Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

опел астра срещу алфа 145

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    опел астра срещу алфа 145

    Като заклет фен на жабарите искам да ви попитам за мнения,примери от подобни гонки.Много четох тук а и в други форуми,че опела е по бърз...Но аз съм заклет фен и искам отново компетентни мнения,а и отговори от хора напълно запознати с марките.При еднакво читави коли,коя е по бърза?На хартия алфата е 155 коня срещу 150 на опела.Ако опела бие,откъде е тва преимущество,съжалявам,ако не е мястото тук на въпроса ми.И откога опел,от коя година вади тоя мотор XE?

    #2
    Читав стоков опел XE, особено ако е на някой кадет, от италианските мотори, стоков мисля само 20/20VT и 20/16VT могат да го бият.

    Коментар


      #3
      Главното приемущество на астрата е, че е около 100кг по лека от алфата, това е достатъчен аргумент алфата да падне, все пак колите са близки коне, а килограмите играят доста важна роля при атмосферни мотори.
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Добре де на много клипове гледам,как италянеца дърпа,и след известно време опела го взима на рожден ден???

        Коментар


          #5
          Къде на майтап, къде сериозно, опела може и да се е олекотил още от ръждата.

          Коментар


            #6
            Тъпооо,тоя отговор не ме устройва.

            Коментар


              #7
              ivopifeca написа:
              Тъпооо,тоя отговор не ме устройва.
              Всъщност,истината е,че инжинерите в Германия,така са сглобили ХЕ мотора на астра,със мисълта да не може да бъде мината от алфа ромео QV.Използвали са материали произведени в Хогуартс,правени са специални заклинания,гумите са напълнени в Алпите с ръчна помпа за да са пълни със свеж планински въздух.Коляновият вал,буталата и клапаните са изработени от специална космическа сплав (Съвместен таен проект на НАСА и ЦРУ),което добавя няколко доста ценни секунди в полза на опела.Друго за момента не се сещам,но по спомен,всичко беше някво мнооу секретно,уникално и най-вече леко.Но да кажем и няколко думи за алфата.Направена е нейде из Италия.Инжинерите меко казано са били пияни от вино,но въпреки това са създали читав двигател,за съжаление с невъзможността да победи великият ХЕ.Вярно,че е с 5 коня повече,но явно космическите материали си казват тежката дума.Също мисля,че и окачването има някаква роля.Италианското окачване е доста по-скъпо от немското и това придава един странен дискомфорт у шофъора на алфата и той психически рухва при гонка с опел.Та някъде там е истината ... П.П Астрата е по-лека,мотора на астрата по-принцип си е по-вървежен,не са се съобразявали тогава толкова с ЕКО нормите,както е при алфата,вървящият момент е по-голям на астрата и те така,абе по-горните неща според са по-важни.Дано този отговор те задоволи ...
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                Значи на инженерите от фиат не им се е качвало до Хималаите за още по свеж въздух спрямо Алпите,и оттука изостават тогава?Е може би тия години ,ако е съществувала още алфа ромео е могла да ходи и до Хималаите...Много логично,а и еко нормите...да ,и те са причина,да.

                Коментар


                  #9
                  Колегата има Вектра А 2.0 115 коня 8 клапана, вс моето 1.6 16в 103коня. Правили сме многократно гонки, от място, летящ старт, и отсечка 15км с много завои за време. По нито един критерии не ме е побеждавал. И двамата сме с обикновени газови, не инжекциони, моята при спокойно каране на дълго пада на 7.5 газ. Неговата както и да я кара под 11 не може да я свали. С темата ОПЕЛ... няма смисъл бате ! :D 2 Опела смених... не ми го фали :D
                  Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
                  Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

                  Коментар


                    #10
                    Bravo_16v_103hp написа:
                    Колегата има Вектра А 2.0 115 коня 8 клапана, вс моето 1.6 16в 103коня. Правили сме многократно гонки, от място, летящ старт, и отсечка 15км с много завои за време. По нито един критерии не ме е побеждавал. И двамата сме с обикновени газови, не инжекциони, моята при спокойно каране на дълго пада на 7.5 газ. Неговата както и да я кара под 11 не може да я свали. С темата ОПЕЛ... няма смисъл бате ! :D 2 Опела смених... не ми го фали :D
                    1.6 е като торпедо и минава всичко по пътя си.Другия път се пускай с астра че тя ти е в класа,въпреки че и вектрата ще те нахрани с пепел.
                    Bravo 1.9d 97г

                    Коментар


                      #11
                      Свали 100 кила от алфата и ще почнат да се потят ХЕ-тата
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        Проблемът при италианците като цяло, какъвто аз съм го забелязал, са късите им скорости, а не липсата на мощност.

                        Коментар


                          #13
                          Късите скорости би следвало да са + или аз бъркам нещо ?
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            не бъркаш,късите са по добре
                            Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                            Коментар


                              #15
                              BUMAR написа:
                              не бъркаш,късите са по добре
                              Аз си мисля, че дългите са по-добри. Може и да бъркам. Може ли обяснение защо според вас късите са по-добри за гонки ?
                              Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
                              Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

                              Коментар

                              Working...
                              X