Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с радиатора на фиат пунто 1.1 1995

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с радиатора на фиат пунто 1.1 1995

    Здравейте колеги,имам проблеми с радиатора и антифриза,радиатора е оригиналния,претърпях малък инцидент но без спукан радиатор и скъсани маркучи,проблема е следния губя антифриз да кажем около 250 мл,спада до едно ниво и ни нагоре ни надолу,нямам течове нито по радиатора нито по маркучите,не смесва маслото не излиза вода не плюе и никакви такива неща! Въпроса ми е дали може да е от това,че съм доливал и не съм го обезвъздушавал и не говорим за голяма големи количества да кажем за около месец като количество става дума за около 350 мл,сипвам само концентрат не го разреждам,не съм сипвал добавки,препарати или други глупости.Моля ви колеги,кажете къде трябва да търся проблема за да не прегрявам някъде из пътищата ?Благодаря предварително !

    #2
    Провери капачката на антифриза и скобите на водните съединения. концентрирания антифриз оставя зелени мазни следи.пп Разреди го на -25градуса че иначе пак ще прегрее колата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Гледах всичко е точно,няма следи,няма дупки по маркучите,няма нито капка и пак смуче по малко антифриз.Колата не е прегрявала от както я имам,но идеята е да не прегрее заради глупости !

      Коментар


        #4
        На мен ми губеше антифриз по същия начин и се оказаха остарели уплътнения на радиатора. Тези между вертикалните греди на радиатора и хоризонталните тръбички. С времето гумичките се раздробяват и при промяна на температурата (или много студено време или много горещо) по малко антифриз се губеше от там. Нямаше теч, количеството което се губеше просто се изпарява и не може да се хване. Аз го угадих зимата, тогава лесно се виждат изпаренията Както каза и колегата по горе, разреждай си антифриза, само концентрат не е добре. За да хванеш теча сипи млако парфюм или одеколон в казанчето, чакай да загрее и почвай да душиш. Там където изтърва ще се усети по миризмата
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Благодаря ще видя за какво става дума и така ...Мерси много колеги !Ако някой има още предложения да пише !

          Коментар


            #6
            Я сипи малко одеколон вътре
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар

            Working...
            X