Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 32

Тема: Решение на проблема с прегряване на ЕКУ на СТИЛО!

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Виж горната снимка, за какво ти е плочка, директно го монтирай на стойката на акумулатора
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Напреднал шофьор Аватарът на choch1
    Регистр. на
    21.02.2013
    Аз съм така отдавна, но ме дразни че едната букса е под напрежение и ми проби леко тръбата за въздуха!
    Fiat Stilo 1.6 16V 2002 (LPG Romano)

Фиат фанатик
    Регистр. на
    13.11.2011
    А някой замислял ли се е , защо почва да прегрява след години експлоатация този компютър, т.е. Каква е истинската причина, може би този чип ако се смени с нов ще може да си стой на фабричното място още 10години?

Кара Фиат
    Регистр. на
    28.01.2005
    Не е проблемен чипа а запояването му към платката. С времето температурните разширения от всичките цикли на загряване и охлаждане са "повредили" някой спойки и или го слагаш на студено, и стискаш палци винаги да има контакт там където си трябва, или чипа се реболва
    Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

Фиат идол
    Регистр. на
    27.10.2011
    задавали ли сте си въпроса защо на браво,брава,марея с този мотор компютъра си е безупречен

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат ivel написа:
    задавали ли сте си въпроса защо на браво,брава,марея с този мотор компютъра си е безупречен
    Не. Защо е така?

кола

ECU е по кекаво SMD монтаж и не седи толкова до топлото ,,използват по не качествени ИС Същото е и с Пунто МК2 1.2 8 клапана- прави проблем а 16 клапана не прави проблем

Напреднал шофьор Аватарът на power66
    Регистр. на
    28.01.2010
    Здравейте!Изчетох каквото открих във форума ,но за моя проблем не намерих нищо конкретно.
    Накратко Стилото ми е 1,6 /16 105 коня и от един месец ,като покарам около половин час ,започва да работи на 3 цилиндъра и светва чека. На диагностика изписва бобина на трети цилиндър.Като продължа да карам така на моменти се появява и четвъртия цилиндър.На другия ден чека изгасва сам и колата работи перфектно 30 -40 минути и отново прекъсва и светва чека.Чистих грешката няколко пъти ,но записва същата след това.Гледах свещите бяха перфектни ,като тази на втори цилиндър беше малко зацапана и след като я почистих я сложих на трети.След кратък пробег отново записа бобина на трети.
    Та въпроса ми е дали проблема е от прегряване на ЕКУ ,или е нещо друго. ЕКУ -то ми е монтирано на всмукателния колектор,който е пластмасов.Колата е 2006 година и е само на бензин.Бобините са 4 в един корпус.Ако трябват повече подробности кажете.
    Ако е имал някой подобен проблем моля да сподели.
    Благодаря!
    Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
    Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    До колегата power66 твоят проблем най-вероятно е именно в бобината .За това ако имаш възможност вземи някоя работеща бобина и покарай с нея.Обикновено скапалите се бобините работят нормално при студен двг , но щом загрее започват да прекъсват.

Не ползвай червен цвят в целия пост!
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Напреднал шофьор Аватарът на power66
    Регистр. на
    28.01.2010
    Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    До колегата power66 твоят проблем най-вероятно е именно в бобината .За това ако имаш възможност вземи някоя работеща бобина и покарай с нея.Обикновено скапалите се бобините работят нормално при студен двг , но щом загрее започват да прекъсват.

Не ползвай червен цвят в целия пост!
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Благодаря колега,точно в бобината се оказа проблема.
    Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
    Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Решение на проблема с прегряване на ЕКУ на СТИЛО!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •