Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно скърцане и проблеми с термометъра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно скърцане и проблеми с термометъра

    Здравейте колеги. Пускам темата тук защото имам няколко различни въпроса относно колата от подписа.1. От една седмица насам, забелязах че се чува едно странно скърцане само от предно дясно колело. Звучи като скърцане на легло когато... да. Обаче сутрин това скърцане го няма или е толкова леко че не се чува. Единствено когато колата се нагрее от слънцето - тогава. Като я натисна над фара да се заклати нагоре-надолу се чува и също така когато въртя волана. Въпроса ми е дали някой си има на идея какво е и дали е спешен ремонта, понеже другата седмица отивам на море а заплатата няма да дойде до тогава.2. Малко след като се появи въпросното скърцане, на път към село, изкочи един надпис на бордовия, който ми каза да внимавам понеже имало вероятност пътя да е заледен... Викам си, тая кола откачи. Какъв лед през юли? Но тогава видях, че термометъра на таблото показва 0 градуса. Сутрин отчита що годе нормални температури 18-22 градуса, но когато се нагрее отчита все различни, като се почне от -19, та чак до 48 градуса. Тук въпроса ми е дали подлежи на ремонт или трябва нов. Потърсих отгоре-отгоре из нета къде се намира въпросният термометър, но не намерих нищо.3. По принцип колата пали за около секунда след като завъртя стартера, но вчера за втори път ми се случи, да задържа по-дълго за да запали (около 3-4 секунди) и след като запали, от ауспуха излезе един голям облак бял дим. Форсирах я леко и излезе още малко дим и после всичко си беше нормално. Понеже не съм имал дизелка до сега, трябва ли да се тревожа, че прави така и да я водя на майстор или не е болка за умиране ако го прави веднъж на 2 месеца?Благодаря предварително.Поздрави от Шумен
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet, 75hp (10.2008г.)

    #2
    По т.1 - моеже някой тампон да е, на носач или на ст.щанга .По т.2 - Датчика за външна температура се намира в дясното огледало, отдоло като се загледаш ще видиш едно като пъпка, сменява се и струва стотинки ,ама незнам номера на датчика По т.3 - Според мен се дави , и белия пушек е от неизгоряла нафта .
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      По т.2 - За да се махне датчика трябва ли да отварям огледалото или става да го развия директно с клещи, примерно.
      Fiat Grande Punto 1.3 Multijet, 75hp (10.2008г.)

      Коментар


        #4
        Fotti написа:
        По т.2 - За да се махне датчика трябва ли да отварям огледалото или става да го развия директно с клещи, примерно.
        Минимум трябва да махнеш стъклото,след това както ти е удобно.Имаше тема за едно браво му сменяваха тоя датчик ама не я намирам.П.п. намерих я http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36741
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Да отбележа само че проблема със скърцането се оказа биалетка. След подмяната й няма проблеми. Термометъра пък се оправи сам и докато бях по морето, никакви проблеми, дано и за напред да е така. cs_aleksandar благодаря за инфото.
          Fiat Grande Punto 1.3 Multijet, 75hp (10.2008г.)

          Коментар


            #6
            А какво стана по точка 3 , оправи ли се пушека ?
            Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
            И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
            .

            Коментар


              #7
              Тема с върпоси за три различни раздела е написана наведнъж и е пусната в четвърти раздел (Това е пояснение защо е докладвана темата)

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Тема с върпоси за три различни раздела е написана наведнъж и е пусната в четвърти раздел (Това е пояснение защо е докладвана темата)
                Ами, заварено положение . Късно е чадо.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  Реших, че така ще бъде по-практично. Извинявам се...Относно пушека, направи ми същия номер още 2 пъти + тази сутрин само че съвсем слабо. Само сутрин прави така и то не винаги. Изчаквам всеки път да изгаснат всички чек лампи по таблото, включително и тази за подгрева. Миризмата не е като на нафта, не мога да я определя, сякъш малко накиселява. Не съм я водил на майстор да я погледне, че покрай морето намаляха финансите, но по заплатено време ще го посетим.
                  Fiat Grande Punto 1.3 Multijet, 75hp (10.2008г.)

                  Коментар


                    #10
                    имам същия проблем - подобен с отчитането на температуритесмених датчика - нищои повече ен съм го пипалклиматроникът работи добре, но с лека промяна на градусите спрямо преди, но не много - 1-2гри си го карам така, не отчита точно температурата и това е[/u]
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар

                    Working...
                    X