Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Написаха ми фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Написаха ми фиш

    Здравейте, колеги!Септември тази година стават 6 години, откакто имам книжка. За това време съм изминал малко километри, може би около 25 000, но за сметка на това без нито 1 фиш, акт, глоба, ПТП или нещо подобно.За жалост обаче днес отнесох фиш, защото бях без колан. Нищо, че докато ми писаха фиша, минаха поне 5-6 коли с водачи без колани, аз го отнесох.Като бонус получих правото да си избера акт или фиш. Аз много се бях ядосал и му казах на полицая да пише каквото си иска без да ме занимава и по-бързо, че имам работа. Та, той решил да ми напише фиш за 50 лв.Четох доста и като гледам моя фиш е от новите (след 2009), на който пише, че ако не се плати до 7 дни, се намесва съдия-изпълнител.Не ми е до парите. По-скоро въпросът е принципен и не искам да си пълни някой джоба с моите пари. Още повече, че тия със скъпите коли никой не ги закача, нито пък наглите цигани.Та, мисълта ми е, някой знае ли какво ще стане, ако не го платя ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Аз карах 1 година с акт без талон и 4 фиша, след акта. Когато отидох да ги платя, ми казаха че съм бил даден на съдия-изпълнител. Въпреки това си платих, каквото имах да плащам в моя случай 400лв акт и 40лв фишове и ми казаха да пазя платежните, ако някога ме потърсят, понеже не можело да се отрази в системата. Но вече година и половина, никой не ме е търсил. Но най-добре си плати при първа възможност, да ти е спокойно.А пък другите, как са били карали, какво са карали и какви са били, не те засяга, гледай себе си. А това, че си ядосан, при положение че си в нарушение е нагло според мен, а полицаят ти е направил голям жест . Когато си виновен, трай си. За това всеки се оплаква от полицаите, били не знам си какви. Ами да, нали знаете, каквото почукало, такова се обадило.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Аз не разбрах защо след като си бил в явно нарушение се оплакваш? Плащаш си и следващия път да внимаваш да не си в нарушение вместо да се жалваш.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Да си си сложил колата, ако не искаш някой да си пълни джоба с твоите пари. Баси - ти топки нямаш ли, че да си понесеш наказанието, което е очевадно, ми си тръгнал да ревеш във форума??? какво ще стане незнам - не са ми писали фишове, най-вероятно ще се умножат 50-то лева.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Re: Написаха ми фиш

          uBaHoBB написа:
          Здравейте, колеги!Септември тази година стават 6 години, откакто имам книжка. За това време съм изминал малко километри, може би около 25 000, но за сметка на това без нито 1 фиш, акт, глоба, ПТП или нещо подобно.За жалост обаче днес отнесох фиш, защото бях без колан. Нищо, че докато ми писаха фиша, минаха поне 5-6 коли с водачи без колани, аз го отнесох.Като бонус получих правото да си избера акт или фиш. Аз много се бях ядосал и му казах на полицая да пише каквото си иска без да ме занимава и по-бързо, че имам работа. Та, той решил да ми напише фиш за 50 лв.Четох доста и като гледам моя фиш е от новите (след 2009), на който пише, че ако не се плати до 7 дни, се намесва съдия-изпълнител.Не ми е до парите. По-скоро въпросът е принципен и не искам да си пълни някой джоба с моите пари. Още повече, че тия със скъпите коли никой не ги закача, нито пък наглите цигани.Та, мисълта ми е, някой знае ли какво ще стане, ако не го платя ?
          Най-добре си гледай в канчето, а не в чуждото - виновен си бил, имаш наложена глоба, защо не искаш да платиш - ей това не разбирам аз?

          Коментар


            #6
            Колегите написаха какво става.Но аз ако бях на мястото на полицая, щях да те проверя по целия закон. То ще са актове, то ще са прегледи на аптечки, че направо както казаха свят ще ти се извие.Наистина нагло от твоя страна.Отивай, плащай и продължавай.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Да колега може и на други да им се разминава, но щом и ти си в нарушение не е коректно да се оплакваш. че са те глобили. Слагането на колана отнема 2 секунди. Вече дали нарочно или си забрави...само ти си знаеш. Плащай и забравяй за случката, но за друг път с колан
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Re: Написаха ми фиш

                uBaHoBB написа:
                .., минаха поне 5-6 коли с водачи без колани,..
                Явно е някаква редовна практика там където живееш. В София много рядко виждам шофьор без колан. От както съм взел книжка, все си слагам колан, случвало се е на светофарите да ми свиркат, и да ми се смеят за колана, хаха. Ама нищо, 97-ма баща ми ако носеше колан, нямаше да лежи 4-ри месеца в болница, от които 1 месец в интензивното, плюс две операции, живота му беше на косъм. И то от един тъп удар с 50км/ч. Ако беше с колан, щеше да си излезе на крака от колата.Човек се учи докато е жив, така че плати си, 50 лева къде не си ги дал. И слагай колан, защото наистина спасява.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  BO написа:
                  Но аз ако бях на мястото на полицая, щях да те проверя по целия закон. То ще са актове, то ще са прегледи на аптечки, че направо както казаха свят ще ти се извие.Наистина нагло от твоя страна.
                  Него ще го провериш по целия закон. Ама ако спреш някоя мутра и шефа ти се обади да го пускаш, щото е еди-кой-си ще му пожелаеш лек ден, нали така?Това е дразнещото. Колега, решил си да караш без колан. Сега ти си вземи решението дали да платиш фиша. Изборът е твой. В този форум сме само светци събрани и можем само да ти се възмущаваме като най-големия престъпник в държавата. P.S.Абе, борците за правда, дето се разписват тук, що не отидохте да скандирате пред съда, който осъди УСЛОВНО прокурорския син, който премаза двама и ги уби?
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    Е, точно това е! Евала на колегата от последния пост.Не ми е за парите, можех да ги платя още на момента. Въпросът за мен е принципен, защото циганите карат без колани, без книжки, не спират на пешеходни пътеки, а полицаите се правят на приятно разсеяни. Преди 3 седмици наблюдавах как 1 джип беше спрял точно до знак "Паркирането забранено". Патрулката мина и го видя. Спряха до него. Стояха като наказани пред джипа 10 минути, след което жената се появи. Само че е жена на един от най-богатите земеделци в цялата област. И полицаите говориха с нея 2 минути и тя си се качи и си замина. А те гледаха като насрани. След 1 час на същото място спря 1 стара Астра комби. Патрулката пак мина от там и спря до колата. Изчакаха 2 минути шофьора и като дойде започнаха актовете.Това според вас нормално ли е ? Точно на това ме е яд и не мисля да платя. Защото печелят пари на гърба на обикновените хора, не на богаташите.А и не ми стана ясно защо полицая ме пита кой бил баща ми и с какво се занимавал ?Оплаквам се не от скапания фиш, който са ми писали. Оплаквам се от това, че законите важат само за обикновените хора.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #11
                      В първия пост се възмущаваш на едно, а във втория на друго. От първия аз ( както и другите колги) разбрах, че те е яд, че имало и други шофери без колан ама само ти си глобен. Е това ако не е опит да минеш тънко какво е? пък и пусто...толкова ли пречи един колан? За втората тема която се отвори няма снимсал да се говори. Полицейска държава и това е. Но ако ти беше с колан и човека с Астра-та комби не беше спирал на забранено нямаше да имате фишове. Преди 5-6 месеца на мен ми писаха фиш за неправилен перстой на място, където беше забранено само паркирането. Има уширение на пътя с тая цел - престой. На следващия ден там имаше паркиран огромна джипара. Отидох да питам тъпака дето ми писа фиша сега тоя джип не пречи ли? и той ми мига на парцали. Ядосвах се 2-3 дена платих си и мирясах. Ясно е на всички, че определени хора с протекции, но и ти си бил в нарушение. Съжалявам ако отговора ми не ти харесва, но тов ами е мнението.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        Kay_ написа:
                        В първия пост се възмущаваш на едно, а във втория на друго. От първия аз ( както и другите колги) разбрах, че те е яд, че имало и други шофери без колан ама само ти си глобен. Е това ако не е опит да минеш тънко какво е? пък и пусто...толкова ли пречи един колан? За втората тема която се отвори няма снимсал да се говори. Полицейска държава и това е. Но ако ти беше с колан и човека с Астра-та комби не беше спирал на забранено нямаше да имате фишове. Преди 5-6 месеца на мен ми писаха фиш за неправилен перстой на място, където беше забранено само паркирането. Има уширение на пътя с тая цел - престой. На следващия ден там имаше паркиран огромна джипара. Отидох да питам тъпака дето ми писа фиша сега тоя джип не пречи ли? и той ми мига на парцали. Ядосвах се 2-3 дена платих си и мирясах. Ясно е на всички, че определени хора с протекции, но и ти си бил в нарушение. Съжалявам ако отговора ми не ти харесва, но тов ами е мнението.
                        Отговорът ти е супер. Явно не сте ме разбрали. Възмущавам се на това, че има хора, които минават метър, а други не!На това се възмущавам, не на това, че са ми писали фиш.А и според теб нормално ли е пича с Астрата да има акт, а тази с джипа не ? Защото според мен не е и на това ме е яд.
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #13
                          Не е нормално, но повечето хора са го приели за нормално, нали виждаш. То затова сме на тоя хал. И в автобуса контрольорите се правят приятно разсеяни на ман*алите, но на някое младо момиче ще му скочат на бой...
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #14
                            uBaHoBB написа:
                            Kay_ написа:
                            В първия пост се възмущаваш на едно, а във втория на друго. От първия аз ( както и другите колги) разбрах, че те е яд, че имало и други шофери без колан ама само ти си глобен. Е това ако не е опит да минеш тънко какво е? пък и пусто...толкова ли пречи един колан? За втората тема която се отвори няма снимсал да се говори. Полицейска държава и това е. Но ако ти беше с колан и човека с Астра-та комби не беше спирал на забранено нямаше да имате фишове. Преди 5-6 месеца на мен ми писаха фиш за неправилен перстой на място, където беше забранено само паркирането. Има уширение на пътя с тая цел - престой. На следващия ден там имаше паркиран огромна джипара. Отидох да питам тъпака дето ми писа фиша сега тоя джип не пречи ли? и той ми мига на парцали. Ядосвах се 2-3 дена платих си и мирясах. Ясно е на всички, че определени хора с протекции, но и ти си бил в нарушение. Съжалявам ако отговора ми не ти харесва, но тов ами е мнението.
                            Отговорът ти е супер. Явно не сте ме разбрали. Възмущавам се на това, че има хора, които минават метър, а други не!На това се възмущавам, не на това, че са ми писали фиш.А и според теб нормално ли е пича с Астрата да има акт, а тази с джипа не ? Защото според мен не е и на това ме е яд.
                            +1 Трябва и на двамата. За това ти казах, че няма кво да говорим на тая тема. Нещата са ясни и тук нищо няма да решим. Скоро имаше в една тема постнато едно видео как полицайчета разправяха, че момиче им е скъсало пагоните. Без да искам да обидя служителите на реда, които си вършат работата. Има много, които като са сложили униформа и си мислят, че са хванали оня горе за шлифера...
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              Моля, някой от модераторите да даде по едно входящо номерче за жалбите на колегите, че всичко да си мине по реда и всички да започнат да паркират правилно и да носят по кочан с билетчета
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X