Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв термостат за Пунто МК2 1.8HGT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв термостат за Пунто МК2 1.8HGT

    Здравейте колеги!Предстои ми смяна на термостат и се чудя какъв да взема,по магазините има 3 марки - бер,вернет и фачет.бер е най-скъп,а вернет най-евтин.Ако някой е сменял и има наблюдения ще съм благодарен ако сподели.А обезвъздушаването само ли става или има някъде пробка или щуцер?

    #2
    cecko_hgt написа:
    Здравейте колеги!Предстои ми смяна на термостат и се чудя какъв да взема,по магазините има 3 марки - бер,вернет и фачет.бер е най-скъп,а вернет най-евтин.Ако някой е сменял и има наблюдения ще съм благодарен ако сподели.А обезвъздушаването само ли става или има някъде пробка или щуцер?
    Сменях термостат още като я купих, но не помня каква марка беше за съжаления.Обезвъздушаването - като отвориш предния капак, от дясно на смукателните колектори, гледаш на долу под тях, трябва да видиш при маркучите които мисля, че са за парното има нещо като кранче, но се развърта с права отверка и от там излиза въздуха дано да ме разбраПри мен положението нещо се влоши и влизам в бокса - вчера колата взе да загрява повече от обичайното, макар че имам антифриз, дано не е духнала гарнитура на главата, в понеделник ще се разглобява
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Кранче за обезвъздушаване има на радиатора доло в ляво и се развърта с ръка, без никакви инструменти Термостат вземи на Бер - може да е най-скъп, но поне не боли глава от него.
      Fiat Punto MK2 HGT 1.8 16V
      Опитвам се да стана малко преди да си легна ....хаха
      Аз съм животно и имам страхотен нюх- обуняние на сляп и зрение на глух !!!

      Коментар


        #4
        Благодаря за съветите,купих Бер и съм доволен-работи перфектно-засега.Цената малко ме стресна- 85лв.(за една пружинка и датчик ?!) ама след като монтирах и всичко е наред взе да ми минава.Колата я имам от 2 години и засега съм сменил само ремъци и ролки и термостат.Много здрава излезе- доволен съм.

        Коментар

        Working...
        X