Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за масло

    Здравейте колеги от скоро съм собственик на фиат браво 1,6 16 V 97 година да попитам понеже ми предстои смяна на масло да попитам кой избор на масло е най добър
    FIAT BRAVO 1.6 16v 1997 година

    #2
    Ако ти се дават повечко пари 5в40 е по-добре, ако не ти се дават- 10в40 , но и в двата случая не купувай евтини и непознати марки масла.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа:
      Ако ти се дават повечко пари 5в40 е по-добре, ако не ти се дават- 10в40 , но и в двата случая не купувай евтини и непознати марки масла.
      +1
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        Аз съм твърдо за 10в40. Марки много, гледай само да не е ментак.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Аз съм за 5w40...Бях в твоето положение, когато попитах и повечето колеги ме посъветваха за 5w40. Не сгреших, че съм ги послушал и си карам с Castrol 5w40 Edge, малко по-скъпичко е, но пък малко
          Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

          Коментар


            #6
            А и по книга му дават 10в40. И на трите си коли слагам 10в40, е на Фиат-те по-маркови.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #7
              Може да пробваш с Мотул 6100 10W40 , не виждам защо трябва да е 5, особено лятото. И другото е да помислиш на колко км ще го сменяш.
              Fiat Brava 1.8 16V GT

              Коментар


                #8
                10W40 е вискозитета за твоята кола. Сменял съм 3 вида масла (Igol, Valvoline, Castrol) и не откривам разлика в работата на мотора.
                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                Коментар


                  #9
                  Да не правя реклама на колегата, който продава масло във форума, но при положение, че можеш да си вземеш 100% синтетика 5л. за 65лв аз специално не виждам по добро масло - качество/цена от Мотул 8100 5W40 X-cess, отделно въпросното масло има одобрени от фиат и покрива следните спесификации FIAT 9.55535 - H2/M2/N2, даже е подходящо и ако караш на газ
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    аз пак ще мина на селения голд с нея колата не пипаше маслото после кво стана почнах селения 20к после мотули ботули и харчи по 2 литра от смяна до смяна колата ли се прецака нещо незнам смених гумички на клапаните пак си остана харча пак ще пробвам с голда пък ще видим иначе по сервизите много хвалят мотула доста маже като се залееш трябва да е добро сега съм с мотул 6100 10в40 5 литра е 60 лв не е скъпо

                    Коментар


                      #11
                      Като ти знам чалъма на каране, що не пробваш с репсол 10/50 око 90лв. е.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        S_BANKOV написа:
                        Като ти знам чалъма на каране, що не пробваш с репсол 10/50 око 90лв. е.
                        Сега го погледнах тоя репсол, това масло е мотоциклетно ?, знам, че някои хора карат с мотоциклетни масла, но аз не бих, какво му е предимството пред другите ?
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Ми държи на налягане и на високи обороти маже добре. Това стига ли като довод. Щото един мотоциклетен двигател прави 10-12хиляди оборота.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Просто питам, не че нещо, иначе по тая логика, защо се продават моторни масла изобщо ако мотоциклетните ги превъзхождат и вършат и тяхната работа ?
                            punto HGT

                            Коментар


                              #15
                              didich написа:
                              Просто питам, не че нещо, иначе по тая логика, защото се продават моторни масла изобщо ако мотоциклетните ги превъзхождат и вършат и тяхната работа ?
                              Казвам че са подходящи за нашите двигатели и нашите мераци да караме спортни коли. В никакъв случай не са подходящи за дизелови автомобили, но за един разреден двигател са прекрасна идея.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X