Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Среден пробег на автомобилите по възраст.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    S_BANKOV написа:
    didich написа:
    Парадокс е, че на запад хората навъртат доста километри годишно, а пък в БГ се вкарват само гаражни коли с първи собственик на възраст минимум на 70г.
    И милия след като си продаде колата, трябвад а ходи даси купи нов бастун, щото вече забравя
    Той след 2 часа е забравил, че е имал и кола
    punto HGT

    Коментар


      #32
      Затова най добре кола купувана от Бг с доказани км и история,лошото е че рядко изкачат такива бройки.
      Peugeot 307 2.0i ГИ
      ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

      Коментар


        #33
        jordan85 написа:
        Затова най добре кола купувана от Бг с доказани км и история,лошото е че рядко изкачат такива бройки.
        И аз съм на това мнение. Но и тук ги има играчи. Пишат пълна сервизна книжка, а е попълнена от 1 макс 2 ходения на сервиз
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #34
          Kay_ написа:
          jordan85 написа:
          Затова най добре кола купувана от Бг с доказани км и история,лошото е че рядко изкачат такива бройки.
          И аз съм на това мнение. Но и тук ги има играчи. Пишат пълна сервизна книжка, а е попълнена от 1 макс 2 ходения на сервиз
          Зависи на колко години е колата, ако е по-нова то отиваш в оторизирания дилър и срещу заплащане предполагам, че някой ще се навие да провери сервизната история на автомобила по шаси. Същото може да се направи и в ГТП пункт - предполагам, че всеки пункт има достъп до предишни записи, нали гледат км на автомобила при преглед.
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            #35
            Със сигурност има коли, на които собствениците им навъртат огромни километри, но има и не малка част такива, които са с по скромен пробег. Навъртените километри са според нуждите. Тоест, не всички пътуват по 50 км в едната посока на работа всеки ден, има много хора, които живеят близо до работните си места и просто няма как да навъртят много километри. От друга страна добрите пътища, правят да не се усещат толкова километрите. Тъй че, ако трябва да пътувам 50км до работа и това ми отнема 35-40мин не виждам проблем. До скоро нито веднъж не бях ходил с кола на работа , а само с градски транспорт (картата ми за градския обаче е безплатна и това има значение). От 2 месеца работя в Кремиковци и от Бъкстон ми е 35 километра. Разстояние, което изминавам за около 40 минути по околовръстното. Еми не е страшно да се изминават такива километри всеки ден. Та до сега навъртах по около 10000км годишно със морето, а сега ще изминавам 20000 само, за да ходя на работа.
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #36
              При купуването на Пандата ми в джабката и беше сервизната и книжка.Идва от Швейцария и собственика я е обслужвал на всеки 10 000км.Там са нанесени датите , километрите и вида на маслото при смяната .Купих я на 108 900км и бяха отразени точно десет смени на масло през различните години от 2006 насам. На 80 000 написано и смяна на ремъка.Смея да кажа ,че при това положение километрите са реални.Така ,че да се твърди ,че на всички коли е върнат километража е не сериозно.На болшинството да, но си има и доста с реални километри.Сина ми закупи през 2006 година чисто ново Алфа 147 и сега е на 60 000км , но я кара снахата само в София да вози внука до градината и да ходи на работа . Предимно използват другата си кола за извън София и страната .Тъй ,че и в България има коли на много години и на малко километри. :D
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #37
                BO написа:
                .......Преди 3 месеца бях пак там - 4 пъти. Единично пътуване със самолет в двете посоки е на цена от:TOTAL BGN: 696.93.......
                Няма да чета по-нататък темата , но за това определено нещо не си в час. Племенницата ми от 3 години е в Берлин и последното пътуване май месец с авиокомпания Берлин еър Берлин-София-Берлин беше на стойност 176 Евро. Без ранно записване, без прекачване и т.н. Свери си часовника, че гледам обичаш да си разсъждаваш. Поздрави.П.П. За др. Коцев: имам едни познати автоджамбази дето ми се пишат приятели ама не са, та са ми казвали, че няма грижи да се напише каквато искаш сервизна книжка. От която и да е държава, за каквато и да е кола. Може при теб да е реално всичко, но сервизната книжка не е абсолютен аргумент за реални километри.
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #38
                  Re: Среден пробег на автомобилите по възраст.

                  BO написа:
                  Реших да отделя малко време и да изкарам средностатистическия пробег на автомобилите, спрямо старостта им.Цифрите са на база репортите на ТЮВ за 2013-та година.Тъй като репортите обхващат 2 години, то избирам средата като отправна точка за сметките. Да речем при автомобили на възраст между 2 и 3 години, то взимам 2.5 години като отправна точка.Та ето и резултата:2.5 години:Среден пробег от 44800 км. Което прави по 18000 км. на година.4.5 години:Среден пробег от 68000 км. / 15000 км. на година6.5 години"88400 / 136008.5 години:108000 / 1270010.5 години:124000 / 11800С това просто искам да покажа, че данните потвърждават, че реално съвсем не е трудно да се намери средностатистически Фиат на 130к реални километра. Дори очакваните километри биха били около тези.Просто статистиката това показва.Така, че да не продължаваме тезата, че разбираш ли тези на запад карали като ненормални и за тях едно 50к на година било нещо абсолютно нормално.Е, статистиката показва съвсем друго.Поздрави.
                  Не знаякаква статистика си гледал, но в Германия първия TÜV е 36м след регистрацията на МПС. Какви са тия данни от 2,5г, не ми е ясно?Много голям процент от новите МПС се регистрират от фирми като служебни автомбили за общо ползване, служебни автомобили за лично ползване и автомобили под наем. Тези МПС се купуват на цени от 50% до 70% от официално обявените и се използват от фирмите от 1 до 2 години, след което се връщат на автокъщите. Голяма част от немците след това си купуват същите автомобили, защото те са потдържани съгласно предписанията и са използвани често за дълги пътувания. Като навършат 7-8г се продават на следващия собственик (който много често е от арабски произход) и поемат своя международен път.И ще завърша с това, че е много лесно да се намери Фиат на малко километри, просто защото не е предпочитан автомобил за служебно ползване. По много по-дуг начин стоят нещата с (почти) всички немски марки. Към veselin10: Берлин-София-Берлин аз съм летял на цени от 70 до 150 евра с EasyJet, когато аз си плащам билетите. Като плаща фирмата не се интересувам колко се плаща, но за вътршнонемски полети, които могат да се купят по 33 евра, се плащат по 250.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #39
                    Само за статистиката - 10 годишен фиат с километраж на 89к - млад и зелен бях тогава се вързах донякъде За 7 години оттогава съм минал 35к - служебни коли , градски траспорт и т.н.
                    Brava 1.6 ELX

                    Коментар


                      #40
                      Бе аз ви казах, че е поредната безсмислена тема ама не ме слушате П.П. Е прочетох, мака да бях казал, че тая тема няма да я чета , ама не се сдържах
                      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                      Коментар


                        #41
                        veselin10 написа:
                        BO написа:
                        .......Преди 3 месеца бях пак там - 4 пъти. Единично пътуване със самолет в двете посоки е на цена от:TOTAL BGN: 696.93.......
                        Няма да чета по-нататък темата , но за това определено нещо не си в час. Племенницата ми от 3 години е в Берлин и последното пътуване май месец с авиокомпания Берлин еър Берлин-София-Берлин беше на стойност 176 Евро. Без ранно записване, без прекачване и т.н. Свери си часовника, че гледам обичаш да си разсъждаваш. Поздрави.
                        Ама ти пак бързаш като пиле пред майка си.Поне да беше питал защо е такава цената преди да се пускаш в обяснения.Ама те на. Ти знаеш по-добре часовника ми колко часа показва.
                        veselin10 написа:
                        Бе аз ви казах, че е поредната безсмислена тема ама не ме слушате П.П. Е прочетох, мака да бях казал, че тая тема няма да я чета , ама не се сдържах
                        И поредния безсмислен коментар.Трябва ли да те слушаме? Нещо важно ли казваш?Избор майка. Подминавай поредните безсмислени теми така както аз правя и няма да имаш натоварване в мисловната дейност.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          Всякакви коли има и се внасят. И сцепени от каране и такива, които почти не са карани. Моето Пунто например го взех през 2009та, на таман 8 години. Беше на 64000км по километраж. Е, след като аз му минах още 70000, от които 55000 на газ, мога да се обзаложа, че са били реални. Не знам каква е причината, дали е, че няма никакви екстри и е най-базовото оборудване, или е просто късмет, нямам идея. Нито пък имам идея как и от кого е карана, сервизна книжка няма. Единственото, което намерих са "скрити" под капака 3 бележки за смяна на масло. През 2006-та, 2007-ма и 2008-ма, като последната е на 5хххх км. По начинът, по който бяха натикани, там, откъдето ги извадих, си вадя извод, че не са сложени от някой "за да ги намеря". Пък и в крайна сметка не само километрите са решаващи. Аз лично предпочитам кола на 200000, карана от някой, който пази, от колкото кола на 100000, карана на бургия...

                          Коментар


                            #43
                            малко да вдигна тая тема - наскоро се снабдих с кабелче (благодарение на Alex RT ) и малко се разочаровах от данните - 2000 Фиат Брава ЖиТиДи 290 860 километра, на табло 164 500 :D Това прави по 20к км на година горе долу, което е напълно нормално според мен
                            Nuova Croma - so far...so good
                            Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
                            Fiat BRAVA JTD - ex love

                            Коментар


                              #44
                              nikolay zhelev написа:
                              малко да вдигна тая тема - наскоро се снабдих с кабелче (благодарение на Alex RT ) и малко се разочаровах от данните - 2000 Фиат Брава ЖиТиДи 290 860 километра, на табло 164 500 :D Това прави по 20к км на година горе долу, което е напълно нормално според мен
                              Ама сигурно си се отказал от колата, защото е била на "много километри". :D
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                Палиото го взехме от Австрия в края на 2008 на 147 000 км, определено реални. Имала е два собственика, но от едно и също семейство, първо баща, после син. Тоест на година са и навъртани по около 17 000 км, като е била кола за отиване до работа, което си личи по запазения волан, по здраво протритата шофьорска седалка и отличното състояние на останалите седалки. Задната още не е "както трябва" омачкана... При това си е откровена малолитражка и бензин (недоумявам италианците, които са решили да сложат 1.2 мотор на комби). И пак е навъртала едни почти 20 000 км/година. Както и да го смятам, както и да ми се иска, не може една бензинова кола да е въряла толкова, а дизелите (или "големите" бензини) които се ползват много повече за такива работи, а и като мулета, да идват на по "оригинални" 80 000 - 120 000. Според мен такива коли са просто изключения от общата картинка.И още нещо - като обикалях преди по автокъщите в София/Стара Загора сигурно 90% че и повече от автомобилите бяха в диапазона 110 000 - 130 000, най-вече около 120 000 +/- някое хиляда. Просто е глупаво да се сравняват километри, навъртани в Германия и в България по простата причина, че тук в повечето случаи до работа се кара не повече от 5-10 км, което за там е смешно разстояние.
                                Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

                                Коментар

                                Working...
                                X