Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Попринцип колата знам,че колата “пипа” масло-около 1 на 10 000!Така казаха колигети и бившия собственик.Та,мисълта ми е като сложа 5w40 да не го изяде за норматив?Иначе карам всичките си коли досега с Shell Helix Ultra 5w40 и съм супер доволен,но те не горяха изобщо масло!
    Последна редакция от glupaka; 04.11.2021, 22:55.

    Коментар


      #62
      Ако гори масло над заводските норми, двигателят е за ремонт. Това е положението. Оттам насетне започваме с "ако"-тата. Ама ако не искаме да я ремонтираме, ама и не искаме да й доливаме постоянно скъпо масло-слагаме това, което съм показал. На износен мотор да му наливаме скъпо масло, това няма да го направи нов. Изпял си е песента и няма какво да му пазим повече. Всички мерки са само временна реанимация за отлагане на неизбежното.

      --- Автоматично слети последователни мнения ---

      glupaka написа: Преглед на мнението
      Попринцип колата знам,че колата “пипа” масло-около 1 на 10 000!Така казаха колигети и бившия собственик.Та,мисълта ми е като сложа 5w40 да не го изяде за норматив?Иначе карам всички те си коли досега с Shell Helix Ultra 5w40 и съм супер доволен,но те не гореха изобщо масло!
      Аз не мога да кажа дали ще го изяде или не. Слагаш първо Шел и гледаш как е дереджето. Ако го харчи много, сменяш на евтиното.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #63
        Маслото трябва ли да бъде съобразено с газовата уредва,която беше поставена скоро?

        Коментар


          #64
          Литър на 10 000км изобщо не е нищо притеснително, особено за стар мотор! Слагай нещо, което покрива API SL (или най-добре SM/SN) и не го мисли. 5w40 или 5w30 ще е най-добре, ако караш повече на студен мотор.

          Коментар

          Working...
          X