Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bluetooth ELM 327 диагностика- КАК ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bluetooth ELM 327 диагностика- КАК ?

    Имам въпросния модул, инсталира се софутуъра за устройството, след което го засича. Пита ме дали искам да му дам парола- не слагам парола.След това обаче при опит да се свържа през ФЕС ми изисква парола и каквото и да правя не осъществявам комуникация.За юсб ресивър ползвам юсб блуту, което се засича без драйвери да се инсталират.Къде греша?Ползвам ХР.Ползвам такова устройство:http://www.tehnoshop.info/product/70...r.htmlМоля модераторите да не трият линка, няма за цел реклама или спам, а е просто илюстративна целта.Предварително благодаря !
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Пробвай с пароли 0000 или 1234. Това ми го пише като тръгна да се връзвам през телефона към него.И аз си взех едно такова и все още не съм го подкарал...Мъча го през телефона ама или програмата бъркам или нещо друго.Пробвах с Torquе ама нищо не става. Дайте някоя изпитана?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Паролата обикновенно е 1234 ,като не я ще винаги на н тия път става,поне при мен е така и с драйвера на XP не ще при мен.и да знаеш това не чете еърбега,само двг и абс.

      Коментар


        #4
        Не съм с xp, но моята парола се оказа 1234, в гугъл като търсиш пароли за елм327 bluetooth излизат възможни. Гледам, че в тоя сайт за това пише 60лв. - същото си го взех от другаде за 25!
        Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

        Коментар


          #5
          От DX за 20 лева и паролата е 6789
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #6
            Моето го взех от Aliexpress за 6 долара
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Вчера пак се мъчих и пак не успях.Някой може ли да каже каква скорост се задава на устройството в диспечера на устройствата- 9600 или 38400 мбс.Интересувам се също в ФЕС/МЕС кой ком порт задавате да търси?При мен намира 2 порта- един изходящ и един входящ.Задавате ли там да търси блуту устройсатво или се задава Ваг-ком интерфейс.Въобще какви са тънкостите, може ли някой да сподели? Кога тръгва да иска да се въведе въпросния код, преди задаване от ФЕС/МЕС да се свърже или след като сме свързали устройството към колата тогава въвеждаме кода?Буфера на четене и на предаване пипате ли ги?На мен ми го засича като силикалабс 210Х устройство в диспечера на устройствата.Не са ми много ясни нещата....Моля за помощ!
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                След сдвояване с лаптопа, се появяват 2 ком порта, единия от тях е нужен за МЕС. Никакви настройки не се променят, връзката е достатъчно стабилна.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Емо, а да препоръчаш някоя програма за Андроид с която да станат нещата?
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    Паролата се ползва за сдвояване на компа с елма ,после в ФЕС?МЕС в настройките си има елм ,има и тест пробваш на кой от двата порта става и ползваш друго не променяш. За андроид единственото което тръгна при мен с 49ф еку е alfaobd ама и там е голяма мъка ,имам само демо и доста е орязано става само за живи данни ,даже и грешки не ми дава да чистя а 70 лв не ми се дават .

                    Коментар


                      #11
                      Alfa OBD
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Прерових нета и не намерих "излекувана" версия
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          Пробната върши идеална работа.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            В този документ е описано как се прави връзка с блутут устройство.За ELM-а принципа е същия и трябва да се зададе вярната парола която е вкарана в ЕЛМ-a.http://www.ac.com.pl/public/pubonlin...OTH_manual.pdf
                            OVB X18XE1 седан+ГИ

                            Коментар


                              #15
                              При мен елма се свързва с андроида и до там, когато опитам да го свържа с двг или абс ми изписва неподходящ протокол.Това с алфа обд за андроид.Някакви предположения или тънкости?
                              Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар

                              Working...
                              X