуваш по- големи джанти, защото както горе е описал колегата ще се намали дебелината на гумата и ще друса повече. Ако в действителност в момента си с гуми на 55 височина за 13 ка е препоръчително само да се намерят такива с по- голяма дебелина. А ако гумите са и чисто нови съвсем ще се подобри фактора мекота на возене в зависимост от модела. Ако се купят някой втора употреба има възможност да са поопечени, твърди и да шумят и дрънкат повече.

          Коментар


            #6
            Някои занимавал ли се е с чинкуеченто? Много малко теми намерих в форума за тази кола, а имам доста въпроси, ако това е раздела и темата е на правилното място ще поствам снимки въпроси свързани с разни ремонти и подобрения по колата, ако не моля да бъде преместена темата. Ще съм благодарен на отзовалите се. Колата сега е с гуми 165/55R13 http://olx.bg/prodavam-dzhanti-14-ki-i52230714 харесал съм си тези джанти но с други гуми имам възможност да сложа фланци на колата, тъй като ми се иска гумите да са 165/60R14 но не съм сигурен дали това ще помогне?

            Коментар


              #7
              165/55/R13 са с 18мм по-малък диаметър отколкото трябва. Ако искаш да си запазиш джантите, ще ти трябват гуми 165/60/R13. Препоръчаните от колегата по-горе 155/70/R13, са твърде големи за Чинкуеченто.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                165/55/R13 са с 18мм по-малък диаметър отколкото трябва. .
                Да аз ги огледах тази вечер и видях че доста близко са гумите до подкалника и за това се чудя ако се сложат фланци да излезе гумата навън но като цяло искам 14" джанти да сложа и ако може пак да са по-широкички гумите за това си мисля с фланци ако може да се постигне това без да се бута окачването че вече голяма патардия ще стане, а пък фланците сам ще си ги направя и не е проблем

                Коментар


                  #9
                  Не разбрах има ли как да сложа 165/60R14" на колата или 160/60R14" със фланци ако трябва да не опира при завиване на макс?

                  Коментар


                    #10
                    за триене

                    Коментар


                      #11
                      http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...nto/marka/Fiat

                      Коментар

                      Working...
                      X