Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

замяна на части

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    замяна на части

    здравейте банда, наскоро купих пунто 1,1 54коня 97год, предимно жена ми ще го кара, ше се използва предимно за градски автомобил, та имам няколко въпросчета към вас има ли възможност да се сложат пружини и амортисьори от друго пунто, например от някой дизелов автомобил, по твърди са и носят на повече натоварване (според мен де).и от няколкото дена каране на автомобила имам чувството че въртенето на кормилото е някак странно, започнеш да завиваш върти се леко, след това започва да се върти трудно, има ли проблем с хидравликата или си е така по принцип, и ако има проблем къде да търся решението.

    #2
    Сестра ми има такова Пунто и при волана ситуацията е същата... ту се върти лесно, ту много трудно, вече така 4 години си го кара.... то май хидравлика на волана няма?
    Fiat Stilo 115 h.p. 2004
    Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

    Коментар


      #3
      И на место се върти най-трудно нали
      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
      Убий скороста - Спаси дете!

      Коментар


        #4
        е то ако ще се базикаме да не питам нищо а ?говорим при движение че се върти трудно на моменти.

        Коментар


          #5
          andrey75 написа:
          е то ако ще се базикаме да не питам нищо а ?говорим при движение че се върти трудно на моменти.
          Ами прегледайте цялата уредба за изкривяванея и износване. То там няма какво друго да стане освен рейката или някой гумен тампон да е заминал.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Провери и тампоните на макферсона, че там рядко се сеща да гледа някой и после стават неприятни случки. Споде ли има тропане от предницата, като минаваш по неравности, дърпа ли на някъде като караш по прав участък ... такива неща ? Чува ли се пукане като завиваш ? Като го взе, имаше ли неравномерно износени гуми ?
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              всичко по предницата е прегледано няма нито износени тампони нито нещо да мърда, предния собственник го е сменил всичко, аз само я закарах на сервиз при приятел да го потвърди. няма никакво тропане и не дърпа на никъде, като пусна волана и си върви на право, за пукане не съм чувал да има, иначе като гледам задните гуми явно са били отпред преди време че са бая износени от въртешната страна, може ли да се върти трудно волана ако има изтекли амортисьори че и двата са изтекли ?

              Коментар


                #8
                Най-вероятно да е рейката ... друго незнам какво може да те бъзика така. От изтекли аму-та само ще хващаш морска болест (както съм и аз за момента) за въртенето на волана не играе роля
                Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
                Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
                Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
                Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
                Убий скороста - Спаси дете!

                Коментар


                  #9
                  Предни гуми се износват от вътрешната страна, когато са разкрачени - нарушена сходимост, така че да сключват ъгъл назад, не напред (дано ме разбереш, че не знам как точно да го обясня ).Ако са разбити лагерите на макферсона или тампоните на носачите ефекта в/у гумите е същия. Възможно е предишният собственик наистина да сменил всичко което трябва, но не е зле да направиш един по-обстоен преглед на предницата. Често майсторите се подвеждат че всичко е наред, а се оказва че има проблем който не се вижда "на пръв поглед". Вдигни цялата предница на колата и накарай някой да върти воляна ляво - дясно, а ти гледай дали нещо мърда на където не трябва. Така ще хванеш ако има разбити тампони на носачите, въпреки че изглеждат здрави. Провери и за луфтове в кормилните накрайници, пак при вдигната предница, провери шарнирите дали имат луфт при хоризонтални натоварвания. Това е което се сещам за момента. Ако всичко е в изправност, иди да направят една регулировка на предницата за всеки случай.А защо се върти волана трудно по някога - ако няма хидравлика, зависи от сцеплението на гумите с настилката на конкретното място, дали има мека предна гума ... Може да от някой страничен фактор. Провери докато е вдигната предницата, дали се появява този ефект като въртиш волана от крайно до крайно положение. Ако е проблем в кормилната уредба, ще си покаже.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #10
                    andrey75 написа:
                    всичко по предницата е прегледано няма нито износени тампони нито нещо да мърда, предния собственник го е сменил всичко, аз само я закарах на сервиз при приятел да го потвърди. няма никакво тропане и не дърпа на никъде, като пусна волана и си върви на право, за пукане не съм чувал да има, иначе като гледам задните гуми явно са били отпред преди време че са бая износени от въртешната страна, може ли да се върти трудно волана ако има изтекли амортисьори че и двата са изтекли ?
                    колега дано си оправиш нещата но ако има нужда от рейка, или предни аморт , аз продавам едно пунто на части и можеш да разчиташ
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар

                    Working...
                    X