Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати 41 до 50 от 50

Тема: Въпрос за масло

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат фанатик Аватарът на glupaka
    Регистр. на
    24.11.2010
    И друг колега го беше препоръчал преди шела.А знаете ли как да се свържа с колега,който е отговорен за груповите поръчки?

Регистр. на
    24.11.2010
    Още един въпрос,та масло за Renault Laguna 2 2.2 dci 150 ?Пак от сайта предложение.Виждам,че има колеги,които много разбират,а по магазините само ме лъжат с какво масло трябва да взема и всеки казва различно(според това което има в магазина)

Фиат фанатик Аватарът на DJPOPA
    Регистр. на
    19.11.2011
    Ако Реното е с мотор G9T, можеш да му налееш същия Шел. Колата е стара, правила се е до 2005г и няма изисквания за ниско съдържание на сяра и фосфор. Аз лично ползвам Meguin Super Leichtlauf Driver 0W40, което е много по-добро и само 8-9лв по-скъпо за туба от 5л. Поръчвам го от немския ebay. Излиза около 67-68лв за туба. Базата му е PAO синтетика.
    Dacia Duster 1.6 4WD

Регистр. на
    24.11.2010
    Реното наистина е с код на мотора G9T,но са премахнати катализатори и е затапен ЕГР-клапан.В момента го карам с Елф 900 SXR,но се закупува от България и ме съмнява качеството му.Турбината е крехка,моторът-също!Не е JTD да му сипвам и да не се притеснявам...Та,Shell-а 5в40 става и за 2.2 dci?Нещо друго,което препоръчвате като парите не са единствоното водещо при избора.Искам нещо,което ще пази моторчето защото наистина са крехки
    Последна промяна от glupaka : 04.08.2020 в 06:41

Регистр. на
    19.11.2011
    Shell Helix Ultra 5W40 става за Реното и е хубаво масло. Ако държиш на по-хубаво масло и да е от АТО24, то логичния избор е Ravenol VST 5W40. Масла от немския ebay има не по-лоши от Ravenol VST и са на по-добри цени. Както вече казах, аз ползвам Meguin Super Leichtlauf Driver 0W40, поръчано от ebay.de. По нищо не отстъпва на Равенола, но е чувствително по-евтино и е произведено от Лики Моли. Друго отлично масло е Total Quartz Energy 0W40, също базирано на PAO синтетика.
    Dacia Duster 1.6 4WD

Регистр. на
    24.11.2010
    Kолега,с това 0w40 колата според мен ще стане като лейка.Смисъл стара е и си има стандартните омаслявания и с по-редичко масло от 5W40 според мен ще прокапе доста реното!А,мнение за маслата на Лики Моли 5W40,пак за реното ?Иначе наистина Shell е на много добра цена.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Абе не е баш така, ама гаражният фолклор е много силен на територията.
    Само за инфо фиорино 1.7 дизел от далечната 1990 година върви на 5W40 пълна синтетика и да ти кажа не е лейка...

Регистр. на
    19.11.2011
    0W40 си има работен вискозитет, колкото и 5W40. Изобщо не е "по-рядко" масло. При студено масло вече е с малко по-нисък вискозитет, но това е голям плюс, тъй като по-лесно се вдига по точките за смазване при стартиране на мотора. Ако колата върви с 5W40, няма причина да не върви и с 0W40. Ако мотора има течове, то ще си тече с всякакво масло. За това най-добре отстрани течовете и си карай с хубаво масло.

Лики Моли правят много добри масла също. Само че цените им са леко солени като на Равенола. За това има файда да си вземеш MEGUIN примерно, което е пак бранд на Лики Моли, прави се от Лики Моли, но е по-евтино, тъй като не е толкова популярно.
    Dacia Duster 1.6 4WD

Регистр. на
    24.11.2010
    Благодаря,колеги!Ще пробвам сега с един шел,за да видя нещата как ще са.Иначе във фейсбук вече има група за групови поръчки от ато24 и ще става много лесно.

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Тема: Въпрос за масло

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •