Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Издирва се!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Издирва се!

    Здравейте, колеги! Ще ви споделя мой горчив опит от ужасно депресираща за мен случка.Шофьора на автомобила ме блъска и бяга - колата ми е паркирана пред къщата, записа е от охранителна камера, но номера не се вижда? Как се процедира в тази ситуация?Mercedes 124 с вероятен номер(според съседи очевидци) PB 9665 - на записа ми се струва, че има и MK накрая.Когато полицаите дойдоха на място вчера, минути след сблъсъка провериха автомобила, но изглежда, че има сбъркана цифра. Колата е със смачкана задница (ударен е страничния блок, който няма нито вадене, нито сваляне, цял елемент е).Нашия решил, че трябва да избяга.Имам и записа от охранителната камера. Отне ми 30 минути да го превърна в avi, но само единия.С разширение ".i" и ".d" са файловете от камерите. Ако някой знае програма за изчистване на качеството, или по-професионална програма за zoom, моля да сподели.Случката се разиграва пред дома ми в Асеновград. Колата ми е просто грозна картинка. Всякакви съвети са добре дошли! Благодаря!
    Прикачени файлове

    #2
    Предай записа на застрахователя си. Предполагам, че ще го намерят тоя с мерджана. Просто имат интерес.Качи някъде оригиналния файл. Предполагам, че при конверсията си загубил част от качеството.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #3
      Такива зуумващи и изчистващи програми има само Хорейшио. Няма такова нещо.На мен ми се струва, че първите 2 цифри са 62 или 67, хич не ми прилича на 9-ка както си го написал.Като за начало, помоли собствениците на обекти по този път да ти дадат записи от камерите си, гледам, че има разни магазини там.Ама действай по-бързо, че записите се пазят ограничено време.Другият вариант е да прегледаш улиците в Асеновград с Google Street View и да се молиш да са снимали мерцедеса някъде.https://www.google.com/maps/place/%D0%90%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B3%D1%80%D 0%B0%D0%B4/@42.0063485,24.8744066,15z/data=!4m2!3m1!1s0x14acd89374a5fc99:0x26c73ab4bdc6f 496?hl=bgТретият вариант, качваш се в колата и обикаляш града.Успех!
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        И ако е в някой гараж, знаеш ли кога ще го намери...За разлика от темата с червеното купе, от тея снимки аз не мога да различа нищо от номера.

        Коментар


          #5
          Bane написа:
          И ако е в някой гараж, знаеш ли кога ще го намери...За разлика от темата с червеното купе, от тея снимки аз не мога да различа нищо от номера.
          Може пък да е късметлия, знае ли се Най-добре да видим оригиналният запис. От жипезите номера няма как да се види.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            @M5kov,Колега, как установи какви са първите 2 цифри ? Питам от интерес - наистина ми се струа, че качестото е твърде зле за да се види каквото и да било от номера. Говоря за постнатите тук снимки.

            1.9 JTD 110hp
            Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

            Коментар


              #7
              А, не съм установил нищо, на такива ми приличат по "формата".Свалих си ги на компа и зуумвах, ънзуумвах докато ме заболя главата :D
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                Благодаря ви много, колеги!Ще направя всичко възможно, града е малък, хората говорят.Ще се разчуе, надявам се. Но това е адска простащина, на която ставам свидетел. Няколко седмици по-рано един таксиджия ме удари по същия начин. Само дето той остана, написахме протокол и следователно ни изплатиха щетите от ГО.Глупавите хора са често срещани по пътищата, за жалост. Не пожелавам на никого такова събитие.

                Коментар


                  #9
                  За да се опитаме да видим какво пише на табелите трябва да предоставиш оригиналното видео. Има методи, които работят въз основа на поредица от кадри, не само на отделни снимки. Това в случай, че горните снимки са директно част от видеото, без липсващи помежду им.

                  1.9 JTD 110hp
                  Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                  Коментар


                    #10
                    Ето го видеото 03:10 е моментаП.П. Момент да ъплоудне

                    Коментар


                      #11
                      http://tinypic.com/player.php?v=vfgo...8#.U6gnwZR_t1d

                      Коментар


                        #12
                        Хм, струава ми се, че видеото е прекалено лошо за да се види номера. Ще се радвам някой да ме опровергае, като постне снимка на номера. Както каза някой по-горе, това става само по филмите. Не че няма софтуер за подобряване на фото и видео, но в случая мисля, че няма да помогне.

                        1.9 JTD 110hp
                        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, ако се изкара снимка на номера, няма ли да може да се пипне с фотошоп, светлосенки, сатурации и т.н. Предполагам че би могло да се поизбистри поне малко.
                          Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                          Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            htp_vesko написа:
                            Колеги, ако се изкара снимка на номера, няма ли да може да се пипне с фотошоп, светлосенки, сатурации и т.н. Предполагам че би могло да се поизбистри поне малко.
                            Нистава... Целият номер са двайсетина пиксела, всеки борещ се за независимост То няма какво да му избистриш...Както казах в първото си мнение - колегата да търси снимка от друга камера.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              По темата : Успех дано го намериш супер гадно е да си намериш колата блъсната......... и да няма следи от тоя които го е направил Офф : Нищо лично колега изказвам мнение като се взима такава камера охранителна трябва да е истинска а не просто да отбие номера както сега ти се налага да видиш кво се случва ама *ур.... като ти трябва такава да " плаши " си купи от фалшивите ама когато ти трябва наистина охранителна трябва да е качествена ..... шефа на работа беше наслагал като твоята и като му отмъкнаха лодката от ( двора които е между работните халета ) купи камери по 10 000 лв ( Ако щете вярвайте никои не карам и сега може да бръкне в джоба на крадеца.....
                              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                              Коментар

                              Working...
                              X