Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инсталиране на допълнителни уреди

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инсталиране на допълнителни уреди

    Здравейте колеги, изпаднаха ми три броя уреди на много добра цена. Обаче не съм запознат с връзването им. Уредите са: бууст метър, температура на водата и волт метър. Имат по 2 жички за светлината, която мисля да прекарам през потенциометър за да мога да регулирам осветеността на уредите. Та въпросите са ми: може ли някой да ми обясни стъпка по стъпка (ако може и някоя друга снимка) как да свържа и трите уреда? Уреда за температурата на водата понеже е с отделен датчик в комплекта, може ли да се свърже паралелно с уреда на таблото?Благодаря предварително на всички отзовали се!
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

    #2
    А за какво са ти всъщност 15 уреда за температура на таблото, особено ако всеки от тях мери с различен процент грешка????Бууст метърът е за коли с турбо.На атмосферен мотор е неизползваем.Волтметър-закача се между маса и който си харесаш плюс, вече зависи дали искаш да работи постоянно или само при контакт.

    Коментар


      #3
      Salvador написа:
      Волтметър-закача се между маса и който си харесаш плюс, вече зависи дали искаш да работи постоянно или само при контакт.
      За постоянно да забрави, че тия китайски /ако са такива/ уредчета за една нощ ще му смъкнат акумулатора ако са вързани да бачкат постоянно, аз вече патих от такова връзване и скапах един акумулатор Колегата като гледам е с 1,4 турбо, така че бустметъра ще си му върши работа, но как се връзва нека колегите с турбо моторите да кажат.Уреда за водата ако го вържеш паралелно с този на таблото, ако предположим, че тоя на таблото не показва вярно няма ли и другия да ти показва невярно ??, а и невиждам логика да имаш 2 уреда, които да показват едно и също, по добре го махни тоя уред и си вземи напр. за температура или налягане на маслото, това като показание мисля, че ще ти е по-полезно
      punto HGT

      Коментар


        #4
        didich написа:
        Salvador написа:
        Волтметър-закача се между маса и който си харесаш плюс, вече зависи дали искаш да работи постоянно или само при контакт.
        За постоянно да забрави, че тия китайски /ако са такива/ уредчета за една нощ ще му смъкнат акумулатора ако са вързани да бачкат постоянно, аз вече патих от такова връзване и скапах един акумулатор Колегата като гледам е с 1,4 турбо, така че бустметъра ще си му върши работа, но как се връзва нека колегите с турбо моторите да кажат.Уреда за водата ако го вържеш паралелно с този на таблото, ако предположим, че тоя на таблото не показва вярно няма ли и другия да ти показва невярно ??, а и невиждам логика да имаш 2 уреда, които да показват едно и също, по добре го махни тоя уред и си вземи напр. за температура или налягане на маслото, това като показание мисля, че ще ти е по-полезно
        Естествено, че няма да работят постоянно, само когато е на контакт колата. Допълнителния уред за водата го взех, защото не съм много добре с очите и вечер (по тъмно) трудно или почти не виждам този на таблото, а пък колата има склонност към прегряване ако се дава много напрежение и за това искам да го държа под око . За съжаление не ми останаха пари за температура и налягане на масло и не можах да взема целия комплект от 5-6 уреда . По наттък като се опарича ще взема и такива . Уреда за водата мисля да го монтирам като купя допълнителна джаджа от този тип http://tuning-parts.bg/aksesoari-uredi/648/, но не знам на кой маркуч да го сложа.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          htp_vesko написа:
          didich написа:
          Salvador написа:
          Волтметър-закача се между маса и който си харесаш плюс, вече зависи дали искаш да работи постоянно или само при контакт.
          За постоянно да забрави, че тия китайски /ако са такива/ уредчета за една нощ ще му смъкнат акумулатора ако са вързани да бачкат постоянно, аз вече патих от такова връзване и скапах един акумулатор Колегата като гледам е с 1,4 турбо, така че бустметъра ще си му върши работа, но как се връзва нека колегите с турбо моторите да кажат.Уреда за водата ако го вържеш паралелно с този на таблото, ако предположим, че тоя на таблото не показва вярно няма ли и другия да ти показва невярно ??, а и невиждам логика да имаш 2 уреда, които да показват едно и също, по добре го махни тоя уред и си вземи напр. за температура или налягане на маслото, това като показание мисля, че ще ти е по-полезно
          Естествено, че няма да работят постоянно, само когато е на контакт колата. Допълнителния уред за водата го взех, защото не съм много добре с очите и вечер (по тъмно) трудно или почти не виждам този на таблото, а пък колата има склонност към прегряване ако се дава много напрежение и за това искам да го държа под око . За съжаление не ми останаха пари за температура и налягане на масло и не можах да взема целия комплект от 5-6 уреда . По наттък като се опарича ще взема и такива . Уреда за водата мисля да го монтирам като купя допълнителна джаджа от този тип http://tuning-parts.bg/aksesoari-uredi/648/, но не знам на кой маркуч да го сложа.
          Веско на парното , там малкия кръг винаги върти водата
          Power Under Pressure

          Коментар


            #6
            WhitePower написа:
            htp_vesko написа:
            didich написа:
            Salvador написа:
            Волтметър-закача се между маса и който си харесаш плюс, вече зависи дали искаш да работи постоянно или само при контакт.
            За постоянно да забрави, че тия китайски /ако са такива/ уредчета за една нощ ще му смъкнат акумулатора ако са вързани да бачкат постоянно, аз вече патих от такова връзване и скапах един акумулатор Колегата като гледам е с 1,4 турбо, така че бустметъра ще си му върши работа, но как се връзва нека колегите с турбо моторите да кажат.Уреда за водата ако го вържеш паралелно с този на таблото, ако предположим, че тоя на таблото не показва вярно няма ли и другия да ти показва невярно ??, а и невиждам логика да имаш 2 уреда, които да показват едно и също, по добре го махни тоя уред и си вземи напр. за температура или налягане на маслото, това като показание мисля, че ще ти е по-полезно
            Естествено, че няма да работят постоянно, само когато е на контакт колата. Допълнителния уред за водата го взех, защото не съм много добре с очите и вечер (по тъмно) трудно или почти не виждам този на таблото, а пък колата има склонност към прегряване ако се дава много напрежение и за това искам да го държа под око . За съжаление не ми останаха пари за температура и налягане на масло и не можах да взема целия комплект от 5-6 уреда . По наттък като се опарича ще взема и такива . Уреда за водата мисля да го монтирам като купя допълнителна джаджа от този тип http://tuning-parts.bg/aksesoari-uredi/648/, но не знам на кой маркуч да го сложа.
            Веско на парното , там малкия кръг винаги върти водата
            Орлинка, термостата с една малка и една голяма дупка за маркуча или с една голяма и две малки беше, че нямам спомен?
            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              Днес погледнах как стои въпроса с маркучите на термостата, видях и къде се намира фабричния датчик за температурата на водата, та се замислих следното: дали че стане да вържа допълнителния уред директно към фабричния датчик паралелно с уреда на таблото?
              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                За температура на водата, в случай, че чак толкова не виждаш уреда, има далеч по-нормално решение- с термодатчик и цифров дисплей (задна подсветка). При всички случаи цената ще е под тази на уреда със стрелките и ще работи с точност половин градус, за разлика от тия със стрелките, дето работят с точност ±10, та и повече понякога.Правил съм го едно време, за да следя температура на водата в изпарителя и трябва да видя дали пазя схемата.Не беше нещо сложно, след като успях сам да си я направя, само по инструкциите дето изтеглих от нета. Спестява ненужна и зле работеща железария по таблото.За налягането на маслото същата работа-руснаците имат такива датчици от години. Не са много точни, но са далеч по-здрави от китайските. Предполагам, че могат да се намерят и по-точни руски, но не се продават масово.

                Коментар


                  #9
                  Salvador написа:
                  За температура на водата, в случай, че чак толкова не виждаш уреда, има далеч по-нормално решение- с термодатчик и цифров дисплей (задна подсветка). При всички случаи цената ще е под тази на уреда със стрелките и ще работи с точност половин градус, за разлика от тия със стрелките, дето работят с точност ±10, та и повече понякога.Правил съм го едно време, за да следя температура на водата в изпарителя и трябва да видя дали пазя схемата.Не беше нещо сложно, след като успях сам да си я направя, само по инструкциите дето изтеглих от нета. Спестява ненужна и зле работеща железария по таблото.За налягането на маслото същата работа-руснаците имат такива датчици от години. Не са много точни, но са далеч по-здрави от китайските. Предполагам, че могат да се намерят и по-точни руски, но не се продават масово.
                  Датчик за ЛАДА за налягане масло.

                  Коментар


                    #10
                    Процесът по монтиране на стойката започна днес, ето малко снимки:До тук добре, но не ми хареса първоначалния замисъл, понеже гредата е малка и стойката стърчеше от двете страни. Реших да изрежа още от пластмасата и да оформя само нужните части, като няма да разделям стойките една от друга.Мисля че по добре ще се получи, остава да изравня стойката по гредата и да се изшкури и китне. Мисля да захвана стойката с малки винтове и отгоре да се китне и да се запълнят празнините. Цялото ще го боядисам в матово черно.
                    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      http://alvanovo.snimka.bg/automobile...na-fiat.356744
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        alvanovo написа:
                        http://alvanovo.snimka.bg/automobiles/uredi-na-fiat.356744
                        Добре се е получило колега!
                        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          alvanovo написа:
                          http://alvanovo.snimka.bg/automobiles/uredi-na-fiat.356744
                          Пусни снимка как работят

                          Коментар


                            #14
                            Ето какво съм направил дотук. Остава ми само да сложа адаптер на малкия кръг за сензора на водата и всичко ще работи .Това са уредите.Това са новите стойки, понеже първоначалната концепция не ми хареса, взех такива.Бях свалил едната кора за монтажа на уредите, обаче така или иначе нямаше да ги монтирам там, та взех и ги изшкурих с водна шкурка. От слънцето бяха започнали да се ронят и имаше всякакви белези по тях. След това ги пръснах с черна матова боя. Лично на мен много ми хареса как се получи .Резултат:Реших да монтирам уредите с новите стойки по таблото и ето го процеса на работа:Понеже искам да включвам и изключвам, а също така да регулирам осветеността на уредите сложих бутон on/off и потенциометър. Понеже не разбирам много от потенциометри, резистори и т.н. малко се наложи да експериментирам . Първия потенциометър, който сложих беше 500 ома, обаче не можеше да се регулира постепенно. Регулираше се много рязко и не ми вършеше работа. Купих на 100 ома, обаче се оказа че разлика почти няма. Намерих един резистор, мисля че е около 10 ома и го запоих на кабелите за потенциометъра, паралелно. Крайният ефект беше задоволителен . Горе долу на 3 нива се регулира осветеността и за сега ме устройва.Крайния резултат:
                            Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                            Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #15
                              Датчика за температура на таблото и този в комплекта едва ли са с еднаква характеристика. Освен това има вероятност да си влияят двете схеми.
                              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                              FIAT Punto sx 75 '94

                              Коментар

                              Working...
                              X