Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какво си чистите предното стъкло от мухите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какво си чистите предното стъкло от мухите

    С какво си чистите предното стъкло от мухите ? Излизах малко извън града за няколко дни , и вчера на прибиране предното стъкло стана цялото намацано от разбилите се гадини , и няма махане с какво ли не пробвах,хубав ми е препарата за стъклата,на бензиностанцията си оттърках и повечето си останаха
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    Намокряш стъклото, в една кофа разтваряш препарат за чинии и с гъбата насапунисваш стъклото. Изчакваш минута, две и пак търкаш с гъбата. на третия път си готов. Проблема не е в мухите, а че са засъхнали и трудно се махат. Какъвто и препарат да ползваш трябва да се пръка докато петната са пресни. Опече ли ги слънцето зора е голям после П.С.Може би с водоструйката ще паднат само с вода, но сапуна си е сапун
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Продават се мокри кърпички точно за чистене на автомобилни стъкла. Ползвам CаrPlan - всичко свалят за минута без много търкане и не стават следи.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        От Лидл с туй третото за керамични плотове, сваля и винетки от раз -
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          С пяната за безконтактно миене и четка падат.Мухи по принцип се чистят с детергенти-обезмасляващи препарати.Препаратите за стъкла са алкохолсъдъжащи , но с много ниска концентрация и...не става...

          Коментар


            #6
            И аз имах бая пътувания в последно време и тези мушички направо ме съсипаха , особено като се размажат със скорост 150+ . Първоначално пръсках обилно с течност ама нищо не ставаше само се размазваше и ставаше по зле. В последствие като видях че не става през другите дни чистих стъклото като спирах на бензиностанциите да зареждам , а при мен това е често защото бутилката ми е само 20литра(демек събира макс 16) и на всеки 150км спирам да допълвам за да съм сигурен.

            Коментар


              #7
              Колега, работя в автомивка и имаме един препарат (не знам коя марка е защото се взима концентрат и се разрежда 100мл на 1 литър) той е за безконтактно миене, като напръскаме и след 1 минута всичко се е вдигнало, а най-упоритите само леко се минава с четката и блясват. Течноста прилича на цвят на 2Т масло, но с малко по-рядка консистенция, а по джантите няма и следа от феродо колкото и време да не е мита.
              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

              Коментар


                #8
                spark написа:
                От Лидл с туй третото за керамични плотове, сваля и винетки от раз
                То няма какво да се изчегъртва,те се пръскат като блъснати със 120+ има някои много твърди направо като се ударят и дрънчи все едно някой пред мен ми хвърля камъчета По принцип се старая безконтактното миене да го избягвам, на бравото ми безконтактното му видя сметката на лака.Иначе сам си я мия на минутките и след това хубаво избърсване с гюдерийката джантите ги пръскам с обезмаслител и стават приказка.
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  Ами аз сипвам и освен течността за чистачките и по 50-100грама обезмаслител в казанчето, освен че сваля всичко от стъклото и пръскалките работят прекрасно и силно.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Сипваш едно Меглио в казана и всичко е 6
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      M5kov написа:
                      Сипваш едно Меглио в казана и всичко е 6
                      Сипваш едно МАЛКО меглио и всичко е 6
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Малко, малко, на 5-6 литра казанче 1 литър меглио да не е много? Да не разяжда маркучите?
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          Меглиото също матира лака, имайте го в предвид
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            #14
                            Hristian_Aleksiev написа:
                            Меглиото също матира лака, имайте го в предвид
                            Точно за това сипвам ЕДНО МАЛКО меглио, напълно е достатъчно на 5-6 литра течност, имай предвид че течността за чистачки също садържа ПАВ.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              Hristian_Aleksiev написа:
                              Меглиото също матира лака, имайте го в предвид
                              Точно за това сипвам ЕДНО МАЛКО меглио, напълно е достатъчно на 5-6 литра течност, имай предвид че течността за чистачки също садържа ПАВ.
                              Предпочитам да търкам с кухненска гъбичка с обратното от колкото да сипа меглио,патил съм си от него а също така на опаковката пише че не е препоръчително пласт маси и гума да са в контакт. П.п казанчето за течноста ми е 3-литра .
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар

                              Working...
                              X