Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пукнах капака на клапаните - 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пукнах капака на клапаните - 1.8

    Здравейте,Като натягах болтовете се престарах малко и пукнах капака в горен десен ъгъл (срещу дебитомера) точно около болта. Трябва ми съвет - да ходя ли на майстор да го завари или да го сменям с друг. Притеснението ми е, че при заварка по всяка вероятност ще получи кривина и няма лягане после. Какво ще кажете ?
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    Правих го същия номер с моето бившо купе, на точно същото ухо на капака. Тогава си намерих друг за 30 лева и след внимателно стягане нямаше проблем. Тва да ходиш да лепиш някак ми се струва излишна разправия и няма да ти излезне кой знае колко по- евтино

    Коментар


      #3
      Моят го бяха пукнали в сервиза, но го заварили и сега си е същия. Незнам колко е струвало да се завари, но няма да е повече от 5-10 лв.
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        заваряваи колега 10 лв ще ти струва няма да се изкриви като купиш втора употреба е много вероятно да го счупиш пак а под 30 лв капак трудно ще намериш като сметнеш и доставка евентуално аз си купих втора употреба без грам да го натягам се пукна на 2 места ядосах се отидох завариха моя за 10 лв и си го монтирах и стягаш само с отвертка без тресчотки рамене и глупости смени и гарнитурата на капака препоръчвам ти corteco

        Коментар


          #5
          Изглежда, че на всеки такъв двигател му се чупи точно там капака... Моя до преди една седмица стоеше "стабилно" омазан със силикон Victor Reinz Сега е заварен и изглежда ОК За операцията ми взеха 10 лева.
          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

          Коментар


            #6
            Оправих се. Купих си капак за 20 лв и го монтирах на мястото на стария. Стягане само с отверка на ръка - постепенно всички болчета на кръст. Заспа направо. Нереални са цените в София, не може за заварка 2 см да ми искат между 20 и 40 лв като самия капак явно може да се намери за по-малко.
            Fiat Coupe 1.8

            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

            Коментар


              #7
              Явно общ проблем с този капак на 1.8. И при мен се получи същото - пукнатина в същия ъгъл, но засега е наклепана със силикон Victor Reinz и пропуска съвсем малко. На следващата смяна на гарнитурата май ще трябва или да го заваря, или да пробвам да го лепна с нещо от рода на течен метал или двукомпонентно лепило. Иначе тази гарнитура я смених не защото пропускаше откъм капака надолу по блока, а защото отворите за свещите бяха пълни с масло - пропускаха кръглите пръстени, не самата външна гарнитура на капака.

              Коментар

              Working...
              X