Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Shell Helix Ultra 5W40 става за Реното и е хубаво масло. Ако държиш на по-хубаво масло и да е от АТО24, то логичния избор е Ravenol VST 5W40. Масла от немския ebay има не по-лоши от Ravenol VST и са на по-добри цени. Както вече казах, аз ползвам Meguin Super Leichtlauf Driver 0W40, поръчано от ebay.de. По нищо не отстъпва на Равенола, но е чувствително по-евтино и е произведено от Лики Моли. Друго отлично масло е Total Quartz Energy 0W40, също базирано на PAO синтетика.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #47
      Kолега,с това 0w40 колата според мен ще стане като лейка.Смисъл стара е и си има стандартните омаслявания и с по-редичко масло от 5W40 според мен ще прокапе доста реното!А,мнение за маслата на Лики Моли 5W40,пак за реното ?Иначе наистина Shell е на много добра цена.

      Коментар


        #48
        Абе не е баш така, ама гаражният фолклор е много силен на територията.
        Само за инфо фиорино 1.7 дизел от далечната 1990 година върви на 5W40 пълна синтетика и да ти кажа не е лейка...

        Коментар


          #49
          0W40 си има работен вискозитет, колкото и 5W40. Изобщо не е "по-рядко" масло. При студено масло вече е с малко по-нисък вискозитет, но това е голям плюс, тъй като по-лесно се вдига по точките за смазване при стартиране на мотора. Ако колата върви с 5W40, няма причина да не върви и с 0W40. Ако мотора има течове, то ще си тече с всякакво масло. За това най-добре отстрани течовете и си карай с хубаво масло.

          Лики Моли правят много добри масла също. Само че цените им са леко солени като на Равенола. За това има файда да си вземеш MEGUIN примерно, което е пак бранд на Лики Моли, прави се от Лики Моли, но е по-евтино, тъй като не е толкова популярно.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #50
            Благодаря,колеги!Ще пробвам сега с един шел,за да видя нещата как ще са.Иначе във фейсбук вече има група за групови поръчки от ато24 и ще става много лесно.

            Коментар


              #51
              Здравейте,колеги!Имам въпрос относно Рено Меган 3 1.5 DCI 110 2010година,какво масло да избера?Наличен и ДПФ и всички еко джаджи!Досега и карана с елф само това знам.Искам да мога да поръчам от АТО 24!

              Коментар


                #52
                glupaka написа: Преглед на мнението
                Здравейте,колеги!Имам въпрос относно Рено Меган 3 1.5 DCI 110 2010година,какво масло да избера?Наличен и ДПФ и всички еко джаджи!Досега и карана с елф само това знам.Искам да мога да поръчам от АТО 24!
                Liqui Moly Top Tec 4400 5W-30
                RAVENOL HDS Hydrocrack Diesel Specific SAE 5W-30
                ROWE HIGHTEC SYNT RS SAE 5W-30 HC-C4

                Това е налично в ato24 за твоята кола. Може да си намериш и друго масло, но трябва да отговаря на ACEA C4 и Renault RN0720.
                Последна редакция от DJPOPA; 31.03.2021, 15:21.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #53
                  Благодаря за пореден път DJ POPA!Имам нов въпрос,какво да взема на Мареа JTD 105-Shell Helix Ultra 5w40(доволен съм от него) или сега има на промоция 5л LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W-40 на същата цена?КОЕ Е ПО-ДОБРОТО?

                  Коментар


                    #54
                    Лики Моли-то е хомолгирано по VW505.01, което значи че е с ниско съдържание на сяра и фосфор. Т.е. не е добро за двигател, който не изисква low SAPS масло. Въпросният Шел е по-добрия избор, тъй като си е Full SAPS и съдържа повече противоизносващи присадки, които са точно на базата на сяра и фосфор.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #55
                      Здравейте , колеги!
                      От няколко дена съм собственик на Fiat Grande Punto 1.4 t-jet 120hp.
                      Искам да сменя маслото , но не мога да намеря точният заместител на Селения, колата има газов инжекцион LandiRenzo, маслото ще се купува от България тъй , като е наложителна скорошната му смяна.
                      Някой може ли да каже какво трябва да е маслото на въпросният мотор и евентуално кой е най - добрият заместител на оригиналното. Благодаря!

                      Коментар


                        #56
                        dikei36 написа: Преглед на мнението
                        Здравейте , колеги!
                        От няколко дена съм собственик на Fiat Grande Punto 1.4 t-jet 120hp.
                        Искам да сменя маслото , но не мога да намеря точният заместител на Селения, колата има газов инжекцион LandiRenzo, маслото ще се купува от България тъй , като е наложителна скорошната му смяна.
                        Някой може ли да каже какво трябва да е маслото на въпросният мотор и евентуално кой е най - добрият заместител на оригиналното. Благодаря!
                        Synthetic-based oils, grade SAE 5W-40, ACEA C3.
                        FIAT 9.55535-S2 qualification
                        Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	226,6 KB
ID:	2099173
                        https://www.motorni-masla.net/index.....55535-S2&ex=1
                        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                        Търси се..

                        Коментар


                          #57
                          Здравейте,колеги!Искам да попитам какво масло ще е най-добре да сложа на Hyundai Coupe 2004г. (GK-модел мисля,че беше) 1.6 16в 105 FX-модификация(мисля,че показва само екстрите)? Ще се закупува от сайта Ато24!Възможно ли е да сложа 5w40 въпреки,че всички казват,че този модел гори яко масло?Досега колата е карана с 10w40 масло Q8(поне такава тубичка видях в колата)!
                          Последна редакция от glupaka; 03.10.2021, 07:22.

                          Коментар


                            #58
                            Няма ли колега,който да “удари “ рамо със съвет?

                            Коментар


                              #59
                              Ако не харчи масло: https://www.ato24.de/en/shell-helix-ultra-5w-40.html

                              Ако харчи масло, вземай най-евтиното: https://www.ato24.de/en/ato24-engine...th-10w-40.html
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #60
                                glupaka написа: Преглед на мнението
                                Здравейте,колеги!Искам да попитам какво масло ще е най-добре да сложа на Hyundai Coupe 2004г. (GK-модел мисля,че беше) 1.6 16в 105 FX-модификация(мисля,че показва само екстрите)? Ще се закупува от сайта Ато24!Възможно ли е да сложа 5w40 въпреки,че всички казват,че този модел гори яко масло?Досега колата е карана с 10w40 масло Q8(поне такава тубичка видях в колата)!
                                Не разбирам логиката ти - "колата гори масло, затова по-добре да се кара с по-гъсто масло, за да има по-лошо мазане като е студена и съответно по-силно износване на повърхностите" ?
                                Двигател 2004 г да се кара с 10w.. масло е разумно само ако си в постоянно топъл климат. По-добре качествено 5w.. , но Q8 определено не е качествено.
                                Изкупуване на автомобили на добри цени
                                /////

                                Коментар

                                Working...
                                X