Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за вихрови клапи на 1,9 Mjet 150 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    emzo написа:
    pi4_s_bravo написа:
    Е аз след 2000 оборота определено нямам проблеми с вървенето, по сметки е около 190к.с и 400нм ,като въртящия момент е ограничен заради съединителя. За мен това е кола направена за извънградско- уникално тиха и удобна. Снимката е от събота по тракия- на равен път с климатик и 3-ма човека
    Ic - instant consumption ?Искаш ли клип с автопилот на 130 по надолнище и разход 2.0 Мани го тва IC, дай АC и АS
    Ми тях ги имах в същия момент ама не съм ги снимал- тогава бяха 75км/ч средна и 4.9/100 . Иначе въпросната снимка е на съвсем равен участък и я държеше доста време докато не се промени наклона.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #47
      Тая сутрин погледнах и корекциите на дюзите при студен старт.. всичките бяха под 1, за разлика от предния път. Преди махането на клапите и почистване на колектора - корекцията на 1-ви цилиндър беше +3.20 а на втори - 2,40 на трети -1,50 а на четвърти +1,30. От тази сутрин На първи +0,8 на втори -0,97 на трети -0,42 на четвърти +0,37.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #48
        Здравейте, така и така гледам че става дума за конкретния мотор който е и при мен нс бравото от подписа, та да попитам на колко хищяди ги дава проблемите с тия клапи и респективно алед какви километри е добре да се проверят.Ако някой знае колко е ремонтния комплект като пари моля да сподели. Поздрави нс всички: -)
        Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
        Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

        Коментар


          #49
          asus написа:
          Здравейте, така и така гледам че става дума за конкретния мотор който е и при мен нс бравото от подписа, та да попитам на колко хищяди ги дава проблемите с тия клапи и респективно алед какви километри е добре да се проверят.Ако някой знае колко е ремонтния комплект като пари моля да сподели. Поздрави нс всички: -)
          Махни кората на двигателя и виж отгоре всмукателния колектор, ако рейката си е на мястото и нямаш омасляване около капачките на клапите би трябвало да са ОК. И все пак може да видиш докато някой подава газ на място дали се върти нормално рейката.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #50
            noriaga написа:
            asus написа:
            Здравейте, така и така гледам че става дума за конкретния мотор който е и при мен нс бравото от подписа, та да попитам на колко хищяди ги дава проблемите с тия клапи и респективно алед какви километри е добре да се проверят.Ако някой знае колко е ремонтния комплект като пари моля да сподели. Поздрави нс всички: -)
            Махни кората на двигателя и виж отгоре всмукателния колектор, ако рейката си е на мястото и нямаш омасляване около капачките на клапите би трябвало да са ОК. И все пак може да видиш докато някой подава газ на място дали се върти нормално рейката.
            Върнах се пак на темата в началото и гледам че има линк към на opel форума и има вариант с месингови или алуминиеви втулки.Интересно че го има комплекта с месинговите втулки директно монтирани на рейката , но като дам съвместимост казва че не е съвместимо за моя двигател.Двигателита на кромата/Алфата 939A2000 и този на бравото 937А5000 не са ли напълно еднакви ?Мойта е от средата на 2007 година Идеята е че ако имам проблем а то ако не сега неминуем понататък явно ще го има сиакм да позлвам варианта с месингови втулки.
            Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
            Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

            Коментар


              #51
              Варианта е на смяна на агренаж, да ги разкараш.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #52
                emzo написа:
                Варианта е на смяна на агренаж, да ги разкараш.
                Здравей Emzo , ако отговора ти е към мен , да ама лошото е че го смених скоро преди 7к километра.Другото което е дали двигателите са еднакви това което питах в горния пост?Поздрави
                Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                Коментар


                  #53
                  asus написа:
                  emzo написа:
                  Варианта е на смяна на агренаж, да ги разкараш.
                  Здравей Emzo , ако отговора ти е към мен , да ама лошото е че го смених скоро преди 7к километра.Другото което е дали двигателите са еднакви това което питах в горния пост?Поздрави
                  Виж си колектора колега, ако е пластмасовия, значи визуално няма как да видиш дали има проблем с клапите.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #54
                    Тъй като имах път към АутоИталия за други неща и попитах за моя двигател дали има вихрови клапи.Оказа се , че този двигател няма такива вихрови клапи, като разбирасе си имам едно наум , че може и да грешат но няколко пъти ги питах и убедително потвърдиха че няма.Поздрави
                    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                    Коментар


                      #55
                      Здравейте!
                      Нов съм във форума и от седмица съм собственик на Крома 1,9 150 кс.
                      Моя мотор е с пластмасов всмукателен колектор на който не виждам да има въпросните вихрови клапи. Гледаха я в сервиз където сменях масло и филтри( още не съм сменял ангренаж), но и там казаха че не се вижда да има такива. Има ли двигатели без тези вихрови клапи и дали съм късметлия? Търсих в нета, но не откривам нужната информация.

                      Коментар


                        #56
                        Имаш клапи,но не са видими като на металния колектор. При теб са малко по-страшни клапите ,понеже са метални и при попадане в мотора става весело. Премахването им е доста по-лесно- сваля се колектора, късат се клапите от осите, изваждат се осите и се нарязва резба 6мм там където са били осите на клапите и се навиват болтове.Моторчето се оставя включено но реално не върти нищо, не светят и грешки.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #57
                          абсолютно но те съветвам да не затапваш с болтове а да си намериш готов затапен колектор и то метален. пасва идеално и е по добрия вариант
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #58
                            Здравейте. От достоверен източник съм чул, че моторите на Крома 1,9 150 кс. имат вихрови клапи, други пък нямат. Не може да се разбере ясно кои имат и кои не. Не са монтирани до дадена година или след нея. Не се знае какъв е критерия да имат или да нямат клапи. Но щом в ауто италия са казали, че няма мисля че можеш да им се довериш. Другото хубаво нещо, което ми казаха е , че категорично, клапите като се счупят физически я няма възможността да попаднат в цилиндрите и да нанесат сериозни поражения. Така било само на мерцедес. Моторите на Крома дизел 120к.с. конструктивно нямат заложени вихрови клапи, те са без клапи

                            Коментар


                              #59
                              Физически незнам дали я няма възможността ама практически 100% минават през цилиндъра.
                              Да има мотор който е 150 коня без клапи но е много рядък. Виждал съм го монтиран само на крома автомат и на браво автомат.
                              Колектор става да се ползва от 140жтд и влиза без проблем.

                              https://youtu.be/3KulR1q_Wao
                              А това им го покажи на АИ. Щото там са такива спецове че...
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X