Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети за подобрение на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети за подобрение на Типо

    Здравейте колеги! Бих искал да разбера дали е възможно да направя колата си по-бърза? Fiat Tipo 1.4 карбуратор 70 HP. Писна ми от тъпаци на пътя, които се подиграват с мене и с колата ми защото е Фиат. Ако трябва ще хвърля 20 000 лв за части.

    #2
    Продаваш го, вземаш Пунто 1.4 турбо за около 2 000 лв. и започваш ти да им се подиграваш Другото навлиза в сферата на научната фантастика и не виждам смисъл да го правиш.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Продаваш го, вземаш Пунто 1.4 турбо за около 2 000 лв. и започваш ти да им се подиграваш Другото навлиза в сферата на научната фантастика и не виждам смисъл да го правиш.
      Двигателят няма ли да влезе в Типото?

      Коментар


        #4
        Всичко може да влезе навсякъде стига да имаш опит и да знаеш какво правиш, но най добре си смени колата, ще ти излезе най ефтино. С кеш 20К лв. можеш да си купиш директно един уличен изтребител и да летиш
        punto HGT

        Коментар


          #5
          didich написа:
          Всичко може да влезе навсякъде стига да имаш опит и да знаеш какво правиш, но най добре си смени колата, ще ти излезе най ефтино. С кеш 20К лв. можеш да си купиш директно един уличен изтребител и да летиш
          Колеги не искам да я продавам. Харесвам си колата и е запазена. Искате да продам добре запазена кола за 800 лв?

          Коментар


            #6
            Re: Съвети за подобрение на Типо

            VANZETO написа:
            Писна ми от тъпаци на пътя, които се подиграват с мене и с колата ми защото е Фиат. Ако трябва ще хвърля 20 000 лв за части.
            И ти пука защото...? Нали знаеш, че стигат пак на червено въпросните състезатели? А понякога и до новините стигат
            Fiat Bravo 1.6 16V '99
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
            Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
            ------------------------------------------------------------
            Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

            Коментар


              #7
              Re: Съвети за подобрение на Типо

              Flaidas написа:
              VANZETO написа:
              Писна ми от тъпаци на пътя, които се подиграват с мене и с колата ми защото е Фиат. Ако трябва ще хвърля 20 000 лв за части.
              И ти пука защото...? Нали знаеш, че стигат пак на червено въпросните състезатели? А понякога и до новините стигат
              Да,но много често ми набиват спирачки преди нагорнището и после дават газ и така ми спира цялата засилка и го изкачвам с 60 km/h. Имал съм случаи в които пред мене изпреварва и аз зад него тръгвам и аз да изпреварвам той набива спирачките в насрещното, после се изстрелва и аз трябва да се прибера, защото колата от насрещното платно е прекалено близо.

              Коментар


                #8
                Това и със 100 коньова кола се случва Истината е някъде над 150...
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Колега, не се занимавай с глупости, карай и си свиркай, да не ти пука. Свободни парцели в гробищата колкото искаш, да бързат. И аз имам една кола дето е 70 коня дизелка и им се дразня на магистралата като ми убият инерцията и все си викам като излезна с купето няма да е така. Е кво, преди месец навъртях с купето за 3 дена 1000 км по магистралите и се улових, че карам с 90. Верно с никой не се състезавах ама като си погледнах сметката за бензина се оказа, че средния ми разход е бил 5.6л/ 100км, което май е по-малко от каталожните данни
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    #10
                    1-вия вариант, който ти предложиха наистина ще е най-лесен. Също така ако беше нещо 2.0 16v само с валове и сгъстяване щеше да вдигне 30тина коня. Имай предид обаче че твоя двигател е доста подценяван.. включително и от хора от този форум. Имай предвид, че с мойто ежедневно типо съм карал 2-3 пъти на писта Дракон като на най-доброто време което направих е 1:06:83, което не е страшно добро, но като цяло е конкурентно. А ето какво може да се постигне с такъв двигател. Даже този е 1.3:https://www.youtube.com/watch?v=li7T6ciAJHoНагледно се виждат дросели на всеки цилиндър като тяхното отваряне е странично. Доста дълги тромпети + кугелфишер инжекция. За непросветените тази инжекция наподобява дизел помпа, защото се върти посредством зъбно колело. При правилна конфигурация резултата може да е смайваш!Ето и един мотор с едни простички карбуратори от CBR:https://www.youtube.com/watch?v=NFYurA4S1oEЗа тези модификаций обаче трябва да жертваш колата, защото в последстиве вече става непрактична. Например .. трябва да караш само със 100 октана бензин иначе ще се получват детонации, който ще стопят буталата и все работи който са непригодни за кола коята се ползва всеки ден. Успех!Edit: Моля не спамете и не пишете небивалици в темата!! Всяка тема започва да се превръща в селска караница!
                    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                    Коментар


                      #11
                      Не се заяждам, прочети пак темата. Правописа няма какво да го коментираме.Колата е ТИПО 70 к.с., а ти предлагаш на колегата да си сложи спойлер и перка от акула, за да подобри аеродинамиката?! Чип да сложи... На радиото ли? Колата е с карбуратор. Натискаш педала и едно жило отваря едни клапи от които се изсипва бензин в двигателя. Няма какво да му се чипосва.Единственото адекватно решение е да смени двигателя, инсталацията и всичко по колата, че да има някакъв реален ефект откъм мощност.Другият по-лесен, евентуално и по-евтин e нова кола:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...9&slink=6uhsb4
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        Само ще кажа ,че коша на двигателя на Типо и на Купе е един и същи и всичко се събира..ако ме разбираш.Сложи нещо двулитрово с пет цилиндъра и турбина Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                        Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
                        Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

                        Коментар


                          #13
                          няма невъзможни неща :D
                          '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                          '97 Coupe 16VT 262WHP+

                          Коментар


                            #14
                            Мечтите са безплатни, но осъществяването на една мечта за бегачка излиза много много солено. Карай си колата и събирай пари докато купиш един двигател 2.0 16в турбо и си в играта, сметката ще ти иде на 3000 лева с чипа (около 230 кончета) и ако си го правиш ти, но като гледам че питаш какво да направиш ще трябват поне още 1000 лева за работата и някой друга непредвидена ситуация. Аз карам Ланчия Делта 1.8в 101кс и мен също ме гаврят ама съм се научил да не обръщам внимание защото съм гледал как ме изпреварват и след малко ги гледам по бордюрите, така че карай си спокойно и гледай да стигнеш жив.
                            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                            Коментар

                            Working...
                            X