Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Написаха ми фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    avvasilev написа:
    Какво значи робска психика?Нарушил си и не искаш да плащаш "щото те и другите бяха без колани, ама мене джиросаха" ...
    Ти и как’ Ленка четете ли или ви е трудно? Или четете ама не можете да го разберете?Да ви припомня за кое казах робска психика:
    pi4_s_bravo написа:
    бутаме се редом до мутрите с джиповете без да имаме покритие... ми много ясно че такъв като нас ще го отнесе хванат в нарушение.
    Е? Т.е. е нормално и "много ясно, че такъв като нас ще го отнесе", докато другият - мутрата с джипа, той, великият, богопомазаният може да си пердаши както си иска. Може да ни гази, както и се случва напрактика и няма последствия за него. Кои сме ние да се сравняваме с великата мутра?Това Е реалността, но да го приемаме за нещо нормално, за мен е робска психика.Са ясен ли съм? Ако не сте съгласни - кажете си мнението. И не ми казахте кога ще протестирате пред съда за някое от множествата безобразия, като условната присъда на прокурорското синче, дето ликвидира двама невинни? Да дойда, не заради друго питам...Ма то по-сладко да четем морал на колегата, че карал без колан... Не че е прав, о, не. Но айде по-така, нали...Щото той не иска да плаща 50 лева, други искат и получават условна за убийство на повече от един човек.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #32
      style34-Тия с джипарите са им хванали цаката. що не чух новина" Простреляха човек пред панелката докато паркирал 20 годишния Опел. Гражданина се връщал от работа след 12 часова смяна в 7 дневната му работна седмица"
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #33
        Така, и аз да споделя мнението си.Напълно подкрепям колегата пуснал темата. Разбира се че е супер тъпо и дразнещо да гледаш как правилата не важат за всички, още повече че задължителното слагане на колан е тъп закон, целящ единствено да ограбва хората. Не че по другите държави го няма, но тук, на фона на беднотията, глобата за това нарушение е най-висока съотношение с минималната работна заплата. Лично на мен, колана по -скоро ми пречи и ми е неудобен.Друг тъп закон е забраната за говорене по телефон.Я "светците" тук да споделят, не е ли по-опасно да се яде когато шофираш и си изтървеш сандвича или нещо друго и се омажеш до уши ??? Ама такава забрана няма, нали ?Та слагането или не на колана би трябвало да си решава всеки отделен човек, иначе трябва да наложат глоби и на неуспелите самоубийци и на кого ли още не.И аз съм бил свидетел на случаи когато полицията санкционира дребни нарушения, а такива които застрашават движението и съответно живота на хората биват пренебрегвани.Дори съм пускал и такава тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...241&highlight=А колегата ВО като е толкова праведен, и от постовете му съдя че или е полицай, или иска тайно да е такъв, бих му задал въпроса : Защо ако шефа му се обади да пусне еди кой си нарушител, и той ще го направи ???????????? Та като цяло, огромен процент от пазителите на реда, нямат моралното право да носят униформата си.Едно че са станали полицаи с идеята да забогатеят, и второ че не знаят и половината от законите които уж съблюдават дали се спазват.Не знаете какви усилия ми отне, докато разбера имам ли право, да возя детето си на предната седалка с поставена там детска седалка.Имаше блюстители на реда които не знаеха, имаше и такива които ми казваха че е забранено, а то всъщност не е, да не говорим че имаше и един индивид който ми каза че не го интересува защото след една седмица се уволнява !!!!!!
        Stilo 1.9 JTD 115Hp

        Коментар


          #34
          Много странен начин на разсъждение имате, честно. Значи седиш си ти там и минават покрай теб нарушители и те не ги спират. Тук защитниците на тезата на автора на темата са съгласни с него, че не трябвало да пълни гушата някому и да не плаща. Добре, от друга гледна точка следващия, който спрат ще каже, е тоя пред мен с Фиата що не го глобихте? И така до безкрай... е все някой трябва да глобят и винаги ще има такива, които ще се измъкнат.Като казвате "светци", нали така обидно звучи, ами хубаво, надявам се да сте се почувствали по-добре и по-уверени в ситуацията - на мен ми е през оная в космоса, честно казано.Мен като са ме глобявали - плащал съм си и това не е робско мислене, а е гражданско самосъзнание - престъпление и наказание. А алтернативата каква е - слободия ли?На мен никога никой полицай не ми се е заяждал, ама никога - с книжка съм от 1996 г и си карам постоянно. За сметка на това много пъти са ме спирали в нарушение и с човешко отношение почти винаги са ме пускали да си ходя само с предупреждение.

          Коментар


            #35
            Абе сериозно - можете ли да четете??? КОЙ и КОГА е казал, че да си платиш глобата е робска психика???За ПОРЕДЕН път - схващането, че тъпата мутра е нещо повече от теб и може да те сгази без последствия, а ти за несложен колан го отнасяш, че и от такива форумни герои, дето иначе цъкат с език, когато тая същата мутра мине на червено едва ли не през краката им, когато смяташ тази ситуация за нормална - ето това е робската психика.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #36
              ivokolev написа:
              ...А колегата ВО като е толкова праведен, и от постовете му съдя че или е полицай, или иска тайно да е такъв, бих му задал въпроса : Защо ако шефа му се обади да пусне еди кой си нарушител, и той ще го направи ???????????? ...
              Да отговоря.Първо не съм толкова праведен. Имам си моя логика на нещата.Второ колегата се оплаква, че били го питали какъв е и какво работи. Ако беше леко поразмислил, щеше да се сети на къде отиват нещата.Ако е толкова моралист и не разбира намеците или не му изнасят, тогава нямаше да пуска тази тема въобще, защото ще иска да спазва закона и щом са го хванали, тогава би си платил за това му прегрешение.А аз ще го пусна въпросния джигит, защото съм на работа от която зависи храната на дъщеря ми. От която си плащам тока и от която си купувам хляб. Човек трябва да знае до къде може да се разпростира все пак.Защото по-голямата част от тия, които те питат "знаеш ли кой съм аз" са шутове на конци.Точно тези, които имат власт никога няма да ти зададат този въпрос, а обикновено след 2-3 минути ти звъни телефона и "учтиво" те помолват да продължаваш да изпълняваш дълга си натам.И да, точно това мислене, изразено в тази тема, правят България такава, каквато е. Ще се оправим тогава, когато не гледаме в паничката на съседа и не гледаме да се оплакваме за щяло и нещяло, а просто си понасяме последиците, които ние сами сме си сътворили.Да е бил карал с колан и да са го спрели заради неслагането на колан на друг шофьор разбирам да се оплаква и реве. Ама да каже - ама моля другарко вижте той какво прави - това е смешно.И в тази тема никой не защитава и не обвинява колегата, че не бил си сложил колана. Не извъртайте натам темата.Просто се казва, че като са те хванали да си без колан, то си понеси последиците, а не реви като девственица.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                То па много трудно да си сложиш колана...Мойта кола свети и пищи на поразия, ако не си сложа колана. Предполагам, че скоро ще ги направят и хич да не тръгват.Какво е това геройство да карате без колани, не мога да разбера. Пречили им били...Ми то и на гащите колана ми пречи, ама не го махам.Като се качите в самолет, пак ли не си слагате коланите!?!?Да ви глобяват. Малко ви е. И стига сте мрънкали. Като сте нарушили, ще плащате.А че на някой друг му се разминало - ами такъв е животът. Несправедлив. Свиквайте!

                Коментар


                  #38
                  Защото по-голямата част от тия, които те питат "знаеш ли кой съм аз" са шутове на конци.Точно тези, които имат власт никога няма да ти зададат този въпрос, а обикновено след 2-3 минути ти звъни телефона и "учтиво" те помолват да продължаваш да изпълняваш дълга си натам.
                  Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                  Коментар


                    #39
                    Явно само 1 човек разбира за какво говоря и срещу какво съм против, а останалите само лаят.Винаги седя зад думите и делата си и си нося последствията. И в това отношение, без да обидя никого, но съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !И нещо грешно ми разбрахте темата. Аз не плача и не хленча. Фиша можех да го платя на мига. Мога и сега.Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #40
                      uBaHoBB написа:
                      Явно само 1 човек разбира за какво говоря и срещу какво съм против, а останалите само лаят.Винаги седя зад думите и делата си и си нося последствията. И в това отношение, без да обидя никого, но съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !И нещо грешно ми разбрахте темата. Аз не плача и не хленча. Фиша можех да го платя на мига. Мога и сега.Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
                      Както писах по-горе - подай оплакване, официално, с входящ номер и т.н.Длъжни са от съответния КАТ да го придвижат да инстанцията, до която е адресирано (напр. МВР) и в определен срок да ти отговорят с официално становище ... Не че ще стане нещо, но ще се чувстваш по-добре!
                      I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                      Коментар


                        #41
                        Ми и мен ме дразни колана и не смятам, че е правилно някой друг да решава вместо мен да нося ли колан или не, че и да ме глобява за това, но има закон и аз го спазвам. Друг е въпросът, че всеки, който го дразни и го стяга толкова колана, може да си сложи една щипка или да измисли някакъв начин и хем да е с колан, хем да не му пречи

                        Коментар


                          #42
                          style34 написа:
                          Ти и как’ Ленка четете ли или ви е трудно? Или четете ама не можете да го разберете?
                          Защо ме месиш в личните си отношения? Аз не искам да заставам между вас двамата ... И по темата: Два пъти написах, как, според мен, трябва да се реагира в този случай! Пишеш жалба ... Полицейският служител Петров правеше намеци за подкуп (това трябва да се докаже) и не спря трима (петима, седемнадесет) водачи, които бяха в нарушение! Отиваш в КАТ, изискваш входящ номер и ... след това забравяш това населено място поне докато караш тази кола!
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            #43
                            uBaHoBB написа:
                            ...съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !...
                            Е как бе ти си най-гоУемия , ние сме мишоци че спазваме някакви правила. Защо не си основете с другия колега дето се разбирате някакво опълчение , карайте без колани, пияни и други такива весели неща. ’Ше ви кажат те тъпите ченгета на вас МЪЖЕТЕ как да си живеете живота ,нали вие сте свободни па ние робите сме друга бира
                            Фиат Крома 1.9 16v+
                            Фиат Браво 1.6 16v
                            Фиат Мареа 1.6 16v

                            Коментар


                              #44
                              uBaHoBB написа:
                              Явно само 1 човек разбира за какво говоря и срещу какво съм против, а останалите само лаят.Винаги седя зад думите и делата си и си нося последствията. И в това отношение, без да обидя никого, но съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !И нещо грешно ми разбрахте темата. Аз не плача и не хленча. Фиша можех да го платя на мига. Мога и сега.Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
                              По твоята логика...като излизам с Аудито и съм в нарушение трябва да ме спират, а когато излизам с фиатката да не ме спират...(при условие, че и с двете коли правя едно и също нарушение)? правилно ли те разбирам...?Или като те спрат за дребно нарушение полицая да ти се извини и да те пусне, защото някой с джип или по-нова кола в този момент прави нарушение . С фиата за последните 3-4 години са ме спирали не повече от 3-4 пъти...а с аудито за 3 месеца поне 5 и имам един фиш...? Правилата са едни...и са едни за всички...пожелавам ти да си купиш скъп джип пък да видиш дали няма да те спират....просто там намеците са други...Няма такава държава...всеки гледа чуждата паница...
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар


                                #45
                                uBaHoBB написа:
                                Явно само 1 човек разбира за какво говоря и срещу какво съм против, а останалите само лаят.Винаги седя зад думите и делата си и си нося последствията. И в това отношение, без да обидя никого, но съм убеден, че съм повече мъж от повечето хора, писали в темата !И нещо грешно ми разбрахте темата. Аз не плача и не хленча. Фиша можех да го платя на мига. Мога и сега.Но да се повторя с надеждата да ме разберете - против съм държавата да взема парите на обикновените хора за дребни нарушения като моето при положение, че в същия момент някой си със скъпия джип минава на червено или не спира на пешеходна пътека, но това те НЕ ГО "ВИЖДАТ"!
                                Добре тогава.Аз ти предлагам да спреш да плащаш всички осигуровки и данъци към държавата.Така ще си по-напред от колкото да се "заяждащ" само за един фиш. А и много повече пари ще спестиш.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X