Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Непознат светлинен индикатор на таблото на Фиат Улисе 1.9тд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Непознат светлинен индикатор на таблото на Фиат Улисе 1.9тд

    Здравейте колеги ,днес се случи така ,че не съм завъртял добре капачката на водното казанче и изтече много антифриз докато се усетя ,вдигна температура до към 100 градуса ,налях аз после антифриз на една бензиностанция,но ми светна една лампа на таблото дето не я зная за какво е ,понеже си помислих че "иска" още вода ,спрях и доналях още 1 литър ,след което въпросната лампа изгасна ,но ме тормози какво сигнализираше аджиба....?Има подозрение ,че показва "прегряване на двигателя" или "не достатъчно охлахдаща течност" ,НО АКО е така защо не светна когато двигателя беше изхвърлил около 5-6 литра ,а светна когато бях долял вече около 4.5 литра ......?Светлината е червена ,по средата на таблото долу,представлява нещо като хоризонтални непрекъснати /вълнообразни май /линии ,над тях прекъснати хоризонтални линии/или точици/ и най отгоре нещо като похлупак/,извинявам се тъпото обяснение ама я видях за малко /слава богу./ ,прилича на тенджера под налягане ,в която водата до половината е в течно състояние а половината над нея е на пара ,а най отгоре има"похлупак" леко повдигнат от налягането .......Модела на колата е Улисе 1.9 ТД ,1997г.Жив и здрав да е който ми даде някакво инфо !

    #2
    http://img693.imageshack.us/img693/4142/12751842.jpgВиж индикатор N1. Но щом казваш че свети червено може и друго да е. Принципно червените лампи не са на добре...
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Може да е била лампата за висока температура на охладителната течност.Като тази ли е?
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Край дотук по темата.Модераторите що не ги трият тея кухи теми без никаква полза.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар

        Working...
        X