Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на кола на 5 месечни вноски - въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Продажба на кола на 5 месечни вноски - въпрос

    Здравейте, колеги!Днес получих оферта за колата си. Някакви хора искат да я купуват, макар че аз не съм убеден на 100%, че искам да си я продам все още. Проблемът е, че не могат да извадят парите на куп и предлагат вариант за изплащане на 5 месечни вноски. Казват, че са проверили при нотариус и можело да се направи договор, при който колата да стане тяхна след плащане на последната вноска т.е. те си карат колата, но си се води на мое име до момента, в който не ми дадат и последната вноска. На такива неща не съм много съгласен. Ако например ударят колата и ми я върнат блъсната и кажат "еми платили сме ти 1 вноска, тя покрива ремонта, отказваме се от колата, чао" или нещо от сорта.Та.. някой наясно ли е с такъв тип продажба на автомобил и какви са възможните рискове за мен в такъв случай ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Re: Продажба на кола на 5 месечни вноски - въпрос

    uBaHoBB написа:
    Здравейте, колеги!Днес получих оферта за колата си. Някакви хора искат да я купуват, макар че аз не съм убеден на 100%, че искам да си я продам все още. Проблемът е, че не могат да извадят парите на куп и предлагат вариант за изплащане на 5 месечни вноски. Казват, че са проверили при нотариус и можело да се направи договор, при който колата да стане тяхна след плащане на последната вноска т.е. те си карат колата, но си се води на мое име до момента, в който не ми дадат и последната вноска. На такива неща не съм много съгласен. Ако например ударят колата и ми я върнат блъсната и кажат "еми платили сме ти 1 вноска, тя покрива ремонта, отказваме се от колата, чао" или нещо от сорта.Та.. някой наясно ли е с такъв тип продажба на автомобил и какви са възможните рискове за мен в такъв случай ?
    Мани тия глупости...да си теглят заем и вноските на банката. Ако стане нещо като това дето даваш за пример ще се почне едно " ама той нотариуса така каза, онака каза.." Това ми е мнението. Успех колега ако ще я продааваш
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      И на мен онзи ден ми предложиха да ми купят Капата на вноски... Казах "Ще си помисля!", но вече си бях помислил Както казва и колегата по-горе - да си вземе от банката и на тях да плаща вноските.

      Коментар


        #4
        Ако не им дават от банката, то има други кожодери - бързи кредити! Не се връзвай на това, а си искай цялата сума в брой!
        I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

        Коментар


          #5
          Никакви вноски !Цялата сума в кеш, на ръка или в брой От такива сделки на изплащане между физически лица никога нищо хубаво не е произтекло - мой опит и на мои приятели и познати!
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            Слав написа:
            Никакви вноски !Цялата сума в кеш, на ръка или в брой От такива сделки на изплащане между физически лица никога нищо хубаво не е произтекло - мой опит и на мои приятели и познати!
            Категорично подкрепям!Както се казва - на баир лозе не ти трябва!
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Категорично НЕ. Не се вързвай на такива предложения. Ако се съгласиш най-вероятно ще си останеш с първата вноска...Нито колаще имаш, нито останалите пари ще получиш...Ще ти остане САМО "собствеността" и всички текущи отговорности към нея.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Ми да ти кажа нее лош вариант, само една подробност да се впише в договора, а именно че предаваш колата в тяхно владение фактически при заплащане на последната вноска
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  И аз не бих се навил на такава зделка колега в интерес на истината сме в България а тук всеки се прави на тарикат и гледа да мине метар така че ако съм на твое място има пари има зделка .
                  Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                  Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                  Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                  Коментар


                    #10
                    stivan_alone написа:
                    И аз не бих се навил на такава зделка колега в интерес на истината сме в България а тук всеки се прави на тарикат и гледа да мине метар така че ако съм на твое място има пари има зделка .
                    Абе има и коректни хора, но са по-малко и не си заслужава да рискуваш.бтв. Колега дай една редакция на коментара. Не го казвам с лошо
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #11
                      Kay_ написа:
                      stivan_alone написа:
                      И аз не бих се навил на такава зделка колега в интерес на истината сме в България а тук всеки се прави на тарикат и гледа да мине метар така че ако съм на твое място има пари има зделка .
                      Абе има и коректни хора, но са по-малко и не си заслужава да рискуваш.бтв. Колега дай една редакция на коментара. Не го казвам с лошо
                      Е, кво са 7-8 грешки в едно изречение?
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа:
                        Ми да ти кажа нее лош вариант, само една подробност да се впише в договора, а именно че предаваш колата в тяхно владение фактически при заплащане на последната вноска
                        А ако новия пич и направи тоталка и колата отиде в надин, на последната вноска какво ще му се предаде на новия собственик ?, с протокол за брак стават ли нещата ?Предполагам при юрист, който си знае работата може да станат нещата, при всички случаи можеш да си вземеш парите, даже и дела да се започнат при някакви обстоятелства, но проблема е, че пари на един път няма да видиш, а ще си ги получиш разсрочено във времето, поне аз така си мисля.
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Дидо, не четеш. Написал съм "фактическо владение" което означава че вземат колата като платят и последната вноска.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            Дидо, не четеш. Написал съм "фактическо владение" което означава че вземат колата като платят и последната вноска.
                            , така вече и аз съм съгласен, но дали тоя който купува колата ще иска такъв вид сделка, защото все пак сме си българи и се предполага, че вероятността стария собственик да вземе здравето на колата докато отиде в ръцете на новия е много голяма, лягам на лафа "защо на мен да ми е зле, като може и на комшията да му е зле", не искам да обиждам никой, но много малко коректни хора останаха в тая държавица за съжаление.
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              Колко я продаваш колата, ако не е тайна?
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X