Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решение на проблема с прегряване на ЕКУ на СТИЛО!

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Здравейте колеги имам проблем с екуто на стило 1.6 16 103 знаете ли къде ги ремонтират

    Коментар


      #32
      Здравейте колеги, от 4 години карам стило с този мотор, компютъра ми не е местен и НИКОГА няма да бъде. От началото на лятото колата започна да работи доста неравномерно, чак да гасне та така стигнах до решението да отворя компютъра и да видя с очите си за какво се правят толко много интервенций и по форума и във фейсбук групата. Не видях нищо неочаквано...счупени спойки на буксите, без вдигнати или прекъснати писти. Времеотнемащо е е да изсмучеш 128 спойки да ги препоиш на ново, но не е невъзможно. Проблемите които имах изчезнаха и съм доволен от работата си, но изникнаха много неясноти в съзнанието ми, породени от темите и препоръките във форума. Искам наистина да си изясним какъв точно е проблема с компютъра, в какво се състои повредата и какви са истинските причини. Имам няколко въпроса:
      Каква е температурата на мястото на компютъра на загрял двигател в жегата в някое задръстване?
      Каква е температурата на топене на припоя?
      Кой точно е чипа нуждаещ се от реболване?
      Кой е чипа който умира в този компютър?
      От това което видях аз, процесора и близките до него чипове са заляти със нещо като смола което само по себе си би предотвратило счупването на техните спойки. Останалите чипове са драйвери за бобините и инжекторите.
      Надявам се да си изясниме темата и да не остават неправилно разбрали хора.
      Поздрави.

      Коментар

      Working...
      X