Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Насоки за колега с Мареа, богата на история :D

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Насоки за колега с Мареа, богата на история :D

    Моля колеги от Пловдив да се отзоват на помощ...Днес си взех Мареата с нагласата да я наснимам и пусна за продан, тъй като се върна от ремонт и вече много се събра.Ремонтът се състоя в пребоядисване на ударени 2 калника(в рамките на 2 седмици, при спряла кола)... На майстора между другото му споменах за проблемна броня, която като цяло се набиваше на очи на така красивия ми фиат <3 ; и той я поправи безупречно, нищо общо с предишната муцунка на Мареата.http://store.picbg.net/pubpic/DD/4F/...4f.jpgСлед като ударих картер(последния ден от март)колата остана в бокса за около 20 дни. Ужасно много ми липсваше. Както и да е, историята съм я разказвал украсена в друга тема.Ударът беше в шахта, която стърчеше като кулите близнаци на пътя ми, но не успях да я сваля... Вследствие на което бронята се разпори и жужеше при рязко ускоряване, като че ли мотора е заминал. Въпросния майстор оправи и нея.http://store.picbg.net/pubpic/35/7C/...a9ed05357c.jpg (снимка преди смяната на картера)Колата ми просто светна. Нито следа от издевателствата вършени в/у нея от други шофьори с изключения на няколко драскотини.Ще кача снимки по-късно.Не съм в състояние да се разделя с тази невероятна кола, която има и сантиментална стойност - баща ми я е купил 2006, тя е първата кола, на която се качвам да карам като лична(ако може да се брои за такава, понеже я деля с баща ми). Дава добър разход, и я изхранвам достатъчно добре като безработен бъдещ беден студент - карам я от 6 месеца, но един кръгъл е стояла в сервиз общо взето. Пробега скоро скача на 5 цифри. Благодарение на тази кола добивах самочувствие, което ми помогна да достигна нещо на пръв поглед недостижимо на онзи етап и съм на път да превърна една история в американска драма с happy end - свалих единственото съществуващо за мен момиче.Удоволствието от шофирането е неописуемо, но наскоро започна да се обажда окачването. На път за София по АМ Тракия амортисьорите удряха един след друг(на пазарджишко) и колата се люлееше в коловозите. Това ми причини дискомфорт, който най-явно се усещаше под капачките от вътрешния край на крака на свивките(горкото Фиатче).При градско каране при минаване през дупка се чува глух и тъп звук - https://www.youtube.com/watch?v=PPvZ...ature=youtu.be подозирам, че точно този.Колата подскача и се люлее по неравности. Имам за смяна тампони на двигател, накладки, тампони стабилизираща щанга, амортисьори. Подозирам и лагери.Двигателя е на реални 175 000км, работи просто идеално(за учудване ли е?)След повторното влюбване в този автомобил днес, почти изключих като вариант закупуването на нов, колкото и привлекателно от някои страни да звучи. Та искам да постегна този кадър. Та въпроса ми е освен смяната на заминали вече неща по окачването, смяна на джанти с по-големи/по-малки с гуми или нещо от сорта може ли да се омекоти возията? А с амортисьори? Какви?http://store.picbg.net/pubpic/DF/45/...45.jpgТези елементи от колата са тръгнали да избеляват, държа да се възстановят за подобряването на визията, как?Заслужава ли си подкартерната кора и самоделката вариант ли е?С какво да излъскам пластмасовите елементи на таблото?Нека се обединим в нещо като проект за реставриране не на ретро автомобил а на дизайнерски такъв. Всякакви идеи са добре дошли, както и координати на хора, които биха могли да ми помогнат, а ако са фиатаджии(ние правим всичко с любов) още по-добре.П.П: Благодаря за вниманието, скоро подробности.

    #2
    Щом колата има сантиментална стойност за теб си заслужава да я възстановиш както трябва.Смени бронята с друга здрава от морга,задължително си сложи кората под мотора и моя съвет е да я пребоядисаш цялата защото ще стане на петна/ново,старо/,просто ще си личи особено когато се пръсне и защитния лак.Почни първо от окачването-доколкото видях има проблем с биелетките и тампони на стабилизиращата щанга.С изключение на боядисването всичко останало можеш да намериш и по моргите и ще ти излезе по евтино.Успех с реставрацията.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Колко пари си готов да похарчиш?
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        Надявам се си даваш сметка, че кола от този клас, дори и в перфектно състояние, няма как да струва и половината от това, което вече си похарчил по нея за ремонти. Пластмасовите елементи и релсите могат да се боядисат, но хич не ти го препоръчвам. Виждал съм боядисани-личи си че,е е мазано, не е като ново.Кората под двигателя....преобладават негативите.Ако живееш някъде на село и я караш по полетата, реално кората и мрежите отпред пред радиатора нямат алтернатива.Плюс е, че не ти влизат плъхове,моторният отсек остава чист много по-дълго време. НО влошават охлаждането тия кори.

        Коментар


          #5
          Ако трябва да купувам нова кола, то бих избрал нещо измежду Passat B5 ; Mercedes C след 2001 ; Mercedes E преди 2001 ; Audi A4 B6 ; Audi A6 ; Mazda 6...Заради изискванията към колите, а именно стабилно окачване, ще се наложи да напусна фиат семейството, колкото и да не ми се иска.Но от четене на форуми, отзиви, стигнах до извода, че масово вкараните коли са блъскани, удряни, счупвани, правени, преправяни, ръждясали, изгнили. Множество екстри да не са в изправност, както и моторите - особено при дизелите. Ужасно зле поддържани мотори(да не кажа въобще) и т.н. Мъка и главоболия, ходене по нервите, вероятни проблеми, които често не се решават дори и със солидни суми, заради невежеството на масата майстори. А пък скока си заслужава да е по-висок, малко или много да има смисъл наливането на средства. Засега "купи си фиат да те е яд" за мен е по-скоро "купи си фиат, за да не те е яд". Наясно съм, че не държат цена и рядко продажбата оправдава ремонтите, но както споменах по-горе сантименталната стойност играе роля. Пък и от друга страна една инвестиция сега, би била оправдана ако плановете занапред са свързани само с една кола, но годините се трупат.Аз не съм като останалите на моята възраст( 18 ) и бмв-та (е30 ; е36 ; е46; е39), с които да избивам комплекси не са ми по вкуса. Парадирам само иронично, а честно казано специално Мареата ми върви на имиджа.Пуснах темата с идеята да ме подсетите за евентуални минуси и плюсове от решение, което трябва да взема.Сумата, която съм готов да отделя варира, на първо място трябва да е разумна, и вземам съвета на FGRC на сериозно и ще започна от окачване - амортисьори(какви? говорят ми разноцветни понятия?), тампони, шарнири, носачи, каквото излезе разбито или тръгнало. Оттам всичко останало - кори(подкартерна и в интериора) ; козметика свързана с боята, гуми с джанти(тук трябва да ме насочите към вариант за оптимизиране на возията) - подмяна на еърбега във волана(понеже като счупих картера само лампата светна, пиро-патроните на коланите гръмнаха, но еърбег не се отвори, оттогава лампичката на таблото свети) - възможно ли е да не се е отворил заради това, че датчика за колана на шофьорската седалка е развален и трябва да се намести за да загасне? ; монтаж на ABS - загубена кауза ли е? ; аудио озвучаване - понеже колата е комби, има ли някакъв вариант да се монтират елипси? Нямам говорители в задните врати, които искам да компенсирам. Не съм особено голям фен и на бас чудесията, така че при евентуално подобрение на аудио-системата не бих се отказал от решението да взема такава. Нещо 10" не ми се иска, прекалено много гърми - по-скоро 8".П.П: Джантите дали са лети или стоманени - плюсове и минуси? Какви размери?П.П2: Благодаря, колеги! Вашето мнение е важно за мен. Винаги оправдавате доверието ми.

          Коментар


            #6
            Ако нямаш едни 2-3000 в портфейла по-добре се поспри малко Изгради си приоритети и оправяй нещата едно по едно, като започнеш от най-важните и належащи - окачване, тампони, накладки.Лампичката за колана и 10" бас за сега ги поотпиши.Като чета, доста и се е понасъбрало на колата и ще ти трябва една хубава сума и време, за да отстраниш проблемите.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Като пораснеш още малко, ще осъзнаеш, че в една Мареа няма нищо сантиментално.Инак съм сигурен, че темата ще си остане само за раздумка!
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                2-3 звучат абсурдно, това е половината от цената на колите, които изброих по-горе, но достатъчни за 2 мареи... но за момента около 1 000, защо да не?Именно затова, че не съм пораснал се допитвам до по-опитните, за да направя правилен избор, но както всеки избор досега трябва да е добре премислен, особено когато става въпрос за подобни суми. Разполагам със средствата, които споменахте, но накъде да отидат? Единственото, за което съм сигурен, че е наложително да се използват сега.Че се е насъбрало така е, но проблемите не са от най-скъпо струващите. Мерака за изпъването на колата е подтикнат от перфекционизма ми и възхищението към хора, които все още карат стари автомобили като 124, 190, бмв е30, е36 и ги изпъват до такава степен, че грабват окото дори сред нови автомобили.

                Коментар


                  #9
                  Давай смело напред,но почни със сигурноста на автомобила-окачване и спирачна система пък другото може и да почака,пък и татко ти като види мерака и начина по който се грижиш сигурно ще удари едно рамо.Лошите Фиати са непотдържаните,всички останали са на пистата. Колегите от Пловдив се надявам да помагат.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар


                    #10
                    Понеже темата е само за раздумка, реших, че инвестицията е неоправдана.Вече съм собственик на Пасат.Благодарности на FGRC за отзивчивостта!

                    Коментар


                      #11
                      yelawolf_ написа:
                      Понеже темата е само за раздумка, реших, че инвестицията е неоправдана.Вече съм собственик на Пасат.Благодарности на FGRC за отзивчивостта!
                      със здраве да си го караш ,всичко е до късмет.на старо се взема само ракия,иначе друго е на късмет ,кола ,жена и т.н.поздрави
                      шофираме умно!!!!!!!
                      FIAT CROMA 1.9 MULTIJET 150

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря! Подобно!А за жената и колата е така. За ракията ще се доверя, защото шофираме умно и отговорно! Не пия алкохол :D (y)Поздрави!

                        Коментар

                        Working...
                        X