Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Среден пробег на автомобилите по възраст.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ВО, точно до Германия пък самолетния билет е колкото горивото за колата/ става дума при пътуване за един човек/. За четири години колата ми правеше 3- 4 пробега по 1000км. като си ходя при нашите и се караше само събота и неделя не повече от 50км на седмицата, сега ще въртя по 3000км на месец по 12месеца прави доста.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      S_BANKOV написа:
      ВО, точно до Германия пък самолетния билет е колкото горивото за колата/ става дума при пътуване за един човек/. За четири години колата ми правеше 3- 4 пробега по 1000км. като си ходя при нашите и се караше само събота и неделя не повече от 50км на седмицата, сега ще въртя по 3000км на месец по 12месеца прави доста.
      Не съм съгласен за цената на билета за самолета.Преди 3 месеца бях пак там - 4 пъти. Единично пътуване със самолет в двете посоки е на цена от:TOTAL BGN: 696.93Това ако се возиш по нормалните линии на нормални цени.А ако сме двама?Но както и ти казваш, за по-големите си пътувания хората използват масово алтернативни транспорти, а не са като нас - яхаш колата и минаваш по 5к километра, за да отидеш някъде на почивка.За това, лично за мен, статистиката си е съвсем нормална, на база това, което аз съм видял.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        В нашата фирма има 5 Тойотки Ярис, закупени нови през 2008.Тази с най-малко километри е на 220 000, другите са до към 300 000, което средно е по 43 000 км. годишноКарат се ежедневно от пътуващи търговци в цяла България.За тези километри нищо не е сменяно по тях освен консумативи.Салоните са в много добро състояние, единствено воланите са позахабени.Ако зависеше от мен, бих ги държал още година-две до около 400 000 и бих взел нови, защото на тея тепърва ще започнат да се появяват проблеми.Един джамбазин спокойно може да ги врътне на 130 - 150 000, защото визуалното състояние е добро и от там идва и по-ниската цена от средната за модела, а купувача си мисли, че взема кола на реални километри и по нищо не можеш да докажеш, че не е така.Статистиката на ТЮВ ми се струва напълно адекватна за личен автомобил, но пък извода от нея е, че колите на реални километри са на повече години, като това също намалява стойността им.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #19
          S_BANKOV написа:
          ВО, точно до Германия пък самолетния билет е колкото горивото за колата/ става дума при пътуване за един човек/. За четири години колата ми правеше 3- 4 пробега по 1000км. като си ходя при нашите и се караше само събота и неделя не повече от 50км на седмицата, сега ще въртя по 3000км на месец по 12месеца прави доста.
          Слави..ние селянчетата сме така. На месец правя по 2000 извънградско и по 400-500 градско http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...nk=6u3qnkEто го аналога на BO в чужбината-карал по 3-4к на година и хоп на 10-15 на 50к е колата.Пирфектнъ
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #20
            Не мога да разбера защо всеки дава личен пример и смята него за достоверен. То затова има статистика. И ,,великото
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #21
              style34 написа:
              Не мога да разбера защо всеки дава личен пример и смята него за достоверен.
              Сериозно ли питаш
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #22
                [quote:8e884e0457="style34"]Не мога да разбера защо всеки дава личен пример и смята него за достоверен. То затова има статистика. И ,,великото
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #23
                  [quote:3a5b88fc08="style34"]Не мога да разбера защо всеки дава личен пример и смята него за достоверен. То затова има статистика. И ,,великото
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Kay_ написа:
                    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11403602421321499&s link=6u3qnkEто го аналога на BO в чужбината-карал по 3-4к на година и хоп на 10-15 на 50к е колата.Пирфектнъ
                    Моята я бяха бутнали, за да показва 82 000 като я взех, но състоянието на колата си беше точно същото, така че едва ли е била на повече от 150 000. Особено като се има предвид, че навъртях към 40 000 км с окачването, с което я взех, преди да се разтропа. Моята статистика е същата - средно към 9к/год. По-новата кола при нас като цяло се кара значително по-малко, щото за извънградско не става, но конкретно в града се кара повече, щото шофера на по-старата трябва да поддържа устойчив процент на алкохол в кръвта
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #25
                      Мойта кола е била фирмена в Италия.Като я взех, беше на 7 години и половина и на 138 хил. км.А дано, ама надали! Макар, че всички записи в компютъра на колата показват, колкото пише и на дисплея.Сега е на 153 хил. км. Взех я в края на януари. 15 хил. км за 5 месеца. На работа ходя с автобус. Колата ползвам само през уикендите.Личен ми е примера, ама за мен си е реалност.

                      Коментар


                        #26
                        slonikon написа:
                        Kay_ написа:
                        http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11403602421321499&s link=6u3qnkEто го аналога на BO в чужбината-карал по 3-4к на година и хоп на 10-15 на 50к е колата.Пирфектнъ
                        Моята я бяха бутнали, за да показва 82 000 като я взех, но състоянието на колата си беше точно същото, така че едва ли е била на повече от 150 000. Особено като се има предвид, че навъртях към 40 000 км с окачването, с което я взех, преди да се разтропа. Моята статистика е същата - средно към 9к/год. По-новата кола при нас като цяло се кара значително по-малко, щото за извънградско не става, но конкретно в града се кара повече, щото шофера на по-старата трябва да поддържа устойчив процент на алкохол в кръвта
                        Ама тая е мн. хубава. Пантите по вратите лъскави, отпред коша като нова. Нз дали е на 50К, но е хубава. Иначе едно е на кола 2010 за 4 години да и боднеш 200К. Друго е кола 17 години да е на 200К. Цялостната амортизация на 15+ годишна е огромна. Всичко се разтропва по нея. Реално погледната кола на 4 години ако си я карал нормално без ад я зориш и по хубави пътища какво толкова, че е на 150-200К
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #27
                          Ще ви кажа че 200х.км. са нищо за ресурса на един двигател, ОБАЧЕ ако е каран основно извън града и е подържан и му е правена профилактика редовно.И още нещо една кола от стоене може да си замине по бързо отколкото от шофиране.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            В БГ ако ползваш колата за лични нужди,не мисля че годишния пробег може да надхвърли 10к.Иначе винаги има и изключения,както при нас така и в чужбина служебните коли въртят здраво км,въпроса е да не попадаш на такава.
                            Peugeot 307 2.0i ГИ
                            ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                            Коментар


                              #29
                              Парадокс е, че на запад хората навъртат доста километри годишно, а пък в БГ се вкарват само гаражни коли с първи собственик на възраст минимум на 70г.
                              punto HGT

                              Коментар


                                #30
                                didich написа:
                                Парадокс е, че на запад хората навъртат доста километри годишно, а пък в БГ се вкарват само гаражни коли с първи собственик на възраст минимум на 70г.
                                И милия след като си продаде колата, трябвад а ходи даси купи нов бастун, щото вече забравя
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X