Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мобил имат 5 на 50 .ТО и мотул 8100 клиън, което е за дизел също ще е добре да сипе на бензиновата кола.Или MOTUL 300V Le Mans 20W-60, дали ще издържи достатъчно на натоварването, по логиката с натоварването
    Fiat Brava 1.8 16V GT

    Коментар


      #17
      Вчера проверих офирта на Тотол България относно масло Тотал 10/50. Цената е около 30 л/литър.От много онлайн магазини се предлага същото масло с цена около 50-60лв туба от 5 литра.Кой стяга?
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #18
        Ако става на въпрос аз сега карам с Prista Leader 10W40 и след слагането му до сега (7000км) съм долял 200мл, като цяло никаква разлика от други по-маркови масла. За пръв път сложих приста, но все пак следващия път ще си мина на Selenia Gold, за всеки случай.

        Коментар


          #19
          Моя човек от когото взех колата каза че я карал с кастрол 70 лева струвало
          FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

          Коментар


            #20
            Какъв е моделът на Вашия Fiat?

            Коментар


              #21
              Виждам,че темата се размърда!Та,да попитам откъде да си взема масло НЕментак? За Jtd 105 става въпрос-карам го с елф 900NF или 900SXR( и двете съм ги пробвал+добавка лики моли молибден),но ме съмнява качеството му!Нямам оплаквания,но мисълта че ме гърбат с некачествено масло на цената на нормално оригинално не ме оставя!Насочил съм се към ЛИКИ МОЛИ ?Препоръчайте марка?Човек от форума,който пътува по чужбина и може да внесе истинско масло или бг сайт или магазин ?

              Коментар


                #22
                LubeMatch ми показа, че най-подходящото масло за модела Ви е Helix HX8 ECT 5W-40 - не е евтино, но със сигурност няма да увреди двигателя Ви и ще го предпазва добре. Може да проверите в сйтовете и на други производители на моторни масла, ако имат подобни услуги в тях.

                Коментар


                  #23
                  .........................
                  Последна редакция от muns61; 10.04.2020, 19:51.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #24
                    Защо не си купиш шел от тяхна бензиностанция.
                    STILO 1.4 16v.

                    Коментар


                      #25
                      glupaka написа: Преглед на мнението
                      Препоръчайте марка?Човек от форума,който пътува по чужбина и може да внесе истинско масло или бг сайт или магазин ?
                      Имам SHELL HELIX ULTRA 5W40, внесено от Германия, закупено от ATO24, туба от 4л + 1л бутилка. Мога да ти го дам на цената от сайта (23 евро + 5,95 евро). Купих го за моето jtd 105, но като гледам на тебе ти е по-спешно, аз имам още 7000км до смяна, пък карам и служебна кола. Нямам никакъв зор да го продавам, нито печеля нещо, просто мога да ти свърша услуга като на колега. Аз така или иначе до 2-3 месеца ще поръчвам пак за служебната от АТО24 и ще си купя също и за Мултиплата.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #26
                        Колкото е по-неизвестна марка- толкова е по- голям шанса да няма ментетата.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #27
                          Това правило за марката е логично и най-вероятно правилно!Иначе към колегата-DJPOPA(благодаря за офертата),но имам още 3-4000км до смяна(да станат 10 000),иначе казват че 5W40 се сменя на 15 000?Това вярно ли е според вас?Аз винаги 5W40 го сменям на около 9 500-10 500км!Какъв е оптимума за смяната на 5w40,защото някои майстори казват,че сле 10 000-11 000км започвали почистителните свойства на маслото и не е хубаво да се сменя толкова рано...
                          Към колегата-DJPOPA,да разбирам ли че и аз мога да поръчам от този сайт?Какво е мнението на колегите за маслата от сайта и проверен ли е произхода?Ако има някакви сложности около поръчката да разбирам ли,че колегата-DJPOPA ще бъде така любезен да съдейства със закупуването?

                          --- Автоматично слети последователни мнения ---

                          Какви са заводските спецификации за маслото на JTD 105? Имам и друг автомобил с по-капризен мотор и там всичко трябва да е по каталог,но за Мареата гледам да е просто 5в40.

                          Коментар


                            #28
                            Може спокойно да си поръчваш от сайта, оригинални са им маслата.
                            На служебната кола сменям маслото на 6-7хил.км, защото тя се кара много и все в режим на градско-разбирай пали/гаси. На Мултиплата сменям на 8-10 хил.км. С нея ходя извън града. За смяната на 15000км-може, ако се кара само на дълъг път. Тогава мотора си влиза в оптимален температурен режим и маслото си работи при относително постоянни условия. За кола, която се кара на къси дистанции в града, маслото е подложено на много цикли на загряване и охлаждане. Това му унищожава вискозитета, окислява присадките и базовото масло, пълни се с нагар и сажди от горенето при ниска температура на гориво-въздушната смес и т.н.т. Майсторите да имат много здраве от мен-маслото мие най-добре, когато е ново и присадките му са неизтощени.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #29
                              glupaka написа: Преглед на мнението
                              Това правило за марката е логично и най-вероятно правилно!Иначе към колегата-DJPOPA(благодаря за офертата),но имам още 3-4000км до смяна(да станат 10 000),иначе казват че 5W40 се сменя на 15 000?Това вярно ли е според вас?Аз винаги 5W40 го сменям на около 9 500-10 500км!Какъв е оптимума за смяната на 5w40,защото някои майстори казват,че сле 10 000-11 000км започвали почистителните свойства на маслото и не е хубаво да се сменя толкова рано...
                              Към колегата-DJPOPA,да разбирам ли че и аз мога да поръчам от този сайт?Какво е мнението на колегите за маслата от сайта и проверен ли е произхода?Ако има някакви сложности около поръчката да разбирам ли,че колегата-DJPOPA ще бъде така любезен да съдейства със закупуването?

                              --- Автоматично слети последователни мнения ---

                              Какви са заводските спецификации за маслото на JTD 105? Имам и друг автомобил с по-капризен мотор и там всичко трябва да е по каталог,но за Мареата гледам да е просто 5в40.
                              Ако питаш за Мареата:
                              Click image for larger version

Name:	mar.PNG
Views:	1
Size:	28,8 KB
ID:	2098872

                              Както пише в книжката, Selenia. Аз лично на италианка друго освен Selenia слагам само, ако нямам достъп до Selenia, както е ситуацията с моята Мареа в момента.
                              Иначе ако държиш да е някакво друго трябва да е над ACEA B3 и API CD за 10w40 или API CF за 5w40.

                              Иначе, за интервала както каза DJPOPA. Аз лично се старая да го сменям на 7-9 хиляди , случвало се е и на 10 или веднъж в годината, ако пробега не е достигнат.
                              Последна редакция от JTR; 11.04.2020, 03:28.

                              Коментар


                                #30
                                Благодаря,колеги!Следващата смяна ще е от сайта,за да пробвам,но като чета по другите форуми как поръчват от него и абсолютно всички са доволни...Иначе за спецификациите за Мареа може ли малко да разясниш за "над АCEA B3"?АPI CF като характеристика трябва задължително да го има защото възнамерявам да си слагам само 5W40?

                                Коментар

                                Working...
                                X