Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решение на проблема с прегряване на ЕКУ на СТИЛО!

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Решение на проблема с прегряване на ЕКУ на СТИЛО!

    Доста често в последно време колеги се оплакват от проблеми с бензиновите Стило, най често 1,6.
    Проблема се изразява в гаснене на колата в загряло състояние и изписване на следните грешки:
    - Loose connection
    - Car Security fail
    - Alternator fail
    - High coolant

    Най често проблема е от прегряване на ЕКУ, защото е разположен върху двигателя и с годините редуването на екстремна топлина и изстиване му действат зле.
    Едно от решенията е преместването му, което е направено от колегата автор на темата.

    Модераторски екип фиат-бг.орг


    Взимам превантивни мерки за ЕКУ-то на Стилото защото рано или късно ще започнат до болка познатите съобщения.И реших да свърша нещо полезно и да махна компютъра от двигателя. И реших да споделя какво съм направил. Цялата процедура ми отне около час и полвина с цигарите и кафетата Като цяло няма много варянти за преместване. Предлагам и колегата todorshalev да го направи че с тия негови мокри парцали Ако някой има въпроси просто да пита
    Прикачени файлове
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    Re: Stilo + Почивен ден + Човек без работа :Д

    cs_aleksandar написа:
    Ако някой има въпроси просто да пита
    Ами, първо напиши за хора като мен, които не се сещат какво си направил и най-вече защо. Може би има някъде обсъждано по някакви теми, но не съм попадал на тях.Мога само да гадая, че си преместил компютъра на Стилото, защото оригиналното му място не е подходящо. Или прегрява нещо, или по някакви други причини започват да се появяват, цитирам те "познатите съобщения". Кажи сега по-подробно за ко иде реч.

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    Коментар


      #3
      Правилно си разбрал;Прегрява
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Ами да прегрява дефект на 1.6 модификацията понеже е поставен директно върху двигателя.Моят все още не е започнал но просто се застраховах.
        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
        .

        Коментар


          #5
          Е аз с моето умряло 1,2 извадих късмет поне компа да не местя.
          Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

          Коментар


            #6
            cs_aleksandar написа:
            Ами да прегрява дефект на 1.6 модификацията понеже е поставен директно върху двигателя.Моят все още не е започнал но просто се застраховах.
            ееее засягаш ме Саше не е зле модификацията ама ще щракна и аз как съм го изместил но не съм тествал във София по светофарите ПС: разяснявам ЕКУ-то на Стило 1.6 се намира директно в/у мотора и с времето и горещините се получава че един от чиповете вътре в ЕКУ-то прегрява (при загрял двигател) и започват със Engine Fault, ABS Fault, ASR Fault, Lose Connection което не е никак ама никак хубаво понеже колата гасне и Няма палене , докато не изтине ЕКУ-тоРешението да се отвори и подмени чипа (около 300лв.) или да се охлажда по няакаъв начин
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              Не става ли ако се сложи някаква изолация м/у мотора и ЕКУ-то ?, на пунтото е на всмукателния колектор, но тая част е пласмасова и най вероятно загравянето е доста по малко.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                didich написа:
                Не става ли ако се сложи някаква изолация м/у мотора и ЕКУ-то ?, на пунтото е на всмукателния колектор, но тая част е пласмасова и най вероятно загравянето е доста по малко.
                По принцип някои така са си направили,повдигане с парче изолациона вата,но все пак има 4 болта които малко или много пренасят топлина доЕКУ-то а то е с аломиниев корпус и бързо я поема.
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  На мен ми звучи, като сериозен гаф от страна на Фиат, да изпича компа и да гасне по светофарите, докато не изстине.Добре се е получило на външен вид. Можеш да завъртиш бизнес с тия планки. :D А този тунинг с найлона и зелената пластмасова капачка на макруча за въздуха оло дебитомера, каква му е идеята ?

                  1.9 JTD 110hp
                  Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                  Коментар


                    #10
                    OpenGL написа:
                    На мен ми звучи, като сериозен гаф от страна на Фиат, да изпича компа и да гасне по светофарите, докато не изстине.Добре се е получило на външен вид. Можеш да завъртиш бизнес с тия планки. :D А този тунинг с найлона и зелената пластмасова капачка на макруча за въздуха оло дебитомера, каква му е идеята ?
                    първо това не е дебитомер второ тази кола изобщо няма дебитомертрето това е електрическата Дросел клапа четвърто това е входа на маркуча за картерната вентилация която колегата Сашко разкара
                    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                    Коментар


                      #11
                      С тая капачка голям резил, я да измери диаметъра и да отиде в някой риболовен магазин и да си вземе една тапа за щека, която може да залепи с обущарско лепило.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Това със зелената капачка беше временно решение което се проточи понеже все ме мързеше сега там има тапа от вино :D
                        Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                        И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                        .

                        Коментар


                          #13
                          cs_aleksandar написа:
                          Това със зелената капачка беше временно решение което се проточи понеже все ме мързеше сега там има тапа от вино :D
                          Спираш на пътеките, там зад цветарския магазин на светофара има риболовен магазин и си вземаш една тапа за щека. и готово.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Много добре се получило колега мерси зз снимките. Бях до магазина взех си свински опашки 1 бр болт за онова място върху компютъра и кабел за масата. Идеята ми е да карам така два три дни да видя какво ще станеи тогава ще търся планки ( дано с двете си леви ръце да се получи нещо ). Имам обаче въпрос, гледам че колегата е взел маса от болта на старото място на компа. Въпроса ми е ако свържа кабела който излзиа от болта на компа към болта на старата планка на компютъра няма да сбъркам нали ?

                            Коментар


                              #15
                              От където искааш вземи маса важното е да я има.
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар

                              Working...
                              X