Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за боядисване на барабаните?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за боядисване на барабаните?

    Понеже задните ми барабани са пълни в ръжда, а с тия готини джанти за 250 лева, просто не върви. Реших да ги боядисам по следния начин. Една телена четка и една шкурка подговена за махане на ръждата и след това със сив спрей за джанти да ги пръсна. Но чух, че не е добра идея спрея? Да не да се запали тоя пустиняк? Как да ги боядисам правилно?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Вземи си термоустойчиво спрейче, мисля че ги има по Практикер и Бриколаж
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Шкурене и боядисване с термоустойчив спрей само че черен Аз така направих може и да има други цветове потърси по магазините успех
      Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

      Коментар


        #4
        Една телена четка, шкурка, спрей мат черен и лак безцветен. Изчигъртах, но не перфектно (бе строши ми се ръката), пръснах на 2 пъти с мата, след това на 2 пъти с лака и що-годе стана нещо, но времето ме спря за другия барабан. Има няма 1,30-2ч. ми отне всичко за един барабан, с чакане и т.н.
        Fiat Bravo 1.8 16V 96'

        Коментар


          #5
          qnkov написа:
          Една телена четка, шкурка, спрей мат черен и лак безцветен. Изчигъртах, но не перфектно (бе строши ми се ръката), пръснах на 2 пъти с мата, след това на 2 пъти с лака и що-годе стана нещо, но времето ме спря за другия барабан. Има няма 1,30-2ч. ми отне всичко за един барабан, с чакане и т.н.
          Лака ще изгори за 20мин каране, вервай ми Язък ти за ръката. Взимаш си черна или червена термо устойччива боя и с нея боядисвай. Другото е усилие и пари на вятъра.
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            Абе най-добре е прахово боядисани ) Ако имаш възможност сваляш боядисват ти ги и монтираш )
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар


              #7
              Ба....вие хора, не сте хора, а желязо! Какви телени четки, какви шкурки? Това се прави с ъглошлайф и ламелен диск.Боя-по избор...само да издържа към 200 градуса поне.

              Коментар


                #8
                Дали се преебах с лака? Спрея е матов до 800 градуса за 10тина лева го взех, а лака все същата фирма за 6 лева. Щом лака по ламарината на колата не пада толкоз лесно, а ем се напича доста, ще издържи и тоя :P поне ми се иска да вярвам! Ще видим за 1 седмица дали ще остане нещо от лака и така ще си знам за другия барабан. Не е ли сам със собствени ръце да го направиш - не може се наречеш майстор. ;0
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #9
                  Лака по ламарината може да се нагрява до 50-60 градуса, ама спирачките със сигурност могат да се нагреят до 150-200 градуса ако не и повече.

                  Коментар


                    #10
                    Другият вариант е ако не ти се шкури на ръка е някой от тези накрайници слагаш на дрелката http://ametist.bg/files/thumb3_Ybtwvv.jpg
                    Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

                    Коментар


                      #11
                      pavel88 написа:
                      Другият вариант е ако не ти се шкури на ръка е някой от тези накрайници слагаш на дрелката http://ametist.bg/files/thumb3_Ybtwvv.jpg
                      Със това сваляхме боята на автомобилите преди да се ремонтира ламарината...... на дали ще свали ръжда особено по дълбока единствено ще дере.......По добрия вариант е флекса и внимателно със ламелна шкурка
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар

                      Working...
                      X