Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампата за Airbag свети постоянно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампата за Airbag свети постоянно

    Някакви идеи от какво може да е и как да я оправя ?
    Fiat Brava 1.8 16V

    #2
    Re: Лампата за Airbag свети постоянно

    yivanov написа:
    Някакви идеи от какво може да е и как да я оправя ?
    Диагностика и ще си покаже какво и къде не е наред
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Re: Лампата за Airbag свети постоянно

      yivanov написа:
      Някакви идеи от какво може да е и как да я оправя ?
      Преди около час гледах един клип, ето ти и линка https://www.youtube.com/watch?v=fOsNvNc_aaE Софтуерно се премахва светенето Другия начин е на мястото на сензора за еърбега се слага адекватен товар(съпротивление), което да лъже компютъра, че има еърбег
      Fiat Punto MK2 1.9JTD ELX

      Коментар


        #4
        жалко.. мислех, че ще мога да мина по-тарикатски :D има ли смисъл да пръскам клемите с контактен спрей ? Такива съвети дават из другите форуми :D
        Fiat Brava 1.8 16V

        Коментар


          #5
          yivanov написа:
          жалко.. мислех, че ще мога да мина по-тарикатски :D има ли смисъл да пръскам клемите с контактен спрей ? Такива съвети дават из другите форуми :D
          Контактния спрей ти е за по-добър контакт ако има нагар и т.н. да го разгради. Въздушната гърмяла ли ти е до сега ?
          Fiat Punto MK2 1.9JTD ELX

          Коментар


            #6
            При мен не е гърмяла.. при стария собственик - не знам
            Fiat Brava 1.8 16V

            Коментар


              #7
              yivanov написа:
              При мен не е гърмяла.. при стария собственик - не знам
              Има и друг начин сега се сетих. Свали си таблото с измервателните уреди и там индикатори и т.н. и изключи буксата която е към лапата или светодиода за въздушната възглавница. Не би трябвало да си и помисля да свети повече. Ако режеш кабели моля те изолирай хубаво жиците да няма сакатлъци излишни
              Fiat Punto MK2 1.9JTD ELX

              Коментар


                #8
                yivanov написа:
                жалко.. мислех, че ще мога да мина по-тарикатски :D има ли смисъл да пръскам клемите с контактен спрей ? Такива съвети дават из другите форуми :D
                И да оправиш контакта грешката, която ти е записало ЕКУ-то се чисти с диагностика
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Диагностиката ще покаже каква е грешката - може да е падал акумулатор и за това да свети, тази грешка се чисти лесно, без допълнителни стредства освен за диагностиката(около 30лв.). Ако е гърмял еърбега(сега не знам дали след първия или след 3-ия път, почва да свети) значи централата е за смяна или префлашване там вече трябва да си намериш централа, която да работи втора употреба. Предполагам, че за 50-ина лева може да се намери, а защо не и за по-малко. А ако ще префлашваш("рестартираш" му казват също) твоята е около 80-100лв.
                  Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                  Коментар


                    #10
                    99 % съм сигурен че е от теч на радиаторчето на парното и цялата централа е наводнена , не е нужно да тече може капка по капка с годините да стане 10 фиата съм разглобил за части 8 централки бяха като аквариум , забелязал ли си сутрин като пуснеш парното за няколко секунди да мирише неприятно

                    Коментар


                      #11
                      mehanoveca написа:
                      99 % съм сигурен че е от теч на радиаторчето на парното и цялата централа е наводнена , не е нужно да тече може капка по капка с годините да стане 10 фиата съм разглобил за части 8 централки бяха като аквариум , забелязал ли си сутрин като пуснеш парното за няколко секунди да мирише неприятно
                      Колеги, как мога да проверя дали имам теч на подобно място ? Къде да бръкна да напипам мокро, на кое му казвате централа ? Централната конзола долу до краката ли ? Мога ли да се завра да опипам това радиаторче и да проверя за течове там или пък от жабката ?

                      1.9 JTD 110hp
                      Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                      Коментар


                        #12
                        mehanoveca написа:
                        99 % съм сигурен че е от теч на радиаторчето на парното и цялата централа е наводнена , не е нужно да тече може капка по капка с годините да стане 10 фиата съм разглобил за части 8 централки бяха като аквариум , забелязал ли си сутрин като пуснеш парното за няколко секунди да мирише неприятно
                        Ами не съм усетил някаква миризма.. И аз искам да разбера как се проверява дали има теч там?
                        Fiat Brava 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          сваля се жабката и се вижда радиаторчето централата е компютърчето на възглавниците намира се под радиаторчето и като прокапе капе върху нея с години и я пълни с вода

                          Коментар

                          Working...
                          X