Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Влияние върху разхода на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    аз преминах миналата година от 195/50/15 на 205/40/17 и има разлика между 0.5 и 1.5 литра газ на 100 км зависи от карането но немога да сметна точно защото и километража не отчита коректно вече с по-големия размер гуми показва по малко изминати километри така че може и разликата в разхода да е по малка и от 0.5

    Коментар


      #17
      От моят личен опит мога да кажа, че разликата м/у гуми 195/65R15 с метални джанти и 205/55R16 с алуминиеви ми дава мин 0,5л/100км. Като се вземе предвид и че колкото е по-голям двигателя толкова разликата е по-малка и обратното. По-малката гума не само има по-малко съпротивление, но и тегло, което дава не малка разлика най-вече в градски условия. Визуалният ефект и стабилността естествено намаляват за сметка на икономията

      Коментар


        #18
        195/50/15 летни и 185/60/14-летни 165/65/14летни 175/65/14 летни няма никаква разлика,който иска да дойде да му дам колата и гумите и да тества браво 1,4
        STILO 1.4 16v.

        Коментар


          #19
          D. Stanev написа:
          Понеже правя редовни засечки на разхода на гориво по метода пълно-пълно, мога да кажа, че съм установил връзка между твърденията на производителя дадени като коефициент на съпротивление при търкаляне и реалната икономия, която се постига (на етикетите на новите гуми има данни за енергоспестяващият им клас). Та, установил съм, че при стандартния размер за Либра 205/60/15 (летни гуми), на Мишлен енърджи сейвъра дава икономия от около 0,3-0,4 литра на 100, в сравнение с Бриджстоуна с който дойде колата. Засичането го правя по относително еднакви маршрути (например Благоевград-Разград и обратно). Сравнено с други гуми, също има разлики, като с някои други марки и модели, разликата може да набъбне до 0,6. Установил съм, че с Вредещейна Спортрак, се доближавам до разхода с Мишлена. Другото, което съм установил е пряката връзка между пътното поведение на икономичните гуми и не толкова икономичните - на първо място шумът, на второ поведението на мокро и наводнено. И Мишлена и Вредещайна на наводнена настилка не държат (явно поради конструкцията на шарката не изхвърлят водата добре) и най-вече по отношение на спирането - не спират много добре. Това и самите производители си го дават в спецификацията на модела гума.
          колега много си прав всеки пройзводител на етикета е отбелязал с латински букви пестене на гориво , шум , сцепление при мокра настилка и т.н аз в момента на пунто мк2 спортинг съм с йокохама парада 195-50-15 и разхода е същия оргиналният размер е 185-55-15 друг е въпроса ако гумата е с посока както повечето модели и се обърне обратно тогава разхода е съществен виждал съм много коли с обърнати гуми ако разликата е в допустимите норми не би трябвало да има проблеми

          Коментар

          Working...
          X