Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решение на проблема с прегряване на ЕКУ на СТИЛО!

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ето още едно преместване от днес, което е малко по опростено и по бързо за изпълнение.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #17
      това е хубаво но временно решение колега аз съм така от няколко месеца и ръбчето на ECU-то ми проби тръбата за въздуха :@ ако някой знае от къде мога да си взема такава планка моля нека ми пише
      Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

      Коментар


        #18
        Така го направи че да не опира
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #19
          Колеги искам дави попитам за компютара на добото.четох че от нагряването от двигателя почвали да правят проблеми.и реших да изолирам малко топлината.подложих под компютара 6мм.текстолит за да изолирам топлината.но го направих плътно по долната част на компютара дори и вдълбах гуменото оплатнение което е под комютара.и от долу компютара се затвори изцяло.интерисуваме трябва ли да има някакъв луфт между компютара и текстолита за да се охлажда или няма проблем да е така.демек няма нужда от охлаждане отдолу.

          Коментар


            #20
            Колеги, някой започна ли с производството на такива плочки? !
            Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

            Коментар


              #21
              Виж горната снимка, за какво ти е плочка, директно го монтирай на стойката на акумулатора
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #22
                Аз съм така отдавна, но ме дразни че едната букса е под напрежение и ми проби леко тръбата за въздуха!
                Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

                Коментар


                  #23
                  А някой замислял ли се е , защо почва да прегрява след години експлоатация този компютър, т.е. Каква е истинската причина, може би този чип ако се смени с нов ще може да си стой на фабричното място още 10години?

                  Коментар


                    #24
                    Не е проблемен чипа а запояването му към платката. С времето температурните разширения от всичките цикли на загряване и охлаждане са "повредили" някой спойки и или го слагаш на студено, и стискаш палци винаги да има контакт там където си трябва, или чипа се реболва
                    Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

                    Коментар


                      #25
                      задавали ли сте си въпроса защо на браво,брава,марея с този мотор компютъра си е безупречен

                      Коментар


                        #26
                        ivel написа:
                        задавали ли сте си въпроса защо на браво,брава,марея с този мотор компютъра си е безупречен
                        Не. Защо е така?

                        Коментар


                          #27
                          кола

                          ECU е по кекаво SMD монтаж и не седи толкова до топлото ,,използват по не качествени ИС Същото е и с Пунто МК2 1.2 8 клапана- прави проблем а 16 клапана не прави проблем
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #28
                            Здравейте!Изчетох каквото открих във форума ,но за моя проблем не намерих нищо конкретно.
                            Накратко Стилото ми е 1,6 /16 105 коня и от един месец ,като покарам около половин час ,започва да работи на 3 цилиндъра и светва чека. На диагностика изписва бобина на трети цилиндър.Като продължа да карам така на моменти се появява и четвъртия цилиндър.На другия ден чека изгасва сам и колата работи перфектно 30 -40 минути и отново прекъсва и светва чека.Чистих грешката няколко пъти ,но записва същата след това.Гледах свещите бяха перфектни ,като тази на втори цилиндър беше малко зацапана и след като я почистих я сложих на трети.След кратък пробег отново записа бобина на трети.
                            Та въпроса ми е дали проблема е от прегряване на ЕКУ ,или е нещо друго. ЕКУ -то ми е монтирано на всмукателния колектор,който е пластмасов.Колата е 2006 година и е само на бензин.Бобините са 4 в един корпус.Ако трябват повече подробности кажете.
                            Ако е имал някой подобен проблем моля да сподели.
                            Благодаря!
                            Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
                            Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

                            Коментар


                              #29
                              До колегата power66 твоят проблем най-вероятно е именно в бобината .За това ако имаш възможност вземи някоя работеща бобина и покарай с нея.Обикновено скапалите се бобините работят нормално при студен двг , но щом загрее започват да прекъсват.


                              Не ползвай червен цвят в целия пост!
                              Модераторски екип на fiatforum.bg
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар


                                #30
                                Константинов написа: Преглед на мнението
                                До колегата power66 твоят проблем най-вероятно е именно в бобината .За това ако имаш възможност вземи някоя работеща бобина и покарай с нея.Обикновено скапалите се бобините работят нормално при студен двг , но щом загрее започват да прекъсват.


                                Не ползвай червен цвят в целия пост!
                                Модераторски екип на fiatforum.bg
                                Благодаря колега,точно в бобината се оказа проблема.
                                Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
                                Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

                                Коментар

                                Working...
                                X