Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на кола на 5 месечни вноски - въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    didich написа:
    S_BANKOV написа:
    Дидо, не четеш. Написал съм "фактическо владение" което означава че вземат колата като платят и последната вноска.
    , така вече и аз съм съгласен, но дали тоя който купува колата ще иска такъв вид сделка, защото все пак сме си българи и се предполага, че вероятността стария собственик да вземе здравето на колата докато отиде в ръцете на новия е много голяма, лягам на лафа "защо на мен да ми е зле, като може и на комшията да му е зле", не искам да обиждам никой, но много малко коректни хора останаха в тая държавица за съжаление.
    Има хора, които като предават кола за скрап поради някаква причина, сипват през капачката за маслото пясък и камъни и оставят мотора да стане на салата, за да не може някой да я вземе и да си я кара на село някъде. Някак си, по-скойно им е да спят, като знаят, че може и те да нямат полза, но и друг не трябва да има полза. Трудно е да си сънародник на хора с подобно мислене.

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    Коментар


      #17
      Има хора, които като предават кола за скрап поради някаква причина, сипват през капачката за маслото пясък и камъни и оставят мотора да стане на салата, за да не може някой да я вземе и да си я кара на село някъде. Някак си, по-скойно им е да спят, като знаят, че може и те да нямат полза, но и друг не трябва да има полза. Трудно е да си сънародник на хора с подобно мислене.
      Ами нормално е щом плащат за скрап,значи получават скрап,а колите за каране се купуват от другаде не от моргата.
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #18
        Аз си купих колата на вноски.Платих 3хиляди кеш и останалите на вноски.Човека беше проверил какво що и стана така.Прехвърляме я аз си сменям номерата.Давам му кеш парата и после пишем запис на заповед ,че му дължа еди колко си пари до еди кога си (вноските бяха по 200лв на месец за малко над година) и ,че през това време не му дължа лихва.Като го разпитах каза ,ако не се издължа с този запис може да си изиска парите.Та така си я купих и сигурно и с най-важното ,че съм му се сторил сериозен.Другото беше ,че на 3 месеца му ги давах вноските да не се виждаме всеки месец ,че след всяко едно внасяне пишехме нов запис на заповед.Та става номера ,ама си е твое решение.
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #19
          Това със Запис на заповед е много странно как е станало.Ти предварително си разписал да кажем 10-на такива документа и след това всеки месец сте ги късали ли?Защото в документа не може да има никакви условия освен колко пари и на коя дата ги дължиш. Демек от страната на продавача ти трябва предварително да разпишеш Х на брой такива документа. От другата страна на купувач каква е гаранцията, че той ще ги унищожи след заплащане на дадената сума?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            Предполагам, че има начин да бъде задължен купувача да сключи застраховка Автокаско с бенефициент продавача, но пак трябва съдействие на юрист!И наистина, кажи за колко пари я продаваш тази кола?Ако става въпрос за 2-3 хил лв. не си струва цялата гимнастика!
            BO написа:
            Това със Запис на заповед е много странно как е станало.Ти предварително си разписал да кажем 10-на такива документа и след това всеки месец сте ги късали ли?Защото в документа не може да има никакви условия освен колко пари и на коя дата ги дължиш. Демек от страната на продавача ти трябва предварително да разпишеш Х на брой такива документа. От другата страна на купувач каква е гаранцията, че той ще ги унищожи след заплащане на дадената сума?
            Най-вероятно се е подписвал новия документ с променена сума, след плащане на вноската!Старата заповед се предава на купувача да си я унищожи сам!Практикувал съм го доста пъти със длъжници на фирмата, в която работех!
            I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

            Коментар


              #21
              Аз така си взех моята кола, от приятел. Направихме запис на заповед че ми дава на заем едни пари, и до еди коя си дата трябва да му ги върна. Аз като му давах вноски, той пък ми даваше квитанция/бележка за сумата. Просто взехме един кочан от първата книжарница. При нотариус не сме ходили. Прехвърли ми колата веднага, в началото още. Проблеми не сме имали, ама наистина сме близки приятели. Беше удобно и за него, защото парите които му давах, той веднага ги даваше като вноска пък за неговата кола.Та това по моя случай.На автора на темата, съвета ми е да не се захваща! Има си банки за тази работа.
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #22
                Дам след всяка 3месечна вноска на новата бележка новата сума пишехме.Имам и аз някакви в мен ги пазя - това беше преди 3г позабравил съм.Но и аз бях скептик - първо мислех ,че няма да ми я прехвърли докато не му я изплатя ,а то се оказа ,че човека е проверил и го беше направил перфектно за мен.Колата да ми е прехвърлена ,а и той как да не изгори с парите.Колата беше обявена за продажба в мобилето от автокъща дето я беше оставил и в карса негова обява и пишеше ,че я продава на вноски.Пак казвам ,че сигурно съм му се сторил сериозен иначе 100% има начин пак да изгори с парите.Автора да ги разпита обстойно какви са тия хора да види сериозни ли са - къде работят как си взимат парите др заеми имат ли.Иначе и аз не бих рискувал.Може и да са точни хората ,ама може и да не са...
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #23
                  Колеги, доста време отделих да мисля по тоя въпрос - има, няма половин - един час. По принцип с такива ЪПсурдни неща не се залавям, даже не ги и мисля. Не знам защо тая глупост я мислих толкова. Не си струва за някакви си няма и 2000 лв да оставам без кола и да ходим по съдилища. Просто за мен този вариант е неприемлив и го отказвам, защото съм убеден, че мога да бъда изигран, точно защото се намираме в България. А тия хора продават 2 имота в 1 ловешко и 1 габровско село. Продават и билборд. Не знам защо си мисля варианта, че нещо са имали някакъв бизнес и не е потръгнал и сега разпродават всичко. Нищо чудно и кредит да имат. Така че отхвърлям категорично този вариант. И без това сега нямам време да си търся нова кола.А ето и обявата на колата ми:http://www.cars.bg/c428477
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар

                  Working...
                  X