Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отлагания от накладките по спирачния диск

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отлагания от накладките по спирачния диск

    Такаа човъркането по моята "безценна" кола продължава и започвам да надобрявам в автомонтьорството , но се появяват и нови нива. Докато бях свалил колелото за да стигна до пистовия ремък, мой роднина видя спирачния диск. По него на 2-3 места има от центъра до перифeрията линии с отлагания от накладките, които не могат да се изтрият. Та роднината каза, че дисковете са напукани щом ги има тези линии и са за смяна, защото иначе можело да се строшат в движение. Така ли е?? И може ли някой да ми препоръча читава марка дискове? Ще си ги сменям сам по този линк: http://www.youtube.com/watch?v=1oDtjltGAQk
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

    #2
    качи някоя снимка на дисковете да видим за какво става въпрос.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Не се сетих да снимам, а я сглобих и днеска нямам кога да сваля гумата. Изглежда точно като изцапано, прах от накладките. Само че на другите места където беше изцапано по същия начин забърсваш и се маха прахта/отлагането, а на тези не може. Не е права черта, ами точно като поръсена прах и не е в някаква точка или кръг ами от центъра до периферията по целия радиус.
      Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
      Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

      Коментар


        #4
        Нищо им няма на дисковете. Карай и си свиркай. Замисли се как пък диска ще се сцепи по контура на накладката и то няколко пъти и все по един и същ начин
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Hristian_Aleksiev написа:
          Нищо им няма на дисковете. Карай и си свиркай. Замисли се как пък диска ще се сцепи по контура на накладката и то няколко пъти и все по един и същ начин
          Не е така! Това са микро пукнатини. Шанса да се строшат в движение при този вид дискове е абсолютно минимален, но не и невъзможен. Моите бяха така и ги смених. Не искам да влизам в спор, но е факт, че това са пукнатини.
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #6
            Видя ли на дисковете нещо, което е различно, нетипично за там, по правило сменям.Дори да не е видим дефект, означава, че тоя диск е тръгнал. Може да си замине след десет години, може и още утре. Като изключим най-високите класове спортни и луксозни коли, дисковете рядко са толкова безбожно скъпа част, че да си заслужават чакането и компромиса.

            Коментар


              #7
              ако изглеждат като тези на снимката въобще не са пукнатини а отлагания от накладките.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Да, изглеждат като снимката, която е качил пича с бравото, само че са само на 2-3 места и са по-широки. Щом не се изтриват е логично да са в някакви пукнатини в диска, така че ще ги сменя да е сигурна работата и ще кача и снимки да се види какво е било. Прочетох за някакво разработване на дисковете, 10 - ина пъти намаляване от 100 до 5 км/ч без да се спира напълно, като всеки път се намалява времето за което се спира. Има ли нещо вярно и няма да взимам нови накладки, сегашните ми са читави
                Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                Коментар


                  #9
                  Аха ти си втория с такива дискове и читави накладки за два месеца. Предните такива накладки дето бяха читави бяха с дебелина около 0.8см. и бяха на 70х.км.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    Аха ти си втория с такива дискове и читави накладки за два месеца. Предните такива накладки дето бяха читави бяха с дебелина около 0.8см. и бяха на 70х.км.
                    Колегата иска да ти каже, че накладките могат да причинят същото и на новите ти дискове По-добре по-меки накладки и по-честа смяна, отколкото твърди накладки и да ги сменяш заедно с дисковете...
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #11
                      Колеги,при закупуването на стилото останових,че и моите накладки са корави.Скоро ги смених с трв,но при смяната и аз видях само на едно място такава черта.Последно,това пукнатина ли е или замазване от гадното феродо?
                      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                      Коментар


                        #12
                        Хммм, вкарвате ме в размисъл. Нямам си и идея какви трябва да са накладките и колко трябва да им е ширината. Но един майстора декември месец каза, че спирачките са "железни", а друг февруари, че нямам за смяна по спирачната система и затова си мисля, че са ок, а и изглеждат доста дебели и колата спира добре. То как да се разбере кои са меки и кои твърди накладки
                        Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                        Коментар


                          #13
                          Това са отлагания а не пукнатини,получават се ако е влажно и колата е стояла някой друг ден, очертават се краищата на накладката. Ако сте достатъчно упорити да търкате с шкурка изчезват на 100% . Аз спукани дискове съм виждал само надупчени и пукнатините тръгват от дупките, плътни и обикновени вентилирани на фиат още не съм виждал. Напасването на накладките става с 5 спирания от 100км/ч до 10км/ч с умерен натиск върху спирачките,след това задължително 15 минути каране почти без натискане на спирачките за да се охладят дисковете и накладките.
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            hsf написа:
                            Хммм, вкарвате ме в размисъл. Нямам си и идея какви трябва да са накладките и колко трябва да им е ширината. Но един майстора декември месец каза, че спирачките са "железни", а друг февруари, че нямам за смяна по спирачната система и затова си мисля, че са ок, а и изглеждат доста дебели и колата спира добре. То как да се разбере кои са меки и кои твърди накладки
                            Най добре е по цената.Тези които махнах бяха nrg свирих като жигула при спиране.Когато emzo и побугна софта и я покара каза да ги изхвърля.Е сега спира много добре а и не скърцат.Trw 68 лв.
                            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                            Коментар


                              #15
                              Вентилирания диск се пука във витлото и то само при язмятане причинено от рязко охлаждане на нагрят диск.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X