Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с обороти

    и на гас и на бензин когато е загряла .колата се форсира сама до 2000 оборота-стъпковото е 4исто ново -аз залагам на ламбда .тъй като е на 210000км А И инжектора свети и на гас и на бензин НЯкой от пловдив ако има излишна ламбда моье да забогатее с 5 лева ---с двойната букса

    #2
    Re: проблем с обороти

    stambata1982 написа:
    и на гас и на бензин когато е загряла .колата се форсира сама до 2000 оборота-стъпковото е 4исто ново -аз залагам на ламбда .тъй като е на 210000км А И инжектора свети и на гас и на бензин
    Щом свети чека тррябва да се закачи на комютър да се види коя е грешката. Ламбда сондата не контролира празния ход на двигателя,по скоро може ТПС-са да е тръгнал да си ходи. Най-напред изчистете грешката !
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      аз разбрах 4е може да е темп.дат4ик .а тоя тпс може ли да се ремонтира.проблема започна точно след като смених филтъра на газовия клапан,изрязах едно шише и го мучнах там тръбата дето смучи въздух за да мога да си настроя изпарителя .най вероятно е влезнало графит в стъпковото

      Коментар


        #4
        кола

        извади му буксата и виж какво прави
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          stambata1982 написа:
          ......,изрязах едно шише и го мучнах там тръбата дето смучи въздух за ........
          Айде сега си махни шишето и си възтанови нормалния дебит на въздуха и ще се оправят нещата, и теб да те стиснат за гърлото и ти ще въртиш ръчички с 2000оборота само и само да си поемеш въздух
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            трябва да се види.неска искарах буксата на пробката на радиатора и колата се оправи- ни лампи ни форсажи ,а между другото някой знае ли защо ми висят толкова излишни букси -зад акумулатора една с едно краче ,до фаровете по една за всеки фар -под черната кутия още 2 букси едната с 3 крачета другата с 4,- предполагам са за другия вид ламбда оти мойта е с двойна букса ,онази до компутера знам че е за екускан -поне една лампа да бяха сложили ама кво ли си викат спагетите -тва да не е лада уе -иначе и сто живота да имам пак ши зема пунто

            Коментар


              #7
              stambata1982 написа:
              трябва да се види.неска искарах буксата на пробката на радиатора и колата се оправи- ни лампи ни форсажи ,а между другото някой знае ли защо ми висят толкова излишни букси -зад акумулатора една с едно краче ,до фаровете по една за всеки фар -под черната кутия още 2 букси едната с 3 крачета другата с 4,- предполагам са за другия вид ламбда оти мойта е с двойна букса ,онази до компутера знам че е за екускан -поне една лампа да бяха сложили ама кво ли си викат спагетите -тва да не е лада уе -иначе и сто живота да имам пак ши зема пунто
              По принцип фиатите излизат с базово окабеляване,и според зависи от модификацията едни работи се ползват други не ! И мойто имаше кабели за ел.фарове а фабрично си беше с механични.. нали ти казвам зависи от модификацията. Я прасни една снимка на буксата дето си извадил, да не се окаже че е датчика за перката ! да има после тема с заглавия "прегрях фиата "
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                проблема се оказа в еи тоя датчик буксата беше наполовина излезнала
                Прикачени файлове

                Коментар

                Working...
                X